Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 75-та тема

  • 117 940
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 283
Заповядайте в новата 75-та хипнотично-наркотична тема !!!










http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=528029.msg16567749#msg16567749 Последна публикация


Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 21:36 от Пепика

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Сиер , ще пробвам и твоето предложение, много вкусно звучи!  :bouquet
Нямах достатъчно ябълки и затова го направих асорти, на нас много ни хареса. Laughing

Ха, първа съм в темата bowuu

На вас вълшебници в кухнята, от които постоянно черпя идеи/ пък ме мързи да снимам/ пожелавам хубава вечер  bouquet

# 2
  • Мнения: 9 111

Пеп,   bouquet днес младежи нямаше ли в шоколад  Hug

У нас новото след петъка е баница с патладжани и кайма

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 13:27 от пеп-4o

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Пепика благодаря за новата тема. Hug
За да не спамя  както преди мен записващите се само от мен


БЪБРЕЦИ-КАВЪРМА



СУПА С ЧЕРЕН ДРОБ



ДИВА ПАТИЦА СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ

# 4
  • Мнения: 107
Хоп и аз в новата тема да се разпиша, че да я следя... и мерси за нея!   bouquet

За да не е спам - едни леко сини снимки  Mr. Green (щото някой е пипал настройките на апарата, без да сподели  Grinning, а после папкал, папкал), на днешното меню - хомус, чеснов хляб, пилаф с агнешко и стафиди и едни охлювчета със сусамов тахан, мед и орехи (+ големи благодарности на Берина и на всички девойки, списващи темата за турската кухня)....

, и

# 5
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 662
Пепика, благодаря за новата тема   bouquet
Пепчо, интересна баница Simple Smile ... канибалска  Laughing
Зиче, от теб си вземам от супата Simple Smile
Прегледах последните страници на старата тема - поздравления за всички ! Много апетитни неща видях!  Grinning
Аз показвам:
- crumpets с пълнозърнесто брашно (даже не знам как би се превело на български) - нещо средно между американски палачинки и английски мъфини  Laughing. В една книга ги знам преведени като "питчици", но мисля, че е по-скоро за да се запази един езиков каламбур  Grinning


- "киното" с гъби - ризото от киноа с гъби:


- за през седмицата правих пиле по баски (снимката е стара, защото нещо не съм във вдъхновение и завтарях манджи  Wink)


П.П. Докато се натуткам, Viroglavka пусна супер меню  Grinning

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 22:19 от Роца

# 6
  • Мнения: 1 117
еха, почти на първа страница  Grinning оооооо, съвсем даже на първа страницааааа!
с едни тартички от бутер тесто, котидж сирене, бекон и яйце
 

# 7
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 550
Благодаря за новата тема, Пепика!

От мен за днес - Спагети "Болонезе" и Ябълковият сладкиш без мазнина, представен от labrex.

 

# 8
  • Мнения: 6 472
Запис в новата тема, като първо да си кажа, че много точих лиги по:

Селският хляб на ilrai78;
Пицата с пеперони на и тази с топчета на marabu
Тортата Добуш на Pinki_81
Маринованото сиренце на Felicidad
Още много неща си харесах, ама нали влизам рядко и ми се събира много за  четене, вече забравих на кой са Rolling Eyes

Лоиза, тебе няма да те споменавам, че и без това те държа отговорна за всичките ми провали в диетите:)

Та от мен малко мароканска кухня с едно Агнешко с шафран и лимон с гарнитура от марокански кускус.


# 9
  • Мнения: 5 138
И аз не обичам празни и безсмислени постове, затова ще си изтипосам нескопосаните снимки на поачите със сирене и кашкавал по рецептата на Пина
Готвя всеки ден и все е вкусно, даже на мъжо колеги взеха да си поръчват меню за събота и неделя и идват в къщи да хапнат нещо вкусно и домашно, но в снимането и в докарването на красив вид на ястията хич не ми е в кръвта, аз съм си джаста праста и така съм и във фотографията.
Даже ако има някъде из нета как да се научим да правим хубави снимки на гозбите, ми подскажете.

