Отговори
# 675
  • Мнения: 59
Здравейте и от мен!!! И тук в северна Б-я е много гаднярско времето......едни мъгли,не спира да роси дъжд и е хладно,но го дават май от сряда да се пооправи Simple Smile
И аз се присъединявам към отбора на неспящите-незнам ама тая нощ ми беше кошмарна Cry ставах до тоалетната 8 пъти Shocked дори се притесбиш по едно време да не ми е станало нещо,постоянно въртене,а бебичка не спря да се чекне,сякаш танцуваше в корема-абе тва бебе що не спи си мислех цяла нощ Laughing

На болните пожелавам бързо оздравяване,пазете се момичета,дано не се збъдне прогнозата за люта зима ooooh!А сега отивам да пера и да зготвя нещичко!!

# 676
  • Мнения: 25
дОбрО УТрО И ОТ мЕН!уЖАСНО ВрЕмЕ ВЪВ ЧСлЪНчЕВА вАрНА  !Аз започнах препоядисването вече че бях изпаднала в паника и днес пак ще го раздавам майстор!мОмИчЕТА ЕДНО мОЖЕ би глупаво въпросче на вас коластрата обилно ли ви тече  newsm78  ? ???При мен на моменти е чак неприятно особенно малкия като се разрита повечко от нормалното и коластрата ми потича Thinking

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте , мами Simple Smile

И аз много се притеснявам за раждането..Опитвам се да мисля позитивно, но не винаги се получава Sad Понякога такива черни мисли ме налягат, от хормоните ли, от какво не знам  Whistling

c'Mon i Katiahr , ами айде наистина да вземем да се видим, сега като се пооправи малко времето може да си направим една среща , то и трите живеем близо до центъра, така че няма да е проблем Simple Smile.

Момичета, вие купили ли сте си вече нощници, сутиени за кърмене.Аз сега като се замисля, ние в болницата нали трябва да сме с дълги нощници, ама как ще кърмим с тях, те май не се откопчават много, има ли такива специални за кърмачки? newsm78

# 678
  • Мнения: 695
дОбрО УТрО И ОТ мЕН!уЖАСНО ВрЕмЕ ВЪВ ЧСлЪНчЕВА вАрНА  !Аз започнах препоядисването вече че бях изпаднала в паника и днес пак ще го раздавам майстор!мОмИчЕТА ЕДНО мОЖЕ би глупаво въпросче на вас коластрата обилно ли ви тече  newsm78  ? ???При мен на моменти е чак неприятно особенно малкия като се разрита повечко от нормалното и коластрата ми потича Thinking
Дам, времето е кофти, но поне не е много студено. Вчера пък беше невероятно, дано има още някой такъв уикенд.
И ние ще правим някакъв ремонт май, да видим как ще е. Поне няма аз да боядисвам. Мисля да се изнесем с Нели при майка ми направо...
За коластрата, на някои бременни им тече коластра от гърдите, ако е много и ти мокри дрехите, би могла да си вземеш подплънки за кърмачки.

Момичета, вие купили ли сте си вече нощници, сутиени за кърмене.Аз сега като се замисля, ние в болницата нали трябва да сме с дълги нощници, ама как ще кърмим с тях, те май не се откопчават много, има ли такива специални за кърмачки? newsm78
Аз имам най-обикновени нощници, които се откопчават достатъчно много, имаше ги навсякъде.
Сутиена за кърмене е добре да се избере през последния месец на бременността, така най-лесно се определя размера, който ще ти е необходим. Когато го мериш, имай предвид че по всяка вероятност след като родиш гърдите ти ще са с един размер по-големи, т.е. ако през 9тия месец носиш размер B на чашката, след раждането вероятно ще имаш нужда от размер C.

