Рожден ден на тийнейджър..

  • 92 290
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!

След около месец дъщеря ми става на 13 години. Малко една такава възраст..деца ли са, не са ли...
Скоро подхванахме темата къде ще празнува рождения си ден. За дискотека са прекалено малки, така че съм против.
Другата и идея е да ходят на пейнтбол, а след това на ресторант. Обаче нещо пейнтбола не ми се вижда добра идея, защото мъжът ми е ходил на пейнтбол и сподели, че когато някой те удари много боляло  Grinning Най вече заради това не искам да ги карам на пейнтбол.
Щом аз отхвърлих тези варианти, тя предложи да отидат на ресторант. Също така иска да купим балони с хелий ( явно е гледала някъде, че ако гълташ хелий гласът ти се преправя   Laughing ) И също така иска да купим...бира. Трябвало и едно шише бира да има, понеже на рождения ден на приятелките и имало бира... Също така предлага след ресторанта да отидат на кино.
Според вас няма ли да е скучно на децата, ако се спрем да последния вариант? Моля ви давайте някакви идеи..  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 613
Дали ще им е скучно на децата - попитай дъщеря си. Тя най-добре знае - това са нейните приятели. Пейнтболът за мен е добра идея, но... не съм ходила.... колко боли при удар , не знам....иначе сигурно ще им е интересно, особено ако ще им е за пръв път.
Аз също смятам, че за дискотека са малки, дори ми е абсурдна такава идея. Ресторант  newsm78, ако дъщеря ти мисли, че така ще им е добре. На тази възраст моите са празнували в къщи, просто ние сме гледали да се по замотаем някъде, че да не им се бъркаме, а като е време да се разотиват - сме се прибирали. Дигали са шум, танцували са.Съобразявали сме се да е в петък или събота и да предупредим съседите, че ще е по-шумно, но на тази възраст така или иначе към 9 - 10 трябва да се разотиват, така че правилата не са нарушени. Mr. Green

# 2
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Има детски дискотеки от 18.00 до 20.00 ч.
Моята си е правила такъв РД.
Последния път и дадох 200лв и се събраха в едно кафе.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 718
Записвам се се да следя темата,понеже и аз си имам бъдещ рожденик ставащ на 13.
Вариантите,които засега са ми минали през ума са пицария с или без кино и боулинг ,макар да не го харсвам много.

# 4
  • Мнения: 20
Ммм ... и аз се записвам да следя. На 13 и  newsm78 няколко месеца (8 месеца) и се чудя къде да си празнувам 14-тият рожден ден. Били сме вече в "барове", които се отварят специално за празнуващите и с DJ, но сякаш вече омръзна. Замисляла съм се за почерпка в училище и специално за някой по-близки приятели да ги поканя в къща за гости с преспиване.  Разбира се и с почерпка направена от мама и мен. Но проблем е дали ще се разреши. Все пак ще има и родител, но ....

# 5
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Дъщеря ми си избра да е в PLAYGROUND в The Mall. Всички се забавляваха много. Освен боулинга има още много други игри. Изкараха 4 часа.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 718
Би ли споделила нещо повече за този клуб?Условия,цени?Може и на ЛС.
Благодаря!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 262
 Предната седмица синът ми стана на 15 г, покани си приятели в Мола да играят билярд и боулинг , след игрите се почерпиха пак в Мола , на Макдоналц и Буркер кинг , после се по мотали из магазините и се прибраха . Синът ми беше доволен .  Peace

# 8
  • Мнения: 135
Цитат
И също така иска да купим...бира. Трябвало и едно шише бира да има, понеже на рождения ден на приятелките и имало бира...
Не звучи сериозно да има бира на детските купони Laughing, може би някоя безалкохолна повече работа ще свърши Sunglasses.
И задължително следете останалите деца, защото са непредвидими, току виж някое извади водката, тогава купона става супер Peace.
Казвам го от опит, не с лоши чувства Peace.

# 9
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Ali&Meli не разбрах дали ме питаш мен. Но, по въпроса за цените:
Наех 1 писта за боулинг за 10 деца - 30 лв, за 1 час. Менюто е 10 лв. на дете (2 сандвича - по избор от меню, 1 безалкохолно, 1 мин. вода, пакет чипс). След като приключиха боулинга заредих 2 карти за 100 лв (с тях се играе на останалите игри, вместо с жетони). Торта може да си внесеш отвън. Ако има други въпроси  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 11 718
Ali&Meli не разбрах дали ме питаш мен. Но, по въпроса за цените:
Наех 1 писта за боулинг за 10 деца - 30 лв, за 1 час. Менюто е 10 лв. на дете (2 сандвича - по избор от меню, 1 безалкохолно, 1 мин. вода, пакет чипс). След като приключиха боулинга заредих 2 карти за 100 лв (с тях се играе на останалите игри, вместо с жетони). Торта може да си внесеш отвън. Ако има други въпроси  Hug

Да към теб беше въпроса ми и благодаря! Hug
Ще продължа да следя темата,дано събера повече идеи.

# 11
  • София
  • Мнения: 409
Записвам се и аз да следя темата, че през декември и моята тинейджърка ще стане на 13. Тогава е по-сложно с резервациите, та може би ще е добре да до го решим по-рано. Thinking

Иначе напоследък приятелките й от класа празнуват по моловете- кино и после KFC или MC Donalds. Казва, че си изкарвали супер, тъй като се събирали само най-близките приятелки(до 10тина деца)и намало "Нежелани елементи", така се чуствали големи и вече не били "бебета", за да събират целия клас.  Mr. Green

От друга страна пък майките много се разбираме и с радост чакаме, рождените дни на децата да се видим на по чаша вино. Мъча се да измисля вариант, при който и децата ще са относително самостоятелни и майките ще можем да се почерпим  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 11 718
Понеже и моят син е роден през декември си мисля,че резервацията за пицария,боулинг,МОЛ-кино и т.н. няма да бъде така сложна,както беше с детските клубове,години наред.
Сори за офф-а.

# 13
  • Мнения: 2 222
Не бих купила бира на 12-13 годишни деца. И в заведение ако са, бих предупредила да не им сервират алкохол. Точно на 13 ставаше едно съседче, кеото празнуваше с приятели в заведение, в което аз правих по същото време детски РД. Изпиха се 2 бутилки шампанско, доста водки и бира от тяхната компания. Накрая, след танци на масата, повръщане и прилошаване, едно от децата припадна и викаха бърза помощ и родители по спешност. Не бих искала да имам и грам участие в това някое дете да се напие, докато родителите му си мислят, че са го пуснали на детски РД  Peace Колкото и детето ми да настоява за бира, не бих се съгласила.

# 14
  • Мнения: 66
Не бих купила бира на 12-13 годишни деца. И в заведение ако са, бих предупредила да не им сервират алкохол.
 

Няма нужда от предупреждение. Те нямат право да им сервират алкохолни напитки!

Общи условия

Активация на акаунт