Благодаря за новата вкусна темичка   bouquet на авторката

Иначе са много вкусни, но бях сложила доста плънка та се разпукаха няколко, а мъжо не даде да сложа ким, та се извинявам на Пина, че и опорочих рецептата.
Утре ще се прави на Лабрекс ябълковия сладкиш, то де е видяло че няма да ми се размине, на всички ви се е получил чудесно.
Вироглавке дай рецептата за охлювите с тахана, че аз доста го ползвам, но в сладки и кекс само.
Като видя снимки като на Lois ме досрамява ужасно да пускам моите  Embarassed
Лека и спокойна нощ момичета  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 15 471
   Пепика, голям заплес съм  Embarassed ,извинявай!Темичката е прекрасна, както винаги  Peace!Благодаря ти  Hug!

   Забърках набързо едни солени мъфинки, хем за запис, хем за внука за закуска утре!

  
  

   Момичетa ,толкова сте бързи и толкова е вкусно при вас!Но очите ми останаха в тартичките на Лоис  Peace!

Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 23:35 от Тайна

# 11
  • Мнения: 4 358
Привет момичета.
Без снимка се явявам и с една молба.
Понеже съм на принудителна диета без млечни продукти заради детенце с какво да замажа избрания вече сладкиш пак постен.
Май ще правя Крейзи Шоко кейка - той е без яйца и мляко или моя постен ябълков сладкиш, но как да го украся с нещо като крем без яйца и мляко така, че да полепя отгоре орехи и т.н.да заприли поне малко на торта.
Сложна задача май.
И ако някой се сети за нещо благо без тези продукти да свирка.Сешам се само за тиквеник, грис халва и това е май Rolling EyesПфууууууу заради тая диета като мазохистка съм тука с тия вкусни неща Sad
Всичко ми се яде а почти нищо не мога Sad

# 12
  • Мнения: 1 796
Здравейте и от мен.Днес направих картофените кюфтета на фурна на Пепчо.Станаха много вкусни,мерси за рецептата Hug



А сега малко да ви развеселя-моя мъж за да се включи и той в готвенето реши да сложи част от кюфтенцата в тавичка с мазнина и вода.Получи се ето това:

   ooooh! нещо като картофена питка Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 15 471
Привет момичета.
Без снимка се явявам и с една молба.
Понеже съм на принудителна диета без млечни продукти заради детенце с какво да замажа избрания вече сладкиш пак постен.
Май ще правя Крейзи Шоко кейка - той е без яйца и мляко или моя постен ябълков сладкиш, но как да го украся с нещо като крем без яйца и мляко така, че да полепя отгоре орехи и т.н.да заприли поне малко на торта.
Сложна задача май.
И ако някой се сети за нещо благо без тези продукти да свирка.Сешам се само за тиквеник, грис халва и това е май Rolling EyesПфууууууу заради тая диета като мазохистка съм тука с тия вкусни неща Sad
Всичко ми се яде а почти нищо не мога Sad
А глазура с вода и пудра захар няма ли да стане, захарна или карамелена?

# 14
  • София
  • Мнения: 231
Пепика, благодаря за красивата тема   bouquet !

Лоис, много весели (освен красиви ) снимки  Peace ! Шпионирам те и във Фейсбук  Mr. Green .

Россонера и твоят сладкиш е станал страхотен  Peace ! Ей, Лабрекс, страхотни рецепти даваш винаги  Hug !

На Пеп-4о съм се заоблизвала на всичките и последни предложения още от края на предишната тема . Хем изобилно, хем красиво, хем  разнообразно   chef  Hug !

Кристина , кажи на мъжа ти , че готви много хубаво  Mr. Green ! Не му секвай ентусиазма  Grinning !

От мен едни бутер кренвиршки


картофи със сметана и кашкавал


пиле със сметана, много целина и лимон


порция

 

Общи условия

Активация на акаунт