# 679
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Здравейте момичета.
Такова хубаво време през уикенда и веднага се възползвах да обиколя магазините. Харесхме легълце окончателно и като цяло почти всичко от един магазин. В неделя естествено се развихрих в чистенето  и последствията не закъсняха, кръста така ме боли, че немога да стана нормално от леглото  Sad. Относно неспането ,то си стана постоянен режим при мен, будя се поне по 3-4 пъти и заспивам трудно, а на сутринта съм като парцал.
Относно нощниците , видях такива в един магазин, малко грознички, но с достатъчно копчета , които да се откопчаят и да не пречи на кърменето. Взех  си и две бодита от Карфур да ги пробвам как саи като ми пристигнат и другите неща от поръката се заемама с пране, да видя резултата след това  Laughing
Щях да пиша нещо друго , ама забравих  newsm78..очаквайте включване  Joy

# 680
  • Перник
  • Мнения: 211
Привет и от мен, мили декемврийски мами!
mama_Iva, и ние точно това коментирахме с мъжа ми - чудим се и се маем как ще се справяме най-вече вечерите. Малкия така ни е обсебил - дето викаш - 2-3 часа не можем само с него да се справим Simple Smile Но аз си мисля че като сложим бебка да речем в 8 - 8.30 да спи тогава ще започваме с "баткото" Това, разбира се, че и бебчето е кротко бебе, каквото беше и той, че ако е някоя ревлааа Crazy С една дума правим си сметката без кръчмаря, ама все се надявам че нещата от само себе си ще се наредят! По-важно е да няма ревност - това ме притеснява повече. Засега много се радва малкия. Онзи ден си слага ръчичката на корема ми и бебка весело го подритва, а той така се радва миличкия. В следващия момент се наведе и ми целуна корема - толкова щастлива се почуствах! Като сглобихме малката кошарка той дойде при мен, пипа ми корема и казва: Аде, Нане, зизай! В превод - Хайде, Наде, излизай! Grinning
poli.t, много хубава дата си си избрала, хубави хора се раждаме тогава Simple Smile Пожелавам ти без проблеми да е всичко дотогава и на финала най-сладкото скорпионче!
И моята беборанка е мнго активна - постоянно нещо прави - върти се, почуква на мама, въобще голям купон. С баткото не беше така - много кротък беше в корема ми, а това чудо...чудя се кога спи...
ivka_007, купих си сутиен за кърмачки на triumph - от всички видове които съм ползвала миналия път тези ми бяха най-удобни! Взех си и нощници за кърмачки на vienetta - имат два вида - едните са с цепки отпред, а другите с копчета точно на гърдите. Доста симпатични са!
На болничките - бързо възстановяване! Хубав ден на всички! Hug

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 12:16 от mona-bonbona

# 681
  • Мнения: 493
Аз пък вчера такова обикаляне му ударих ,че пих нош-па за всеки случай  Rolling Eyes .Минах през Mothercare и Caramel и останах очарована от материите и производството на дрешите,но едва ли ще пазарувам от там (става въпрос главно за  Mothercare ).Харесах си едно якенце от 0-3м за 80лв.,ама как да го купя като знам ,че ще го облеча с него най-много 10 пъти и то за по 10 мин от входа до колата!!!
От интернет излизатмногопо-ефтино дрешките на мадъркеър Peace

# 682
  • Мнения: 25
yoanna блАГОДАрЯ ЗА ОТГОВОрА ЕСНО КАЗАНО СЕ бЯХ ПОПрИТЕСНИлА ДАлИ ще се отрази на кърменето!Но определено ми трябват подплънки защото дрехите ми се "подмокрят"  Embarassed

# 683
  • Мнения: 52
В събота си купих нощница за кърмачки и бременни от Кауфланд за 4.99  Peace

# 684
  • Мнения: 423
Пак аз на линия.
Намерих едно решение за моята хрема да видим дали ще има ефект, отскочих до аптеката и си взех Коризалия – хомеопатично хапченца за хрема. Сещам се , че на малкия съм ги давала и имат ефект за два дена и хремата я няма. На мен няма да ми пречи да ги вземам , та да видим.
Въпроса с ношниците, ами аз честно казано до нас има магазин за втора употреба Ла Фиеста май бяха – та от там си взех 2 броя за по 1,50лв. памучни с дълъг ръкав и с достатъчно копченца от пред. Аз с нощници не спя в къщи и след това няма да са ми необходими, та по-малко средства и за това.
За багажа ми останаха само памперси за взема и съм готова. И на мене взе да ми натежава много коремчето, имам чувството, че за 2 седмици още изкочи напред. Но нека си трупа тлъстинки детето, ще са му нужни после.
Щех да ви питам нещо и забравих,   33uu нищо като се сетя.

