Бебешка близнашка тема XIX

  • 35 339
  • 769
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 6 202
И мен ме боли кръста, аз пък реших, че е от матрака. Установих по случайност (заспах на дивана в хола), че ако спя на по- меко не ме боли. Peace
По другия въпрос- бебешкото олио също е добър лубрикант. Wink

Ники, това пък откъде се взе? Дано да минеш без рязане. Peace

# 751
  • Мнения: 227
Ох и мен ме боли гърба................ Shocked Чудя се обаче дали не е пък от умората покрай бебетата?То не са едно и две навеждания покрай тях #Crazy
Надявам се по-натам да си мине от самосебеси .

# 752
  • Мнения: 4 589
Това се оказа, че е нещо като киста на нерва, може да е от нисък свод, все пак съм наддала добре по време на бременността, от неудобна обувка, от неудобна походка...имало да става...но беше много болезнено, сега се ядва, но крака е подут и не мога да сложа нито една моя обувка, нося маратонки на мъжо.

# 753
  • Мнения: 4 589
Искам да ви питам кога отбивате децата от нощно хранене? Една приятелк с близнаци на 4 месеца каза че ги е отбил а с вода и не дава.
Но аз си мисля, че ние сме още малки, около 4кг Марти и девойката е около 3,5кг и си имат нужда.

# 754
  • София
  • Мнения: 5 760
Аз спрях да им давам нощно време когато бяха около 4 кг. будеха ми се 2,3 дни към 03 ,00 и спряха сега ги храня в 00 и сутрин 08,30  Peace
Вие сте на кърма все пак и нямам идея но си мисля,че щом си искат значи трябва да папкат!  Hug

# 755
  • София
  • Мнения: 1 849
Ники, малките са още бонбоните, нека си папкат  Peace
Аз лично съм против махането на хранене; винаги съм се водила по децата, когато са готови те сами ще престанат да се будят  Peace

# 756
  • Мнения: 395
Няма ли да има нова тема?  newsm78

Ние спряхме нощните визити при мен на година и 3-4 месеца. До тогава я колики, я носле запушено, я зъби, я .... та все се намираше за какво да се будят и това беше най-лесният начин да ги приспя. Ама тогава почнаха по 4-5 пъти да се будят и тропнах с крак. Сега като се будят давам водичка. Но като бяха малки вода не им давах, а после като захраних бяха зъбите и така ми беше по-лесно - гушкам събудилия се и заспивам. Като се събуди другия, разменям и наново.

# 757
  • София
  • Мнения: 2 908
Ники,те сами ще се откажат,така че води се по тях,те сами си определят режима,поне при нас е така до момента.

# 758
  • Мнения: 167
аз никога не съм им давала нощно време!Това беше съвета на педито.Каза че нощното хранене усилва коликите които при недоносените са така или инъче в повече

# 759
  • Мнения: 227
Аз им давам когато поискат.До 2,5 месеца се будеха нощем после спряха и си спяха по 8-9 часа.Но от 2-3 седмици единия се буди по 1-2 пъти нощем и аз му давам да хапне,не знам дали е правилно, но както казвате е полезно иначе ще събуди спящия.
Може би още за първи път като се събуди трябваше да му давам вода и да го приспивам, ама свърши  вече.Надявам се да е до време и това.

# 760
  • Мнения: 4 589
И ние сме така, един ът на 3 часа, др. път на 5-6 часа. И д-р Масларска ми каза, че само ще се отбият един ден. На мен не ми пречи, защото аз така или иначе се цедя.

# 761
  • Мнения: 3 638
В първите месеци стомахчетата на бебенцата са толкова малки, а растежът толкова бърз, че те имат нужда да ядат по-начесто. Това важи с особена сила за близначетата, които обикновено се раждат по-мънички и по-рано.  Peace Децата сами спират нощните хранения, когато са готови за това и невинаги е свързано с достигането на определени килограми.  Peace

аз никога не съм им давала нощно време!Това беше съвета на педито.Каза че нощното хранене усилва коликите които при недоносените са така или инъче в повече

Не искам да влизам в спор с твоя педиатър, но коликите се получават от незрялост на храносмилателната система, точно затова и отминават от самосебе си, когато бебетата достигнат определена възраст. Определено не се лекуват с неядене нощем.  Naughty

# 762
  • Мнения: 212
deavit май е спрян от произжодство?какво давате против рахит?

# 763
  • София
  • Мнения: 725
И аз ги отбих някъде към 1 година - 1 годи и 2 месеца с даване на вода. Иначе дотогава бяха на поискване, който когато поиска. Но и аз тропнах с крак и реших, че това вече трябва да приключи, защото прокарай коликите,зъбоникненото, блестите си бях вечно недоспала.

# 764
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
Не съм ги отбивала насила от нощното хранене. Сами се отказаха окончателно на 13-14 месеца, иначе след 11ия месец започнаха да прескачат по цели нощи. Сега ме търсят само ако са болни или неспокойни. Иначе се приспиваме вечер и цокат сутринта към 6. Но пък спяха при нас и се наспивах - едната от 5 месеца, а другата от 9. Всъщност още спят при нас.  Mr. Green

Аз от две седмици ходя на работа и лудницата е пълна... Tired

Последна редакция: сб, 29 яну 2011, 17:37 от Жабче

Общи условия

Активация на акаунт