Бърз съвет за неизплатено задължение към джет кредит

  • 12 661
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 569
 Дължа 2500 лв. неплатено задължение, получих честитка от съдия- изпълнител, да се плати в двуседмичен срок.
Нямам нищо на мое име.
Възможно ли е разсрочване, четох че може да се платят 30 процента от сумата, а останалото- на вноски.

# 1
  • Мнения: 230
Съветвам те по най-бързия начин да се споразумееш с тях,защото не си поплюват въобще

# 2
  • Мнения: 170
Щом има честитка, отиваш на място и говориш със съдия изпълнителя, повечето са разумни люде (правят компромиси, особено, ако изпълнителя е частен), но не всички...
Закона казва 30% от общо дължимото, не от лихвата, а от главницата...и не включва хонорара на съдията, нооо...там много относително....Намираш 30%  от сумата, иначе следва опис на движимо имущество или възбрана на недвижим имот на твое име и публична продан...ако няма нищо, нищо не могат да вземат.... Крайна мярка - ще ти наложат забрана да напускаш страната... ooooh!

# 3
  • Мнения: 11 569
  bouquet Мерси за отговорите! Има надежда все пак в тунела, нищо че съм си виновна.

# 4
  • Мнения: 170
  bouquet Мерси за отговорите! Има надежда все пак в тунела, нищо че съм си виновна.

Има, не се отчайвай или депресирай....но задължението тежи като дамоклиев меч щом е изискуемо....нооо....има варианти....преговори...отсрочки....успех.... Peace

# 5
  • Мнения: 11 569
Не се отчайвам, просто никога не плащам и чакам последния момент,мерси лумбичке Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 4 257
Споразумей се със съдия-изпълнителя!
Може да нямаш нищо на свое име, но те налагат и запор върху заплатата /ако работиш,де/.

# 7
  • Мнения: 11 569
В момента не работя.
Решила съм да почна да плащам.
А евентуално биха ли могли да си дърпат суми от майчинството ми?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 257
Не, не могат да пипат помощи, обезщетения, пенсии, детски и други такива!

# 9
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
Не, не могат да пипат помощи, обезщетения, пенсии, детски и други такива!
да бе, само дето пенсията подлежи на запор, ако е над минималното тр. възнаграждение.  Rolling Eyes
детски наистина не могат да се пипат.
всичко зависи от взискателя, т.е. Джет кредит. ако са съгласни, могат да не предприемат изпълнителни действия и при по-малко от 30% платени, просто делото ти няма да бъда официално спряно.
ако пък има упълнопощаване на ЧСИ да движи служебно делото, си говориш направо с него.
щом нямаш нищо на твое има, могат да пристъпят към опис на движими вещи в дома ти, което не е твърде приятно.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 257
karmacoma, имах предвид пенсиите по болест, инвалидност, социални и т.н. Peace

# 11
  • Мнения: 170
Първо, дамата е далеч от пенсионна възраст доколкото разбирам, второ, ако не работи по трудов договор и живее в жилище, което не е нейно ще и вземат ушите извинете...имат право да опишат вещите които се намират само в нейната стая, ако жилището не е нейно иии има т. нар. несеквестируем минимум...така, че кво....  Stop ... или нечия юридическа справедливост наддава вой...или само си хортувате.... Thinking Whistling Laughing

ПП Имам чувството newsm78 за непоставени запетайки, мЪ нейсе... Sunglasses Laughing

# 12
  • Мнения: 11 569
Имат право да дойдат в квартирата ми ли и да описват и секвестират? Стига бе. Изнасям се. Twisted Evil
Възможно ли е да отидат на адреса ми по лична карта, който е в Силистра, и там да изземат нещо?

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
ох, тук са се сбрали от компетентен нагоре, гледам.

изяснявам положението с пенсиите принципно, не конкретно.
мила тумба, следи се адресната регистрация на лицето по лична карта. вадим си справчици от ГРАО. по презумпция вещите на посочения адрес, в помещенията, които то обитава, са негови. противното се доказва с документи ( фактури, гаранционни карти).
съществува Наредба на МС, в която са изчерпателно изброени вещите, които са несеквестируеми, ако това се разбира под "несеквестируем минимум"  Rolling Eyes
но само за да отиде ЧСИ до адреса и да констатира горното, се събират такси. нали се сещате за чия сметка са те... така, че искам да кажа, че просто до там не е приятно да се стига.

# 14
  • Мнения: 2 018
... следи се адресната регистрация на лицето по лична карта. вадим си справчици от ГРАО. по презумпция вещите на посочения адрес, в помещенията, които то обитава, са негови. противното се доказва с документи ( фактури, гаранционни карти).

Айде бе!? Това сериозно ли е? Не се заяждам, а недоумявам.
Познавам човек, който си продаде имота, но не си е сменил адреса на личната карта и евентуално, ако тръгнат да го издирват за дължими суми ще отидат при новите собственици и ще им изискат фактури за печката и бойлера ли?
Та новите собственици и техните си вещи нямат нищо общо със стария собственик и къде е логиката?

Общи условия

Активация на акаунт