Покажете си детските стаи -12

  • 113 945
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 023
   miniemouse , поздравления! А това в чекмеджето и гардероба отвътре плат ли е или фолио и с какво е затиснато по ръбовете (в чекмеджето се вижда нещо от двете страни)   bouquet

# 61
  • Мнения: 8 999
bissera, е как си могла да не се похвалиш в темата за преправяне на мебелите, ами ме караш да те "издирвам" по форума! Направо без дъх останах от обзавеждането на детската ви. Много красиви мебели, а и ти си се справила отлично с боядисването, просто са невероятни. Наистина вече съм мнооого любопитна за производителя на това съвършенство - моля те, сподели ми кой е мебелиста.

miniemouse, много е приятна стаята. Аз, като любител-преравяч на мебели, съм впечатлена и очарована. Много ме изкефи гардеробчето, че и отвътре си го боядисала и аранжирала. Свежо е и стилно.

Ох, аз до детски стаи няма скоро да го докарам, за съжаление. Живеят си моите човечета всред един ужасен сбироток от материали и цветове, направо ми се реве. Ама пусто, като не мога да ги намисля тия малки стаи как да ги направя хем оборудвани с всички мебели, от които имат нужда децата /и в перспектива/, пък хем и да им остане все някакво пространство - поне едно приятелче да могат да си поканят, горките.
Гадна работа са малките стаи!

# 62
  • Мнения: 146
tanini, katri , baibibi Благодаря!!  Party
На baibibi специално заради ценните съвети в темата за преправяне на мебели     bouquet
katri Отвътре гардероба и чекмеджетата са облепени с тапет.
 Peace

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 675
miniemouse, много хубава и уютна стая!

baibibi, благодаря ти за хубавите думи, от твоите уста са голям комплимент. Hug Мебелите са от чам. Всъщност, байцването и лакирането го направиха свекърът и съпругът ми. А дизайнерът съм аз. Simple Smile С разглеждане на дървени мебели из нета, измислих това. Добре, че все пак намерих и кой да осъществи проекта ни, че иначе щях да си остана само с идеите.  Simple Smile Чертежите бяха на съпруга ми, защото ако трябваше по моите драсканици някой да прави мебели, едва ли щяха да станат за показване.  Simple Smile  Мебелистите ни, ако изобщо мога да ги нарека така,  Mr. Green са двама дърводелци и наш приятел, които работи с ПДЧ - той измайстори цветята и монтира мебелите, по-точно ние възложихме на него обзавеждането, а той на двамата дърводелци. Много сложна организация, но да не се оплаквам, нали имам мебели в крайна сметка. Mr. Green
И нашата детска е много малка, но след няколко месеца умуване някакси успяхме да сместим достатъчно мебели и пак да не изглежда претрупано. А при вас две отделни малки детски стаи ли са?

# 64
  • На морето!
  • Мнения: 5 783
 miniemouse, много е красива стаята! Браво, чудесно се е получило!   bouquet

# 65
  • Мнения: 0
 Тук и аз, дано в тази темичка и аз вече избистря идеята и поръчам мечтаната детска  Simple Smile
             може ли някой да обясни как да кача снимки на моята детска стая.благодаря предварително

# 66
  • Варна
  • Мнения: 957

Ментова, bissera е писала на предната страница за боите
байцът и лакът са на Цвайхорн - бял байц и лак Еколит (и още 2 съставки към лака). Предлагат се само от Вамко. Peace

Много благодаря, спала съм явно!
bissera, крайният резултат е прекрасен!

# 67
  • Мнения: 95
Да покажа какво сътворихме ние до сега - http://www.snimka.bg/?album;aid=540311 Идеята за обзавеждането взех от тук, от детската старя на Зори, много й благодаря че публикува снимки на тяхната стая   bouquet

Имаме още доста неща да довършваме, да боядисаме леглото в бяло, да купя килим, перденца, възглавнички, така че пак ще ви покажа снимки.

# 68
  • Мнения: 146
Menina Благодаря!!  Party
vani83 И ващата детска е чудесна!! smile3501 А май сме използвали едни и същи тапети само в различен нюанс  Laughing
Много си падам също по такива местенца за сядане под прозореца - уютно и приятно...
 Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 568
miniemouse, vani83,
страхотни детски стаи. Справили сте се блестящо. Поздравления. Много щастливи мигове на обитателите им желая. Мини, пердето ви е наистина невероятно. Доколкото разбирам не е купувано от България, така ли?

# 70
  • Мнения: 146
Герката Благодаря! А пердето е купувано от Leroy Merlin, една верига от магазини за бриколаж която имаме тук, но мисля че може и другаде да се намери подобно, защото съм виждала и на други места почти същия десен.
 Peace

# 71
  • Мнения: 2 172
Аз искам да попитам къде е най-удачно да се сложи бюро?

Аз го виждам пред прозореца,за да има нужната светлина,защото ако е отстрани на лавата стена детето ще си закрива светлината с ръката/ако е десняче както в нашия случай/.

Другия вариант е на дясната стена,тоест светлината да пада от ляво,но нещо пак ми е сбито.

Забелязвам,че вашите бюра не са под прозореца.Това умишлено ли е?Или аз нещо бъркам?

В момента съм си нагласила проекта бюрото да е под прозореца и дали наистина е удачно така?

# 72
  • Мнения: 144
И аз бих казала, че е удачно или да е под прозореца или да е в дясно от него, ако детето пише с дясната ръка.  Thinking Но и у дома не сме спазили принципа, поради липса на място под миниатюрния прозорец - бюрото в крайна сметка е посред стаята и сме инсталирали три лампи, за да го осветяват добре. Ето така :
http://images.doctissimo.fr/photo/692875692/a/p9260009-124315352b5.jpg

# 73
  • София
  • Мнения: 1 535
И според мен мястото му е под прозореца, за да може да се използва максимално дневната светлина. Другия вариант е от дясната страна, ако детето пише с дясна ръка, за да не препречва светлината с ръка, докато пише. Лампа винаги може да се постави, за да се ползва когато се налага.
Единствено ме притеснява, че ако детето ползва компютър светлината идва точно в гърба на монитора, срещу очите, а това май не е най-добрия вариант  Thinking

# 74
  • Мнения: 2 172
И според мен мястото му е под прозореца, за да може да се използва максимално дневната светлина. Другия вариант е от дясната страна, ако детето пише с дясна ръка, за да не препречва светлината с ръка, докато пише. Лампа винаги може да се постави, за да се ползва когато се налага.
Единствено ме притеснява, че ако детето ползва компютър светлината идва точно в гърба на монитора, срещу очите, а това май не е най-добрия вариант  Thinking

Решението е ъглово бюро,като компютърът е на дясната страна,а свободната част от бюрото за писане е под прозореца  Peace

Общи условия

Активация на акаунт