Какъв инвенторен климатик?

  • 20 810
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Ние сме с 2 Фуджицу 12LGC инверторни в хола и детската и съм много доволна, а в офиса сме с Мидеа конвенционален и пак съм много доволна . Сега търся конвенционален за спалнята девятка и се чудя между Фуджицу или  Мидеа от новите модели клас А конвенционален. Все в Китай са правени. newsm78

# 16
  • Мнения: 497
За Fujitsu General не мога да кажа нищо - не съм го срещал.
Ние сме такива-имаме и 9, и 12-инвенторни, нямам никави оплаквания (чук-чук на дърво), ползваме ги пета година. Даже ме е малко срам, че още не съм ги викала да чистят тялото като профилактика Embarassed Я кажете, вие това всяка година ли го правите?
Спомням си, че когато ни ги монтираха, едно от момчетата каза, че Митсубиши били ад за монтаж-ако това има значение за някого...

# 17
  • Burgas
  • Мнения: 214
хубаво е да се прави профилактика, защото правят замервания и чистят климатиците Peace

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Махам Митсубишито, но добавям FUJITSU.

# 19
  • Мнения: 315
ние сме с Дайкин японски на 100v, доволни сме много.Сега трябва да купуваме още един климатик но Дайкин вече нямат внос.Има само европейски и още сме в чуденка дали ще си заслужи парите.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Аз съм с 3 броя Дайкин, като единият ми е ururu sarara - най-големият, защото помещението, което той топли ми е голямо. И съм от Бургас  Wink. Доволна съм от машинките, а и сметките ми не са високи. Мога да ти дам на лични координати на фирмата, която ни обслужва. Гарантирам за хората, че са много точни и работят перфектно. А и майка ми си взе от тях Фуджитсу - също много добър климатик.  Peace

# 21
  • Мнения: 146
аз съм в проучване за климатиции с пречистване и против мухъл и тихи и с ниска консумация на ток (т.е. си избиваш парите гарантирано)
колебая се между митцубиши и панасоник, първите са с плазма филтър и гаранитрано у майка ми са ултра безшумни, вторите не съм ги виждала наживо как работят, те пречистват йонно пак, имат пак сензор за движение / разликата ценоват е към 2300 за м и 1900 за п, като кубаторуата ми е голяма обаче (35 за м и 15 за п по различните им мерни изражения)
дотук са моите съвети
ще се радвам да чуя другите, ако могат и мен да ориентират Hug


Що се отнася до плазмения, йонния или както искаш го наречи филтър вече няма хубав климатик, който да няма такова нещо. От гледна точка на сензора за движение това вече е стандартен сензор във всички икономични климатици. Такъв сензор има в PANASONIC, DAIKIN и LG. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRY пак са толкова енергоспестяващи дори и без сензор. Все пак сензора дава възможност въздушната струя, която излиза от вътрешното тяло да не духа директно върху човека, което понякога може да причини дискомфорт, а през лятото настинка.

# 22
  • Мнения: 2 062
Здравейте!
Искам да сменя  климатика в детската
Взимай Митсубиши електрик, Дайкин или Тошиба на 100 V. По-добри са от аналозите им, предназначени за европейския пазар.

# 23
  • Мнения: 11
Моето мнение:
1. Задължително инверторен.
2. Щом 12-ка Осака ви е вършила работа, значи и инвертора ще има дори запас от мощност
3. Гледай коефициента СОР като сравняваш моделите- това е отдадена топлина (kW), разделена на консумирана ел. енергия (kW). Данните са при околна Т 7.2 градуса мисля. За хубавите модели коеф. е към 4 и нагоре
4. Гледай също и децибелите- ще го ползваш дълго време и непрекъснато...
4. Не вземай климатин на 100 V.
5.Марки: Fujitzu, General, Mitsubishi, Daikin, Panasonic - цената сигурно ще е над 1200 лв с монтаж за хубав- скоро не съм гледал цените.

Например:
http://www.bulclima.com/klimatici-i-multisistemi/fujitsu-general/asha12lgc

# 24
  • Мнения: 146
Взимай Митсубиши електрик, Дайкин или Тошиба на 100 V. По-добри са от аналозите им, предназначени за европейския пазар.

Такова вземане на климатици, които работят на 100 Волта общо взето си е престъпление според закона. Никой не може да даде никакви гаранции, че този климатик няма да доведе до вреди за здравето и живота на неговите позлватели. В България и Европа електрозахранването е на 220 волта и вносителите на климатици се съобразяват с това елекрозахаранване.

Един климатик, който е предвиден да се използва със 100 волта елктрическо захранване предполага промяна в схемното решение на производителя, което от своя страна не гарантира никаква безопастност.

Самото престъпление се извършва веднъж при покупката на такъв климатик, тъй-като няма производител на климатици, които да внася такива климатици и съответно няма финансов документ за неговата покупка, съответно доказателство че наистина е купен  и втори път недай си боже този климатик подпали къщата и още по-недай си боже доведе до наранявания или смърт.

Разбира се след като не разполагаш с финансов документ за покупка на такъв климатик, следователно ти си носиш отговорност за извършената промяна в схемното решение и съответно според закона ти си извършил престъпление.

# 25
  • Burgas
  • Мнения: 214
Аз съм с 3 броя Дайкин, като единият ми е ururu sarara - най-големият, защото помещението, което той топли ми е голямо. И съм от Бургас  Wink. Доволна съм от машинките, а и сметките ми не са високи. Мога да ти дам на лични координати на фирмата, която ни обслужва. Гарантирам за хората, че са много точни и работят перфектно. А и майка ми си взе от тях Фуджитсу - също много добър климатик.  Peace
от Бургас ли е фирмата? Ще ми пратиш координатите на лични Hug

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Да,но по-късно  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 146
Ей Дайкин URURU SARARA е най-хубавия инверторен климатик и трябва да имаш нагласата, че там няма ниски цени. Ако си спомям добре обмисляше да убеждаваш мъжа си да си купите евтин климатик, ама URURU SARARA са японски климатици, които даже са произведени в Япония.

# 28
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
На нас тези дни ще ни слагат ето този: http://www.altoklima.com/buy.php?id=165 - познат на мъжа ми, който се занимава с тези неща го препоръча и ще му се доверим.
Имаме и Panasonic, който си беше супер докато му изтече гаранцията - изтече и започнаха проблемите Tired Тъпото е, че родителите на мъжа ми и 2 други семейства имат абсолютно същата марка и модел климатик и те проблеми все още нямат. Късмет  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 59
с две ръце съм за MITSUBISHI HEAVY INDUSTRY . В спалнята ни е такъв работи тихо и безотказно. Отопляваме 14 кв със 7-ца.
В хола имаме Осака , дано да поотмине кризата да го хвърля брез балкона Laughing

Общи условия

Активация на акаунт