Коледно настроение!

  • 172 693
  • 792
  •   1
Отговори
# 405
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Много, много благодаря. Подозирах аз, че крехките сладки са нещо като жълтъчните целувки.
А формички тръбички точно сега чакам от американския Ибей. Peace
А за елхичките и свещите ми стана ясно, че са като кошерчетата. Hug
Всяка година си казвам- догодина ще ида на екскурзия преди  Коледа до Прага и все не отивам. Но трябва да го осъществя вече и познайте какво ще търся първо. Laughing

# 406
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
По тази рецепта се водих, но сложих 1 с.л. краве масло ( ама хубаво, да не мирише неприятно като българското). Освен това варих първо млякото, оставих го да се постегне и изстине и тогава смесих стърготините, пое ми на око, повечко от това по рецептата. На някои сложих лешник, на други бадем, на трети нищо, заради детето. И отново няма нищичко от тях, срам, трябваше да останат за довечера, че сме на гости  hahaha

# 407
  • Мнения: 0
Здравейте!Днес случайно видях вашата темичка и много ми хареса.Дали сте страхотни идеи,особено за сладкиши!В следващия един месец ще ви следя,за да може поне тази година да си направя от тези вашите много изкушителни рецепти!  Grinning cook
лулу! : Много ми хареса къщичката и си мисля да направя нещо такова за Коледа!Дано само да успея.  Praynig      Hug

# 408
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Наталина,направих сладките сьс сметана,на които ми беШе пратила рецептата,и ве4е са изядени Laughing,децата се погрижиха да нямам сьмнения дали сьм ги направила добре.
Ве4е имам едни сладки за Коледа Party Party.

Направих и Линцеровите сладки,но да те питам,в рецептата пиШе,4е се слепват по Коледа,имайки в предвид , 4е днес ги изпекох,кога трябва да ги слепя.и кога могат да се ядьт Embarassed?И оЩе един глупав вьпрос, заЩо трябва да се слепват и консумират по кьсно Embarassed,за да станат по меки ли Embarassed?

# 409
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Вал, много се радвам, че са се получили сладките и че са ви харесали!

За линцеровите - могат да се ядат веднага, намазани или ненамазани. Когато се намажат, след няколко дни омекват и буквално се топят в устата.  Ако решиш да ги оставиш за Коледа, може да ги сложиш в суха кутия на хладно място или дори да ги замразиш ненамазани и да ги извадиш седмица преди Коледа и само да намажеш. Ако искате може да си ги хапнете и сега:) Иначе не че трябва да се консумират по-късно, а просто може да се приготват предварително, което ти спестява време преди самия празник. Peace

# 410
  • Бургас
  • Мнения: 422
Рафаелото са много лесни, туткаво е оформянето им и се цапаш повечко, но иначе няма нищо страшно и сложно в направата им. Можеш да опиташ и тях.  Simple Smile
Къде мога да видя рецептата?
М дааа,кьде можем да я видим Mr. Green Praynig
Не знам от къде съм я копирала рецептата,може и от тук някъде да е но ще я напиша:

1 кутийка подсладено кондензирано мляко 400гр.
2 ч.ч. кокосови стърготини
1 малък бял шоколад LZ
40-50 гр. масло
1 или 2 ванилии
Всичко се бърка в тиган докато се сгъсти.После се охлажда и се правят бонбоните, вътре се слага лешник или бадем,и се овалват в кокосови стърготини.

# 411
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето и една моя рецепта за фалшиви Рафаело - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=61870.msg1126842#msg1126842

# 412
  • София
  • Мнения: 18 679
Наталинка, нямаме вафлени кори тук, аз поне не съм виждала по супермаркетите. Писала си вместо тях да слагаме кокос. А дали ще стане със смлени бисквитки Crazy Някак много ми се връзват на тази твоята рецепта едни трохи4ки от маслени бисквитки, мням, мням Crazy Пробвала ли си?
Ползвам темата да ти кажа, 4е за мен ли4но си единица мярка за сладкарско майсторство  bouquet Една рецепта няма, публикувана от теб, която да не ми е станала вкусна. Особено козунакът. Откакто правих 4ешкият, ве4е български не правя Laughing

# 413
  • Мнения: 734
Вафлени кори съм виждала в Хит преди хладилника с яйцата.

# 414
  • София
  • Мнения: 6 248
Вафлени кори мернах скоро, но дали беше Т-маркет или Била... Но тогава се сетих за рецептата на Наталина за Рафаело и си казах,ч е като реша да правя, ще си взема вафлени кори.

Ползвам темата да ти кажа, 4е за мен ли4но си единица мярка за сладкарско майсторство  bouquet Една рецепта няма, публикувана от теб, която да не ми е станала вкусна. Особено козунакът. Откакто правих 4ешкият, ве4е български не правя Laughing

 Peace Подрепям. Като видя твоя рецепта, даже не се замислям вече дали ще е сполучлива и ще се хареса - то си е ясно Simple Smile .

# 415
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
belinda,  catty m, момичета карате ме да се червя на стари години - благодаря за милите думи Wink Hug Мда, обожавам сладко... Blush Crazy

За бонбоните - не съм пробвала с бисквитки, но звучи добре. Hug С вафлите като че ли повече се доближава до оригиналния Рафаело.

# 416
  • София
  • Мнения: 771
Намърдвам се и аз в темата, за да не я търся постоянно. Миналата година правих само меденките на Джули и едни масленки, но тази започвам приготовленията отрано, може би и една къщичка ще спретна.

Може да е рано за Коледни сладки, но ми поискаха модели и в четвъртък направих първите.

# 417
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Кали, съвършени са бисквитките! #Crazy Възхищавам се на перфекционизма ти! Heart Eyes Hug

# 418
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
 Кали, усмихна ми деня от сутринта! Благодаря ти!!! Превъзходни са сладките, направи перфектни   bouquet
Доста време се чудех как да докарам леко хрупкавия вкус на бонбоните Рафаело. ако изнамеря вафлени кори ще опитам с тях. Но ако е с бисквитки дали няма да се овлажнят от сместа на самия бонбон и да омекнат? Някак корите ми се струват по-подходящи  newsm78
 Моето Коледно настроени кипи! Снощи забърках едни мъфини с кокос и лешници и сега закусвам с тях, чашата горещ шоколад и чувам как камината пука  Mr. Green Само дето съм самичко, иначе настроенито е на 6!  moresmile

# 419
  • Мнения: 1 092
Кали прекрасни са! Много положителни коледни, предколедни и следколедни емоции с тези и още много сладки   chef  bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт