тромбоцитопения

  • 95 235
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 455
 Vanjia76, ще стискаме палци до понеделник, чакаме поне 100 хил. за твоето детенце  Peace
До В. Търново ходихме само веднъж, след това сме говорили по тел. след всяко изследване, пращам по имейл резултатите и няколко пъти разговори по скайп. Скоро мисля пак до отидем до там, няма по добро от личната среща. Но както вече казах единия ни дядо е педиатър, а другия- хомеопат, така че сме под контол  Simple Smile Вие не сте ли се виждали с вашия доктор никога?  Чувала съм хубави неща за един д-р от Хасково, но най-добре ако си откриеш такъв по близо.  А тук са отговорите за д-р  Хаджиев  Peace
http://www.holisticabg.com/about_us_bg.php

# 61
  • Мнения: 113
Привет момичета,
и аз се присъединявам към темата, като при мен тромбоцитопенията е все още идиопатична т.е. неуточнена.
Границите ми се движат в рамките на 114 до 70 хиляди, последно бяха 114 хиляди.
Изчетох темата и на няколко пъти срещнах коментари за проведени всички възможни изследвания - бих искала да попитам - какви са тези изследвания, дефиниращи типа тромбоцитопения.
Моят лекуващ хематолог е д-р Гълъбова от Токуда, много мила дама и надявам се добър специалист. С нея в момента правим радиоизотопно изследване, което цели да локализира и дефинира причини за намалените стойности на тромбоцитите. Ехографията показа нормани размери и на далак, и на черен дроб. 
Що се отнася до хомеопатията и отхвърлянето й - до момента не съм се обръщала към хомеопат /аз проучвам това състояние, тъй като не бих го нарекла заболяване, едва от номеври 2010г./, но за сметка на това съм се обърнала към билките. Силно убедена съм, че те ще помогнат, въпреки отхвърлянето и на тях.
По мое мнение всеки лекар ще откаже билколечение и/или хомеопатия, всеки препоръчва хормонално лечение с кортикостероиди под различни търговски наименования, много познат например е Преднизолона, но страничните ефекти са прекалено много и мДо оже да се оправят кръвните плочки, но какво ще се "почупи".
Записвам се да следя темата и късмет на всички.
И Dega - само спокойно и без много притеснения, ще се наредят нещата и ще стане ясно какво ти е. Ти къде се лекуваш?

# 62
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
И Dega - само спокойно и без много притеснения, ще се наредят нещата и ще стане ясно какво ти е. Ти къде се лекуваш?
Ами то вече стана ясно. Вторична тромобоцитопения с хеморагична диатеза. Автоимунен тиреоидит с хипотиреоидизъм - ето това ми е диагнозата.
Т.е., развила съм Хашимото и в следствие на него - тромоцитопения, която лекувам вече месец с Медрол. Последно, тромбоцитите ми бяха 42. А за разкош цикълът ми стана адски обилен, снощи имах кръвоизлив.
А относно това къде се лекувам - лекувам се в Търговище, където и живея.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 455
 Влизам само да ви  Hug, момичета, дай Боже скорошно оздравяване  Praynig

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 1
Здравейте, нашите тромбоцити пак паднаха на 10 и пак минахме курс с дехидрокортизон, този път обаче го заведох на хомеопат в пловдив и едновремнно с кортизона взима и хомеопатия. след курса тромбоцитите бяха 220. сега  се надяваме да ги задържим. ще пиша дали хомеопатията има ефект

# 65
  • София
  • Мнения: 1 455
vanja76 , супер, дай Боже да задържите тези резулатати, ще споделиш ли с кое хомеопатично лекарство сте се лекували, може и на лични  Hug

# 66
  • Мнения: 175
Записвам се при вас с огромно съжаление.
От  10.03.2011г. , дъщеря ми, котяо е на 3 г. е с поставена такава диагноза, като не е уточнен вида и.
Симптомите и са-синявици по краката, червени точици, които  се наблюдават на някои места..., тече и кръв от нослето понякога. При изследването в четвъртък тромбоцитите бяха 25. Веднага започнахме с преднизолон и на следващия ден бяха 42. Т.е. в самото начало сме. От Плевен съм. Хематоложката ни по всеобщо мнение била отлична-др- С. Костова.

