Коледно настроение!

  • 173 470
  • 792
  •   1
Отговори
# 450
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
SZA , момичетата в темата за мъфините споделиха, че има в ДМ. Ходих в пловдивския и си купих - кутийка 200бр за 4,40лв чисто бели. Благодаря за темата!   bouquet
   Миналата година ( както и предните 3-4) ще си правя меденките на Джули ( благодаря на Наталина, правихме ги и в ДГ- голяма радост беше!), бастунчетата на Танита, линцеровите сладки,джинджифиловите на Зори и се ослушвам за щолен...Харесах си и свещниците, та да видим. Започвам да правя списък с продукти и да ги набавям.

# 451
  • Мнения: 720
Супер, и аз ще отида до там да си купя, много по-изгодно е.  Hug

# 452
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Вал, изреци си един кръг от целофан, постави по средата нещо ( дори конкретно в момента ако нямаш сладки) и обхвани цялото нещичко с панделка...леле как го обясних. Дано си ме разбрала...точно все едно опаковаш подарък. Ето един пример, даже не знам какво е в опаковката, това ми изкара гугъл http://www.kulinarno-joana.com/wp-content/uploads/2009/02/p1130479.jpg С панделка и цветен целофан ще изглежда супер!
Аз щях да си поръчвам хартиени форми от ибей, но нещо се разубедих. Струва ми се прекалено скъпа доставката и се отказах.  Rolling Eyes Ще си взема от гадните в Кауфланд, но ми се иска да си намеря и мънички за бонбоните Рафаело и трюфелите  Laughing

# 453
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
 Позволявам си да цитирам Вени*** за информация и за другото място, на което е видяла капсули :
 "Момичета, ей сега се прибирам от Кауфланд (този, дето е в Овча купел) - има тефлонова форми за мъфини с 12 гнезда на цена 12 лв. Бяха останали само две, но много криви  Confused. В същия тоз Кауфланд са отворили магазин на ДМ, та се заврях и в него. Хартиените капсули са 200 бр. и струват 4 лв. На пазарчето в Кр. поляна има магазин за домашни потреби и в него също има хартиени капсули, обаче не помня колко бройки са; цената им е 1.30 лв."

# 454
  • София
  • Мнения: 6 284
Хартиени кошнички за мъфини и бонбони най-различни размери имаше в магазинчето на Три уши, чисто бели. За цена обаче не знам, не питах.

# 455
  • Мнения: 45
Здравейте момичета,

за тази Коледа съм се навила да направя Английският коледен кекс, обаче не разбрах, ако не е в метална кутия с капак може ли да се пече в друго нещо? Имам в предвид трябва ли задължително да е с капак като се пече или може в обикновена форма за кекс, но  да е без капак?

# 456
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
АКК не се пече с капак, покрива се с хартия, т.е от нея се прави нещо като капак. Peace Разбира се, че може да се пече и в друга форма. Hug

# 457
  • Мнения: 850
Здравейте момичета,

за тази Коледа съм се навила да направя Английският коледен кекс, обаче не разбрах, ако не е в метална кутия с капак може ли да се пече в друго нещо? Имам в предвид трябва ли задължително да е с капак като се пече или може в обикновена форма за кекс, но  да е без капак?
аз миналата коледа го правих , не в кутия , а в тава доста голяма с високи стени и отгоре сложих още една тава , която да покрива като капак . Получи се перфектно

# 458
  • Мнения: 45
Джемма, а самата хартия не изгаря ли? И кекса като се надуе не полепва ли за хартията за печене?
И последен въпрос-като се сложи хартията отгоре, тя не пречи ли да се надигне кекса, като се опре до нея?

Много искам да го направя, не ми се струва трудно-само печенето ме притеснява.Тогава го слагам във форма за кекс и отгоре хартията.

Нека Джемма или някой друг да каже дали така ще стане. Embarassed

# 459
  • Мнения: 1 352
Ох, какво ми трябваше да поглеждам в тази тема  Confused..
Аз тази година ще съм си вкъщи и ще имам много свободно време за да създам уют на семейството ми. Зарекла съм се да си накупя всякаква Коледна украса - салфетки, панерки, чинии.
Страхотна информация има тук, благодаря на авторката за темата!

# 460
  • Мнения: 1 461
единствения подходящ съд които имам за АКК е откопчаваща форма за торта надявам се да стане в нея ,киселите череши които си бях купила ги замених за червени сушени боровинки ,много са вкусни нито кисели нито сладки

# 461
  • Мнения: 959
ice, някои изразиха мнение, че сами са си ги правили. С телбод или направо с панделка, все едно опаковаш подаръче, мисля, че би се получило много кокетно  Simple Smile

Може ли някой да пусне снимки на тези букет4ета,подарь4ета и т.н.  PraynigЗву4и оригинално и може да откраднем по някоя идея Embarassed

аз мога да пусна снимки, но чак на 19ти, защото тогава ще ги правя  Peace

# 462
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Джемма, а самата хартия не изгаря ли? И кекса като се надуе не полепва ли за хартията за печене?
И последен въпрос-като се сложи хартията отгоре, тя не пречи ли да се надигне кекса, като се опре до нея?

Много искам да го направя, не ми се струва трудно-само печенето ме притеснява.Тогава го слагам във форма за кекс и отгоре хартията.

Нека Джемма или някой друг да каже дали така ще стане. Embarassed



Ами няма как да опре на хартията. Затова пека в кутия- тя е много висока, и още нагоре вдигам малко от хартията, кексът не достига до там. Хартията не изгаря. Бях давала преди подробни снимки, не занм дали са се запазили, сега ще погледна. Можеш и в обикновена кексова форма да печеш, но направи добр от 2-3 пласта хартия, да стои твърдичко и да излиза около 5 см нагоре от формата и тогава покрий отгоре с хартия. Peace

# 463
  • Мнения: 305
Джемма, възможно ли ти е да пуснеш снимка на кутията в която печеш. Аз нещо не мога да се ориентирам точно каква трябва да бъде. И още един въпрос - формата за щолен от БГ ли си я купувала?

# 464
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ето до къде стига в кутията кекса, а самата кутия покривам с два пласта пекарска хартия :




Кутията е от панетоне, купено от Метро, обърнете внимание там колко са големи кутиите, по-точно височината им е важна. Ще стане и спо-нисък съд, не се притеснявайте, момичета. Peace

Формата за щолен е от Варна, от магазина на Солинген- двата щъркела ли се казваше, само щъркел ли беше. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт