Източена дебитна карта!!!

  • 71 506
  • 280
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 0
Здравейте,
не знам дали темата е актуална, но тъй като в нея намерих полезна информация, а аз тъкмо преживях подобна драма, реших да споделя как се разви моят случай с източена дебитна карта.

Обажда ми се един слънчев ден служител от банката, чиито услуги използвам, за да ме информира, че с дебитната ми карта Visa Electron са направени съмнителни плащания в чуждестранен Интернет сайт в 2.30 часа през нощта - 4 поредни транзакции всяка за по 50 евро. Аз съответно казах, че не аз съм извършил въпросните плащания и от банката предложиха да ми блокират картата. И да изчакам тъй като плащанията все още не били осчетоводени от отсрещната банка и от моята банка щели да се свържат с тях и т.н.. Изчаках аз 2-3 дни, следейки постоянно баланса на сметката ми онлайн. На втория ден сметката ми намаля, т.е. явно от отсрещната банка са осчетоводили плащането. След още 2-3 дни ми се обаждат отново от банката и ми казват да подам искане за оспорване.
Подадох. Веднага след това от банката ми изпратиха писмо, с което ме информират, че моето искане е прието и са задействани съответните процедури. Първо трябваше да изтече 30-дневен срок, през който съгласно правила за оспорване на тразакции на Visa от отсрещната банка трябва да предоставят необходимата информация. Едва след това от банката, чиито услуги използвам трябва в 1-седмичен срок да решат случая. А да, и ми поднасят извиненията си, че не могат да ускорят решаването на проблема.
Преди два дни ми се обаждат от банката да ме уведомят, че искането ми за оспорване е удовлетворено и сумата е преведена обратно в сметката ми.
Всичко на всичко това нещо се проточи почти два месеца (без 3-4 дни).
Та сега съм много радостен, че ми възстановиха сумата.

Извинете ме ако съм отегчил някой с излиянията си, но изпитах нужда да споделя моя случай и се надявам информацията да е от ползва на някой ако недай си боже му се случи да му източат картата.

# 211
  • София
  • Мнения: 749
Имаш ли регистрация за 3D Secure, или т.нар. сигурни плащания в Интернет (демек отделна парола за Интернет плащания)?

# 212
  • Страната на приказките
  • Мнения: 369
Стейси Грей, кажете му да ви преведе парите и му обещайте, че ще свалите обвиненията.
Ако се върже, му кажете, че сте се пошегували и да види хубаво ли е, когато губи пари.

Аз не те съветвам да помилвате. Аз те карам, ако можете да го изпързаляте. Искате си парите с обещание за помилване и като ви ги прати - отговаряте, че сте си направили шегичка.

Аз бих прибавила и една солидна сума, получена на ръка, без свидетели и без документ, нещо като глоба, да му държи влага за друг път, напълно си го е заслужил. И след това пак не бих оттегила оплакването.  Като си кацне в БГ, да го позаключат малко.

Не се прави така! Ние като него ли сме?

# 213
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Не се прави така! Ние като него ли сме?

Ако някой ти открадне пари и видиш, че те се подават от ръката му и имаш възможност да ги дръпнеш, когато не те гледа, какво ще направиш?
Ще чакаш дългия законен ред, по който я успееш, я не да си върнеш откраднатото? Или ще ги дръпнеш бързо и готово? Аз бих постъпила по втория начин с напълно чиста съвест, че не съм крадец.

# 214
  • Мнения: 485
И аз да подновя темата.Вчера сутрин петък срещу събота за моя изненада установих ,че вечерта докато съм спала някой не е спал,даже някои не са спали,защото от карта ми са източени 160 лв на четири транзакзации от Дания,Холандия и Египет в рамките на половин час.Имам онлайн банкиране.Изпаднах в ужас докато блокирам карта ,защото все пак беше събота сутрин -неработен ден.Но намерих дежурен телефон  и позвъних.Няма и две минути и те ме потърсиха и блокираха картата ми.Малко по-късно отидох в клон на банката и подадох жалба за оспорване на транзакции ,а след това  изтеглих  и цялата сума от банката.Подадох заявление за нова карта.Сега ще чакам евентуално да ми върнат парите.А тази сутрин влизайки в пощата виждам в историята опит за влизане от Египет.Явно същите отново търсят нещо да крадене.Ужас!!!!!
Трябва много да се внимава ,къде какво се въвежда ,макар че винаги съм била внимателна,но.......

# 215
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Васе, а ти помниш ли откъде си теглила последно, че да се установи причината?

# 216
  • Мнения: 485
Последното ми теглене е било през декември ,тогава внесох и пари по сметката заради едно бъдещо плащане ,което заради тази злоупотреба няма да се осъществи през тази сметка.А иначе последното ми плащане беше през интернет пейпал плащане за 2,40 лв.Вероятно са ме хакнали през нета.

# 217
  • София
  • Мнения: 4 020
Последното ми теглене е било през декември ,тогава внесох и пари по сметката заради едно бъдещо плащане ,което заради тази злоупотреба няма да се осъществи през тази сметка.А иначе последното ми плащане беше през интернет пейпал плащане за 2,40 лв.Вероятно са ме хакнали през нета.

А каква е картата и от коя банка е издадена?

# 218
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Последното ми теглене е било през декември ,тогава внесох и пари по сметката заради едно бъдещо плащане ,което заради тази злоупотреба няма да се осъществи през тази сметка.А иначе последното ми плащане беше през интернет пейпал плащане за 2,40 лв.Вероятно са ме хакнали през нета.

Случайно да си получавала мейл от "пейпал" за актуализиране на акаунта?

# 219
  • Мнения: 485
Последното ми теглене е било през декември ,тогава внесох и пари по сметката заради едно бъдещо плащане ,което заради тази злоупотреба няма да се осъществи през тази сметка.А иначе последното ми плащане беше през интернет пейпал плащане за 2,40 лв.Вероятно са ме хакнали през нета.

Случайно да си получавала мейл от "пейпал" за актуализиране на акаунта?
Да и аз имам подозрения ,че от там се получи цялата работа.

# 220
  • Мнения: 251
Аз днес получих от пей пал, че ми е блокиран акаунта и бла-бла. Ич барем няма да се занимавам. И без това чрезвичайно открих пей пал и го ползвах веднъж. Внимавайте, явно тия дни действат през пей пал.

# 221
  • Мнения: 485
Явно чрез пейпал да.Затова трябва да се внимава.И днес са решили ,че могат да влязат в пощата ми /опит за влизане от Египет /,току виж открили нова парола.Ужасници!!

# 222
  • Мнения: 251
На самите Пей Пал също няма да им е приятна ситуацията Sad 

# 223
  • Мнения: 1 121
Последното ми теглене е било през декември ,тогава внесох и пари по сметката заради едно бъдещо плащане ,което заради тази злоупотреба няма да се осъществи през тази сметка.А иначе последното ми плащане беше през интернет пейпал плащане за 2,40 лв.Вероятно са ме хакнали през нета.

Случайно да си получавала мейл от "пейпал" за актуализиране на акаунта?
И аз получавам често такива съобщения, а нямам пейпал. Не се лъжете да си давати данните. Това е измама.

# 224
  • Мнения: 1 401
Аз получих мейл, който абсолютно всичко си изглеждаше добре. Даже като цъкнеш линка и ти отваря страница, която изглежда едно към едно с пейпал. И при което въведох мисля грешна парола и се усетих в този момент да погледна тоя мейл от кого беше и видях чак тогава, че мейла е измислен и страницата също.

Общи условия

Активация на акаунт