Молбата ми е относно хомеопатичните продукти-не виждам проблем наименованията им да се споменават и тук, то е ясно че няма да се взимат на своя глава, но явно при някои дават резултат.
Искам да попитам за координати на хомеопата от В. Търново, до колкото разбирам Хаджиев.
И последен за сега въпрос-препоръчвали ли са някаква диета или начин на хранене след поставяне на диагнозата.

От колко време датира лечението при вас, приблиизтелно?
Колко често правят изследване на тромбоцитите при вас?

Последна редакция: сб, 12 мар 2011, 22:30 от maia4444

# 67
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
И последен за сега въпрос-препоръчвали ли са някаква диета или начин на хранене след поставяне на диагнозата.

И мен този въпрос ме вълнува.

Моята хематоложка ми отговори, че не е необходима нито диета, нито ограничение от нищо, но все пак, не би било излишно да обменим информация по темата, ако имаме такава. Peace

# 68
  • Мнения: 175
И последен за сега въпрос-препоръчвали ли са някаква диета или начин на хранене след поставяне на диагнозата.

И мен този въпрос ме вълнува.

Моята хематоложка ми отговори, че не е необходима нито диета, нито ограничение от нищо, но все пак, не би било излишно да обменим информация по темата, ако имаме такава. Peace
аз ще питам  във вторник, но въпросът ми беше проворикан от това, че на друго място в нета пацинт споделяше, че диетата била изключително важна, но не уточнява в какво се изразява тя.

# 69
  • Мнения: 515
 Много рядко влизам в Бг мама напоследък,но maia444 ,ми е писала на лични и затова отново влязох в темата,ако мога да помогна на някого .При нас диетата беше много строга.Позвояваха му само краставица ,кисело мляко,и разни солети и снаксчета без подправки.Понякога  супа ,но без да е мазна.
А това е линка където може да прочетете през какво минахме аз и синът ми http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=208868.15

Последна редакция: вт, 15 мар 2011, 19:17 от pro77

# 70
  • София
  • Мнения: 1 455
 Здравейте, момичета, ние днес бяхме на изследвания и сме с  102 хил.  Grinning Grinning Grinning
Нямаме нови синини, слава Богу. На нас диета не са ни налагали, само казаха, че е важно здравословното хранене, но другия път ще попитам нашия лекар. Също искам да кажа, че той никога не е бил против алтернативната медицина и не е привърженик на кортизона на всяка цена, бяхме с 45 хил. и пак се разминахме без кортизон/ пу-пу, да не ни се сучва никога повече/. Пихме го първият път, когато малчо беше с 17 хил., а аз бях в шок и не посмях да пробвам с друго, за кото сега съжелявам, но е минало.
Успех на всички в тази борба  Hug Hug Hug

# 71
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Браво, eva_s, за добрите новини! Дано да бъдат все такива, и още по-хубави занапред! Peace

И на мен ми предстои изследване и контролен преглед в четвъртък. Търпение нямам вече, чак сънувам резултати. Crazy Дано този път са по-добри от последните, когато тромбоцитите ми бяха 42. Praynig

# 72
  • София
  • Мнения: 1 455
 Благодаря ти, Dega, да ти се връща   bouquet Дано и ти ни зарадваш с добри новини в четвъртък  Praynig

# 73
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Няма да мога, за съжаление. Sad

Тромбоцитите ми пак са ниски - 31. Миналия месец бяха 42.

От днес съм на преднизолон по схема. Каква му е всъщност разликата с Медрол-а, който пих досега, не знам. Докторката каза, че ако няма подобрение след 20 дни, ще се консултира и ще ми назначи други. Аман!

# 74
  • София
  • Мнения: 1 455
  Съжелявам, Dega, а при тези стойности не може ли да минеш без лекарства, моят син с 40 хил. се размина без тях? А иначе как си, как ти е общото състояние, имаш ли синини? Кураж  Hug

Общи условия

Активация на акаунт