Бебешка близнашка тема XIX

  • 35 329
  • 769
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 31
Момичета искам да ви питам в началото с какво се обличат бебетата Embarassed?Нашите бебоци ще са априлски и им накупихме разни неща,но много не съм на ясно,защото те в началото нали повече спят и освен,че ще са облечени, ще са и завити Thinking.И друго етикетите на дрехите им махате ли ги?

Последна редакция: нд, 30 яну 2011, 00:17 от asq81

# 766
  • Мнения: 4 589
Аз давам Витамин Д3 интрамускулно. Изпратиха ми инжекции от Франция  и заради счупения крак на Йоанка и съмненията за начален рахит  #Crazy инжектираме по 50 000 единици, а не давам през устата.
Но пък мъжа ми е донесъл много витамин Д3 на капки от Канада и в началото давах от тях, донесъх и на доста приятелки.

asq81 аз слагам боди с къс или дълъг ръкав в зависимост от ританките, които ще сложа, гледам да е пакум за през нощта, през деня слагам и полар. Слагам чорапки или терлички, никога у нас не съм слагала шапки, дори и след баня.

Етикети не махам, но едната ми гледачка ги реже.

# 767
  • София
  • Мнения: 107
nikolina-pikolina, какво ти канадското Д3, защото разбрах че имат няколко вида и на мен ми донесоха едно, което се казва PediaVit, но аз нещо не мога да се ориентирам по колко капки се дават. Шишенцето няма капкомер, ами отделно има ...и пише че се дава по 1мл на ден....което пък хич не се връзва с дозировките на европейските Д3та, където в 1мл са еди-колко си капки  и ние даваме по 1-2....
..ако не съм в грешка де.... Thinking

# 768
  • Мнения: 3 638
asq81 , освен че ще са завити бебетата ще са и облечени  Simple Smile
Ето тук може да видиш списък с покупки за бебетата:

http://zabliznacite.wordpress.com/2010/04/26/kakvo-da-kupim-za-bebetata/

Има темичка и във форума:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255368.0

deavit май е спрян от произжодство?какво давате против рахит?

Бебчетата по принцип получават вит. Д и чрез кърмата, вариант е ти да приемаш допълнителен вит. Д, за да получават повече и децата.  Peace Посъветвай се с лекаря си каква добавка може да приемаш.
Иначе вит. Д се набява по естествен път от слънчевата светлина. Само че сезонът сега не помага много.  Confused

Veshter, следвай техните си указания, българският вит. Д е доста по-силен, затова се дават по-малко капки.

# 769

Общи условия

Активация на акаунт