# 685
  • Мнения: 660
здравейте,и на мен изведнъж ми натежа корема,задъхвам се,вече не ми се ходи пеша както преди,досега за 1 месец качих половин кило,а сега изведнъж з а1 седмица 1 килограм,снощи така ме риташе бебка,по корема се появяваха различни твърди части,незнам крачета ли,ръчички ли,незнам.
Пиете ли малтофер,аз пия от няколко дни,нещо ми се гади тези дни,дали е от него?

# 686
  • София
  • Мнения: 404
Здравейте , маминки Simple Smile

Аз току-що се прибрах от разходка навън - вали и е кално, но със сигурност е топло и  това компенсира дъжда.

Мари страхотни предложения за следващата темичка, особено ми допадна тази :
Декемврийска мама много се вълнува и за бебо с трепет пазарува!

Калина и при нас е така аз съм по живота, а таткото по дома, а както усещам бебето по ритниците май ще е доста активно  Grinning.

Утре съм на лекар и нямам търпение да видя бебо, че нещо коремчето последните две седмици стана мнооого голямо.

Бързо оздравяване на болничките.

# 687
  • Мнения: 90
poli.t, много хубава дата си си избрала, хубави хора се раждаме тогава Simple Smile Пожелавам ти без проблеми да е всичко дотогава и на финала най-сладкото скорпионче!
mona-bonbonа ти да не си родена тогава????
Аз много се чудих дали да не изчакам да започне зодия Стрелец, понеже и баткото е Скорпион, но реших последно да е и това Скорпионче. Не че всяко дете не е различно....

# 688
  • Мнения: 55
Привет мамчета отново Simple Smile

Тъкмо на връщане от разходката ми из квартала, мислех да споделя, че вече доста ми тежи... и вие това сте се оплакали Wink Има ли и други, които живеят в кооперации, блокчета, без асансьори? На мен това ми става най-големия проблем. До скоро се радвах, че правя тази гимнастика до 4-ти етаж всеки ден по 2-3 пъти, ама сега... направо тези стълби ме отчайват и чак не ми се излиза като знам, че трябва да ги катеря... Simple Smile А и този корем като се поизморя и вземе, че се втвърди...

Аз използвах онзи ден намалението... предоставено от таткото, че ще се пазарува за бебето Simple Smile ... и си купих 2 нощници и 2 сутиена за кърмене, подложки за сутиена, стерилни гащета, от магазина на Mothercare в мола. Оттам бях взимала и две-три дрешки за бременни и понеже се перат и носят постоянно, се уверих, че са наистина качествени, не мръдват. Общо взето започвам да попълвам въпросната чанта за болницата...

Tsvety, идеално, ние ще си щъкаме... татковците ще гледат бебетата Simple Smile

До после, момичета!

# 689
  • Мнения: 1 274
Цвети, радвам се , че предложението за заглавие ти е харесало Hug
Момичета , вие още шофирате ли?На мен все още не ми пречи, но пък не съм се качвала в колата от сигурно вече 2седмици, гледам да вървя пеша, пък и тук разтоянията са малки.То преди такъв мързел ме беше налегнал, че до доктора си ходих с колата, но сега мързел не мързел пеша движа.
В Банкя апарта ни е на 4ти етаж,няма асансьор , стълбите са едни стръмни, не знам как ще качвам и смъквам количката.
Багаж за болница още не съм гласила, но аз винаги оставям всичко в последния момент Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт