Астма, информация, странични ефекти от лекарствата, съвети - тема 11

  • 66 976
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • sf
  • Мнения: 10 256
Аз давам Сингулера вечер преди вечерята в кисело млкяо , но няма пауза от 1 час.

Ох, нещо съм хремава, мъж ми също. Малкия удържа фронта, минаха му сополите, от време на време кашля,но той май никога не е и спирал.   Rolling Eyes и е адкси студ у нас, няма ли да пускат туй парно най-сетне  Praynig

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 361
Здравейте,мами!
Ние бяхме на почивка в Тетевен.Страхотно градче! Но определено трябва да се ходи лятото,защото по това време има често мъгли и е влажно,а това на нас много ни пречи по принцип.
Въпреки това и двамата с детето се чувствахме добре там.
Само от три дни сме си в Бургас,два дни на градина и вече сме с пристъп...ужас просто. Sad Пак инхалации,вентолин и т.н...Аман вече!

За тези,които се интересуват от подновяване на ТЕЛК за Бургас има промяна в местоположгението и работното време на Картотеката,където се подават заявленията за явяване на комисия.Пак се подават в Окръжна болница,но вече са на 10-я етаж и работят от 7,30 до 12,00 часа.Пише се само едно заявление и се чака писмо с датата на комисията.Други документи не искат.Това е.
Поздрави и дано да са ни здрави децата! Hug

# 77
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Добро утро!  Simple Smile
Аз давам Сингулера вечер в Данонино или сладолед, според случая и желанието на малчо. Но на Сингулера изрично пише, че приемът му не зависи от храната, т.е. може "с" може и "без" храна. Освен отва пише, че ако се смесва с храна, то тя трябва да е кашеста и студена. Случвало ми се да е го дам и с основното му ядене, като го сипвам в лъжичка с изстинала храна и го смесвам добре.

Блонди, Gergandi, българската "Ефира" е белгийският "Монтелукаст"- едно и също лекарство, регистрирано под различни наименования в различните държави. Ето листовката на Ефирата, малко бавно се отваря обаче от сайта на ИАЛ  Sad http://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/32117s.pdf

# 78
  • Мнения: 27 524
Ясно, мерси, значи има разлики, ще гледам да спазвам интервала.

Тук освен, че е студено има и гадна мъгла вече трети ден, Криско нещо се опитва да започва с кашлицата и ми се свива сърцето  Sad Дано ни се размине, иначе парното ни е индивидуално и на газ, та сме го пуснали отдавна  Simple Smile

Аз пък оставих Криско до 5-6ч на градина, иначе са до 3, ама реших да стои по цял ден, да видим  Confused

# 79
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 522
И в София е мъгливо и неприятно, ама и без парно.
Цвети снощи като я взех от градина и пуснах в банята душа дълго-дълго, натоплих я в едни леген с морска сол и през нощта сополите и течаха ли,течаха... ConfusedЩе видим довечера като я заведа на лекар какво ще кажат.
Сега чета енциклопедия на здравето на Христо Мермерски, има една рецепта при хрема,кашлица и храчки-в 10 гр.вряща вода се разтварят 10 гр.мумио и се капят в ноздрите по 3-4 капки,мисля да пробвам и ще ви пиша ефекта.(защото Цвети кашля като има течащи по задната стена секрети)

# 80
  • София
  • Мнения: 175
По повод даването на Сингулера в зависимост от часа на хранене, вчера специално погледнах листовката. И на нашата пише, че се дава 1 час преди и 2 часа след хранене.

# 81
  • Мнения: 27 524
(защото Цвети кашля като има течащи по задната стена секрети)

И Кики така. А какво е мумио?   Confused

# 82
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 522
Някаква смола,напиши в гугъл и ще го видиш.Има го на таблетки и понеже на мен ми го изписа лекарката за зимния период, мисля да пробвам и за детето.
Ето:
http://www.vselena.com/mumio.htm

# 83
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
По повод даването на Сингулера в зависимост от часа на хранене, вчера специално погледнах листовката. И на нашата пише, че се дава 1 час преди и 2 часа след хранене.

 newsm78 Очевидно разликата идва от формата на лекарството- т.е. дали е на гранули или таблетки  Thinking Аз давам на гранули и там изискванията са други  Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 175
Blues, сигурно е заради това. Нашето лекарство е на таблетки за деца от 2 до 5 години.

# 85
  • Мнения: 27 524
И нашето е таблетки за дъвчене. Странно ми се вижда, вярно, че гранулите се разтварят по-бързо, но все пак разлики от два часа са много  Rolling Eyes

# 86
  • Варна
  • Мнения: 3 271
Семирамида, как сте?
При Маги всичко мина и замина за 2 дни, първия малко по-тежко с болки в стомаха, а на втория вече само единични хрипчета и лек спазъм. Все пак я задържах до края на седмицата вкъщи. Но нито кашлица се появи, нито нищо друго. Явно наистина е било от времето, иначе нямам обяснение.

# 87
  • Мнения: 3 146
Не, момичета, не зависи от това дали са гранули или таблетки, защото за сингулера пише и за таблетките, и за гранулите едно и също....

Аз какво да кажа. Владо отново е с хрема, започва да покашля, затова мисля утре да го водя на лекар. Писна ми с този нос... Просто вече с това носово говорене всичко вътре ми се обръща в очакване на най-гадното.

# 88
  • София,
  • Мнения: 4 267
Alexandra благодаря добре сме вече, днес ходихме на контролен преглед, спазъмът е отшумял, хрипчетата са се ицчистили, но дишането още е удължено, окще три дни ще правим инхалации през осем часа Peace. И аз не съм я пускала още - в къщи си е, а имам толкова работа да върша. Днес я водих пак с мен до университета, но той е срещу поликлиниката така че свършихме набързо работата и се прибрахме. А от утре го дават да вали - ако е така пак сме вързани в къщи Tired.
Герганди да се оправя бързо Владко, направо е ужас тази зима дето помчва още от сега. Гледахте ли прогнозата за времето?  Mr. Green  Емил Чолаков сподели, че го питали хората когяа ще се затопли времето- пък той отговаря Юни - Юли - кога Joy Joy Joy когато дойде лятото отново.

# 89
  • Мнения: 3 146
Семирамида, оправяйте се! Да, времето е отврат. Пътуваме в транспорта и е пълно с болни хора.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт