За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 21

  • 39 084
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 836
В тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=489116.0 има няколко споменати аптеки. За цени не знам. Аз все още кътам малко от стария.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 245
мерси...аз понеже съм чела за ветеринарни аптеки, пък ни една такава не знам...иначе то срока му нали е една година след отваряне....колко го къткаш Simple Smile
ще видя на славейков.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 836
Някой ми беше казвал, че след изпаряването на спирта, р-ра ставал по-наситен. Действа, поне при мен, при някой проблем по венците.
Цитат
Ветеринарни аптеки

Агромаш Комерс ООД        София   бул. Христо Ботев №173, Център      
Алси ЕООД        София   бл. 83, вх.Б, ап.14, Борово      
Гергьовче ООД        София   ул. Адам Мицкевич №1 (Институт по имунология),      
Лекоом АД        София   бул. Цариградско шосе №73, Гео Милев      
Примавет - София ООД        София   бул. Сливница №211А, ет. 2, Център      
Санико България ООД        София   бул. Витоша №200, вх. В, ет. 2, Иван Вазов      
Сева Анимал Хелт България ЕООД        София   ул. Елемаг №26, вх. Б, ет. 1, Изгрев      
Сито 92 ЕООД        София   бул. Шипченски проход №7-13, Гео Милев

В един сайт мернах и ветеринарите от блока, като аптека. Утре ще ги питам.

# 18
  • Мнения: 4 615
Мамо Цо, кисело мляко и сода (едно към гьотере Crazy е мярката, аз сложих една чаена лъжица). Мажеш главичката и измиваш след половин час (ако трае детето толова, моето изкара 15 минути). Ефекта е сигурен, ако обаче останат крусти просто повтори процедурата. Крустите за жалост обаче са предвестник на акнето и себореята в по-късна възраст. Sad

# 19
  • на Русе
  • Мнения: 358
Здравейте! Възможно ли е малкия да има главоболие?  Shocked Днес се удряше с ръчичка по слепоочието и плачеше. Чудя се какво може да е  Thinking

# 20
  • Мнения: 4 615
Няма причина да не може да има главоболие. Не знам обаче как се разпознава. Панадол ще го облекчи, но аз не бих дала без сигурна причина. Бързо възстановяване не Дребосъчето.

# 21
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Малко хелп. Мъжът ми се разболява  Rolling Eyes Искам да дам на малкия клеева тинктура, но не виждам в нета инфо колко точно капки да му дам  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 377
Amanita , 1-2 капки на година живот е дозата ......Сипваш с сок , чай , или вода и даваш да го изпие...... При наличие вече на заболяване , дазата може да се удвой , т.е дА ДАВАШ ПОНЕ 2 ПЪТИ ПО 1-2 КАПКИ......... Хайде и дано вас ви прескочи . Praynig Hug

# 23
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Да, благодаря. Точно така направих - дадох му 2 капки в Данонино и хич не ги усети, а като знам как щипе  Crazy
Дано да се размине  Praynig
Най-страшното обаче ще е с две деца вкъщи - едното малко, а другото болно - сякаш идва края на света  Tired ooooh!

# 24
  • Мнения: 377
Познато до болка ми е , да знаеш ... Така сме в къщи , гледаш да ги отделиш доколкото може в различни стаи , даваш вит.С при първи симптоми , също и Осцилококциум , и така ............ Оф трудно е много , моят син втора седмица е на градина - два пъти сополи носи в къщи ..... единят спасих малката , но вторият ..... за жалост и тя ги лепна ..........

# 25
  • Варна
  • Мнения: 18 023
Моята бебешорка не е акала вече 6ти ден. Върти се и пъшка милото, но без резултат. Опитах с термометърче да пораздвижа нещата, но не се получи. Blush
Само на кърма е, опитвам се да давам и вода, но не иска. Правих масаж на коремчето, движих краченцата - нищо. Знам че до седмица не е проблем да не акат кърмените бебета, но утре вече ще е седмия ден. Купих Фризовом по съвет на педиатъра и довечера ще дам една дозичка. Имате ли други идеи как да предизвикам изхождане? Tired

# 26
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Яж ти много разхлабващи храни  Peace
Фризо не запичат ли принципно? Не съм сигурна, нямам опит с адаптираните млека.
Друг вариант - Дуфалак - напълно безвреден е  Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 18 023
Яж ти много разхлабващи храни  Peace
Фризо не запичат ли принципно?....

Това посъветва и педиатърката, от вчера ям овесени ядки. Sick
Фризовома бил специално мляко - против колики, запек и повръщане. Peace

# 28
  • Мнения: 11 607
Моята бебешорка не е акала вече 6ти ден.

И аз имах подобно питане преди време, в същата тема......Препоръчвам горещо Лактулоза МИП - няма привикване, има резултат, аз също ядях разхлабващи храни, но никакъв ефект при бебо......Успех! Малко е неприятен като вкус, но пък има резултат....На вас пък може да ви хареса......

# 29
  • Мнения: 673
И малката го имаше този проблем, около 2-3 месец Нашата педиатърка и назначи Дуфалак месец и половина за регулиране. Като си спомня милото как се мъчеше ужас. Тогава ми казаха и да не я свиквам с термометъра да и помагам, защото  червата ставали лениви.
Дано се оправите скоро.

Общи условия

Активация на акаунт