Коледно настроение!

  • 172 930
  • 792
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 987
може ли рецептата на сладките

# 241
  • Varna
  • Мнения: 191
Много се радвам на темата, защото миналата година за първи път правих сладки и то благодарение на форума, т.е. съм от активно четящите и пробващите, макар и да не пиша. Искам да помоля SZA ако е възможно при линковете с рецептите да има сложени и сроковете за сладките (солените) неща, т.е. колко по-рано е добре да се направят, защото е много добър ориентир при планиране на голямото готвене и суетене около печката.   bouquet - за всички, споделящи опита и рецептите си!

# 242
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Мариетка, все се каня да пропускам твоите снимки, че страшно слюноотделяне ми предизвикват... Hug Страхотни са! Peace

# 243
  • Мнения: 211
aveili, Narina, благодаря ви много за комплиментите!  Hug
Мила Венета, много си мила  и ти благодаря за хубавите думи, а също и за вдъхновението, защото без него нищо не ми се получава!  Hug   bouquet
Краси, много ти е красиво пънчето!
Мариета, къщичката и сладките са произведение на изкуството! Много добри предложения!

# 244
  • Мнения: 3 379
Сложила съм сроковете за сладките, които аз правя и ги знам. Ще добавя и Дрезденския щолен на Джемма като намеря линка, който също се прави 3-4 седмици преди Коледа.

Аз искам да препоръчам едни страхотни мъфини с кафе, които правих вчера и днес вече няма, не са само коледни, но стават и за празника. Ето рецептата: Мъфини с кафе на ESPA, невероятни са.

# 245
  • Мнения: 1 668
Здравейте кулинарки:)
Не съм писала досега, но съм изчела всички страници на темата.
Досега нямах възможност и  време да кулинарствам по Коледа, защото работата ми е доста натоварена и стресова, особено по това време на годината. Тази година обаче, живот и здраве се очертава да съм си в къщи и ще се опитам да сътворя някои от чудесните рецепти, които сте дали. заеа съм си "заплюла" английския кейк на Джемма, няколко вида сладки. Иска ми се да опитам и медената къщичка, но не знм дали ще се престраша. Вашите изглеждат чудесно Hug Имам и един въпрос - колко време издържа медената къщичка, ако някой ми отговор, ще съм много благодарна Hug

# 246
  • Мнения: 7 106
Хо-хо-хо .

А добър ден!
Снощи дъщеря ми ме накара днес след детска да правим меденки, което пък ме подсети да хвърля едно око на готварския и о! кеф! Коледната темичка вече е пусната.
Много ми се ще да поекспериментирам тази година и с удоволствие се включвам   bouquet.

# 247
  • Бургас
  • Мнения: 422
Здравейте момичета

Искам да направя коледния кекс на Джемма обаче се чудя дали още има Панетоне в кутии на Метро.Защото за нищо друго високо не ми идва наум да го сложа.Ще се радвам ако някой ми отговори.
Иначе правих пробно меденки по една стара рецепта от едно време,почти като на Селма е само олиото е по малко и сложих и джинджифил.Станаха вкусни много.
Това е от мен
Благодаря предварително за отговорите  bouquet

# 248
  • Мнения: 1 313
Аз съм ползвала голяма метална кутия от бонбони, може да се огледаш и на щандовете за бонбони/сладки  за нещо в подходяща кутия.

# 249
  • Мнения: 1 440
Princess SHE, медената ми къща стоя до края на януари, когато вече беше стнала като камък...иначе 2-3 седмици след направата й (средата на декември) почна да омеква...после изсъхна Peace

# 250
  • Мнения: 6 713
Запис да ви следя! Peace

# 251
  • Мнения: 305
Момичета, как съм ви изпуснала, преполовили сте вече една темичка  Grinning

Миналата година така ме запалихте, че до пролетта имахме сладки  Blush  и непрекъснато купувам по някоя друга формичка или тавичка. Вече ги крия, че ще ме изгонят  Mr. Green
Чакам с нетърпение да запретнем ръкави   bouquet

# 252
  • софия
  • Мнения: 100
Аз съм ползвала голяма метална кутия от бонбони, може да се огледаш и на щандовете за бонбони/сладки  за нещо в подходяща кутия.

Арлина,моля те ,кажи в тази кутия от бонбони ли го пече newsm78,не и ли става нещо от топлото.

# 253
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Добре, че наминах през готварския, нямаше да се сетя, че вече е създадена любимата ми тема  Mr. Green Благодаря ти SZA!!
Миналата година вкъщи беше като сладкарница, а и да си призная благодарение на миналогодишната тема придобих желанието по-често да се вихря в кухнята.
Та за предната Коледа се разписах с 3 или 4 къщички, не помня вече, няколко свещника, ужасно мн дузини меденки, сладки, кексчета, торти и какво ли още не  #Crazy За тази година съм се наточила на трюфелите, тези пълнените меденки, коледния кейк иии каквото още ми хареса.
Ох, заразяваща е темата, струва ми се, че още от другата седмица ще започна с репетициите.
Ето това е част от миналогодишните красоти

# 254
  • Мнения: 305
Пупинка, какво е това в тортената форма

Общи условия

Активация на акаунт