Коледно настроение!

  • 172 897
  • 792
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 158
Еййй, много хубва тема сте спретнали момичета. И аз чакам с нетърпение празника. За сега само идеи за подаръците имам, но от тук ми замирисва и на вкусотийки. На lu4a тиквата я преглъщам даже в момента  Crazy Иначе аз задължително приготвям мнооого глю вайн и медена  къща за децата  Mr. Green нали уж пияна жена весела къща  Mr. Green

# 91
  • Варна
  • Мнения: 38
Запис Hug За съжаление няма да съм ви полезна с нови рецепти, тъй като не съм сред най-изкусните готвачки, но пък никога не е късно да стана...особено ако се навъртам сред вас и почерпя вдъхновение от творенията ви и от коледния дух, който създавате Heart Eyes

# 92
  • Мнения: 331
И аз да се запиша в любимата си тема   bouquet . Миналата година правих десетина вида сладки и раздавах на приятели. Мислех си, че съм оставила достатъчно за вкъщи, но децата ме опровергаха  Joy . Този път ще трябва да се запася с по-големи количества.

# 93
  • Мнения: 155
Миналата година правих английския коледен кейк на Джемма, рохличките и меденките на Джули на Наталина и джинджифиловите сладки на Зори и се прочух като ненадмината майсторка на коледни сладки  Laughing Тогава тъкмо бях излезнала по майчинство и имах много време за кулинарни експерименти преди родя. Мъжът ми се шегуваше, че ще трябва да отделим една стая само за моите сладки, но въпреки, че изглеждаха много, свършиха изненадващо бързо. Благодаря ви, момичета, за рецептите и споделения опит.   bouquet

Тази година ми се иска да ги направя пак и да пробвам и и нещо ново, ако ми остане време, така че ще черпя от тук идеи.

Тия дни по случай ставането на 10 месеца на дъщеря ми (за всеки навършен месец правя по някой сладкиш), а и поради рано обзелото ме коледно настроение, направих един традиционен италиански коледен сладкиш панпепато (panpepato). Още се чудя доколко е сполучлив. Стана доста твърд и сбит (напомня може би на щолена, като консистенция) и май колкото повече стои по-вкусен става (или аз свиквам с вкуса му  Simple Smile. Първият ден ми се видя доста твърд, сега  почва все повече да ми се услажда. Може би поради значителното съдържание на мед в тестото (250г), както меденките трябва престои известно време.

# 94
  • Мнения: 88
Здравейте, записвам се и за да следя темата. Много коледно настроение и вдъхновение ви пожелавам.
Тази година съм решила и за да направя нещо, пък да видим до къде ще стигна.
Имам малко въпросчета:
Медената къща с какво се лепи и пълни ли се вътре с нещо?
Айсинг как се прави?

Като за начало ще пробвам тази седмица коледните меденки.

Ще имам и други въпроси най - вероятно, ще ви помоля да ме извините, тъй като до сега не съм правила подобни неща. По ми се отдават питки, кифли и подобни. Сладките не са ми силата.

# 95
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Запис ! да по4ерпя идеи ,въпреки ,4е тук коледа правим само в къщи ,колкото заради мене и дребосъ4ето! може да  направя изненада, да не повтарям ястията поне!

# 96
  • Мнения: 158
Медената къща с какво се лепи и пълни ли се вътре с нещо?

Аз с карамел я лепя и вътре е куха, но е добра идея да се напълни с някакви изненади - шоколадово-бонбонени например. Laughing

# 97
  • Мнения: 121
Eй, най сетне Коледна темичка Grinning Откакто застудя нещо ме е обхванало коледно настроение и все се оглеждам за Коледна тема Laughing

Аз миналата година правих линцеровите сладки и английския коледен кейк. Носталгично си пускам старите снимки Embarassed






Тази година, май, сладки няма да правя. А сладкиш ще има, но се чудя кейк ли да бъде, или някаква торта с коледна украса newsm78
Има време да се почудя Laughing

# 98
  • Мнения: 1 092
Аз да питам коледната звезда  листенцата с формички ли ги изрязвате?

# 99
  • Мнения: 121
Аз да питам коледната звезда  листенцата с формички ли ги изрязвате?
Аз ползвах формичка за листа на лале.

Сега се сетих да питам - препоръчайте ми рецепта за торта Рафаело и за шоколадови трюфели Praynig
От вчера се ровя из нета да търся, но нещо не мога да се спра на някаква определена.

# 100
  • Мнения: 6 441
Аз да питам коледната звезда  листенцата с формички ли ги изрязвате?
Аз ползвах формичка за листа на лале.

Сега се сетих да питам - препоръчайте ми рецепта за торта Рафаело и за шоколадови трюфели Praynig
От вчера се ровя из нета да търся, но нещо не мога да се спра на някаква определена.
Рови тук, не из нета:)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109141
Мнооого любима!

# 101
  • Мнения: 3 379
Белинда, забравените сладки съвсем не са коледни и у дома са на почитание целогодишно  Но пък мисля, че са чудесни и затова са в коледното ми меню. Английският кейк е доста плътен и наситен с аромати от сушените плодове и алкохола , но според мен си струва да забъркаш дори половин доза, просто за опит (ако ти се занимава де).

Момичета, в коледните теми от миналата година има много линкове, включително и за правене на медена къщичка... и за много други неща. Не искам да пълня темата отсега обаче с миналогодишни линкове, така че предлагам ако някой не намери нещо там, или пък много иска да сподели някой от старите линкове, да го пуска тук, а аз ще го качвам на първа страница. Ще кача сроковете за правене на сладки, които слагам на първа страница (тези, които знам). Ще слагам линкове на пуснатите в тазгодишната тема сладки, както и ако някой специално пита, търси или публикува от миналата година. Ако някой има идеи за удобно оформление, да казва.

В моя списък се включиха пак и капучиновите звезди с марципан, миналата година много се харесаха, сега мисля пак да ги правя, качих линк на първа страница и към тях.

# 102
  • Мнения: 121
Грозно пате, благодаря! Но имам един въпрос, тъй като нямам много опит с кондензираното мляко - стяга ли кремът достатъчно? Искам да направя вита торта...

# 103
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, току що се връщам от Кауфланд- Варна и искам ди кажа, че има по 5 и нещо лева комплекти коледни формички за сладки. Който не се е снабдил още да отива в Кауфланд. В комплекта има Дядо Коледа, ангелче, камбанка, елхичка, кръгче, звездичка и още няколко май, ама не ги разгледах всички. Peace Намират се не където са другите формички и разни джаджи, до чиниите, а малко по към касите, където има големи тави, точилки и еднократни алуминиеви формички

# 104
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Лелеее, дано ги има и тук в София, утре отивам да проверя!  Praynig

lu4a, благодаря за рецептата за пълнената тиква!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт