Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 12)

  • 37 115
  • 743
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 499
Аз съм изумена от последните бисери в антипода на нашата тема Shocked

# 91
  • Мнения: 62
Здтавейте,
да ви попитам задължително ли е вече при подаване на документи за детски надбавки да се представя бележка за направени имунизации и ако е така, как може да избегнем това.

П.П. Ако е обсъждан вече този проблем моля дайте линк.

# 92
  • Мнения: 3 499
За момента не може да се избегне легално.
Надяваме се скоро да се промени това чрез съдебно дело.

# 93
  • Мнения: 4 753
Съберете се няколко майки и пуснете жалба до РИОКОЗ, с копие до МЗ.
Тези безумия трябва да спрат!

Според мен, точно от РИОКОЗ ще ходят да ваксинират... Дори и да не е РИОКОЗ, ще е някой регионален орган на МЗ...

A m b e r, би ли ги попитала в училището кой точно ще ваксинира децата?

# 94
  • Русе
  • Мнения: 11 929
  ще опитам да разбера. Но вече наострих срещу себе си медицинския екип и не знам колко ще са отворени за дискусии.

# 95
  • Мнения: 660
Аз съм изумена от последните бисери в антипода на нашата тема Shocked

И аз се изумих и ... не се сдържах и праснах един пост ! Сега ще ме излапкат с парцалките .

# 96
  • Мнения: 2 176
Съберете се няколко майки и пуснете жалба до РИОКОЗ, с копие до МЗ.
Тези безумия трябва да спрат!

Според мен, точно от РИОКОЗ ще ходят да ваксинират... Дори и да не е РИОКОЗ, ще е някой регионален орган на МЗ...

A m b e r, би ли ги попитала в училището кой точно ще ваксинира децата?

В кой нормативен акт пишеше, че имунизациите се извършват от ЛЛ?

# 97
  • Мнения: 431
Здравейте !
Интересува ме дали спират изплащането на детските надбавки при отказ от ваксини ?
Извинявам се ,ако е обсъждано ,но ми е невъзможно да изчета всичко ,което сте писали досега Simple Smile .

# 98
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Здравейте !
Интересува ме дали спират изплащането на детските надбавки при отказ от ваксини ?
Извинявам се ,ако е обсъждано ,но ми е невъзможно да изчета всичко ,което сте писали досега Simple Smile .
Спират ги, да

# 99
  • Мнения: 936
И всичко това (както и други простотии) заради братята роми!!! #2gunfire

# 100
  • Мнения: 4 753
Съберете се няколко майки и пуснете жалба до РИОКОЗ, с копие до МЗ.
Тези безумия трябва да спрат!

Според мен, точно от РИОКОЗ ще ходят да ваксинират... Дори и да не е РИОКОЗ, ще е някой регионален орган на МЗ...

A m b e r, би ли ги попитала в училището кой точно ще ваксинира децата?

В кой нормативен акт пишеше, че имунизациите се извършват от ЛЛ?

Наредба 15 за имунизациите:

Чл. 15. (1) Задължителните планови имунизации и реимунизации се извършват от:
1. лекар, обслужващ новородените в лечебно заведение за болнична помощ;
2. личен лекар.

(2) По изключение задължителните имунизации и реимунизации могат да се извършват и от лекар във:
1. имунизационен кабинет на РИОКОЗ и НЦЗПБ;
2. лечебно заведение извън посочените в ал. 1;
3. здравно заведение по чл. 26, ал. 1 от Закона за здравето.

(3) Лекарите по ал. 2, т. 2 и 3 извършват имунизациите и реимунизациите под контрола и съгласувано с РИОКОЗ.

(4) Обучение по техниката на извършване на имунизацията и реимунизациите срещу туберкулоза и по проверката на туберкулиновата алергия (проба Манту) се извършва от пневмо-фтизиатричните диспансери или от диспансерните отделения (диспансерни структури) към специализираните болници за белодробни болести (многопрофилни болници за активно лечение).


От Закона за здравето:

Чл. 26. (1) Здравни кабинети се създават във:
1. детските градини и училищата;
2. (отм. - ДВ, бр. 95 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.)
3. специализираните институции за предоставяне на социални услуги - домове за деца, домове за възрастни хора с увреждания, социалните учебно-професионални центрове, домове за стари хора, приюти и центрове за временно настаняване.

# 101
  • Мнения: 3 098
Здравейте!
Не съм влизала отдавна, но като про4етох постинга за бойкота срещу ваксините в някои страни, реших да ви напиша и за Испания. Уж по статистика има висока покриваемост на имунизиране, а всъщност по радиото усилено се говори, 4е ще се разработват нови методи за по-голяма активност. Т.е. стана ясно, 4е в последните години хората които отказват ваксини, не са единици и броят им расте и смущава съня на разните му там компании и про4ие използва4и. Дори се заговори дали да не ги направят задължителни но засега се въздържат, тъй като това според мнозинството умуващи би било довело до обратен ефект-още по-яростно бойкотиране.

# 102
  • Мнения: 3 499
Леле, какво го нападнахте Бърди? Масов бан ли ще има, или и аз да се включа в групата там Mr. Green

# 103
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Мече, кой го напада  Mr. Green Ние само си говорим

# 104
  • Мнения: 3 098
За неговата тема ли говорите?  Crazy
Какво ви прави впе4атление? Свикнал е да общува с хората, като си придава авторитет, 4рез унижаване на събеседника. Сигурно комплекси избива по форумите, но пък поведението му би внушило респект единствено на някой свит 4ове4ец, едва ли уважаващ себе си ще му отдаде зна4ение.
Между другото, не знам какво са му при4инили в България, та е намразил всеки един тамошен жител? И дали са по-разли4ни гърците, на които вси4ки в Европа са им лепнали едни много некрасиви епитети.

Моми4ета кураж и сили на вси4ки ви, 4ета  какви идиотщини сте длъжни да търпите и заобикаляте, не знам, ве4е думи нямам. Още от родилното, та 4ак до университета...  Sick

Общи условия

Активация на акаунт