Източена дебитна карта!!!

  • 71 265
  • 280
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 785
И-пей гарантират парите само, ако е направено да ти се праща смс на личния телефон преди плащане. Някой трябва да ми открадне профила (име + парола) + личния телефон, за да може да се разплати. Почти невъзможно. Ако го нямаш това - няма застраховка на парите от тяхна страна.

# 196
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И-пей гарантират парите само, ако е направено да ти се праща смс на личния телефон преди плащане. Някой трябва да ми открадне профила (име + парола) + личния телефон, за да може да се разплати. Почти невъзможно. Ако го нямаш това - няма застраховка на парите от тяхна страна.
Изобщо не е необходимо някой да ти краде телефона. Достатъчно е само да се потвърди, че си получила смс-а. А този, който може да ти хакне профила, ще може да излъже системата и за телефона ти.

Те някои банки имат сертификати и само от компютър със сертификат може да се извършват някакви операции, но и това се симулира.

# 197
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
В случая моята приятелка не е получила изобщо СМС. По-късно се разбра, че парите са дръпнати към 3 часа през нощта, но още не се знаело как точно. Към момента нищо не са и върнали, нито пък крадеца е задържан.

# 198
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Мисля, че бях писала в подобна тема, но и тук да напиша. През 2010г., изведнъж мъжът ми получава смс от банката ни, че сметката ни е празна( разплащателна).  Shocked Установяваме, че липсва четирицифрена сума. Дръпната за 2 месеца, като тогава нямахме смс известяване. Веднага следва оспорване на транзакции и жалба в полицията. Криминалните установиха ай-пи адреса на крадльото и го идентифицираха- непознат за нас българин в чужбина. Банката ни върна 2/3 от парите. Сега лицето- крадец е подсъдим и срещу него има наказателно производство.

Друг е въпросът, че това непознато лице се свърза с нас и моли да се свали обвинението от него, защото не може да се прибере иначе.  ooooh! Щял да си плати всичко.

# 199
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Стейси Грей, кажете му да ви преведе парите и му обещайте, че ще свалите обвиненията.
Ако се върже, му кажете, че сте се пошегували и да види хубаво ли е, когато губи пари.

# 200
  • Мнения: 378
Стейси Грей, кажете му да ви преведе парите и му обещайте, че ще свалите обвиненията.
Ако се върже, му кажете, че сте се пошегували и да види хубаво ли е, когато губи пари.
newsm10 Много ми хареса този отговор!

# 201
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Да ви кажа честно, аз съм против помилване, дори и срещу парите ни! Naughty Още повече от банката ни върнаха по-голямата част. Мъжът ми отначало мислеше като мен, после искаше да си получи парите. Накрая не знам какво стана, оставих го той да реши.

Изтрих подробностите, защото още не е приключила сагата.

Последна редакция: сб, 19 яну 2013, 00:09 от Стейси Грей

# 202
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не те съветвам да помилвате. Аз те карам, ако можете да го изпързаляте. Искате си парите с обещание за помилване и като ви ги прати - отговаряте, че сте си направили шегичка.

# 203
  • Варна
  • Мнения: 6 321
То тъй де, обаче нали съм честна калутка, искам да сме изрядни. Евентуално бих си искала невъзстановената  сума. Tired

Последна редакция: сб, 19 яну 2013, 00:10 от Стейси Грей

# 204
  • Мнения: 13
Treisy е права. Ако се използва системата за еднократни пароли в ипей, то тогава имаш застраховка до 10000лв. Най-вероятно момичето с източената карта през ипей не е имала активирана тази услуга.

# 205
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
То тъй де, обаче нали съм честна калутка, искам да сме изрядни. Евентуално бих си искала невъзстановената  сума. Tired
Аз бих прибавила и една солидна сума, получена на ръка, без свидетели и без документ, нещо като глоба, да му държи влага за друг път, напълно си го е заслужил. И след това пак не бих оттегила оплакването.  Като си кацне в БГ, да го позаключат малко. И да види какво е усещането да си измамен. Ей така, с възпитателна цел. Баси, има пенсионери и инвалиди, които живеят цял месец със 120-150лв и такива келеши източват и от тях тези мизерни пари, питат ли се на какво ги обричат тези хора  Twisted Evil Да си плюе на ръцете и да работи, а не да краде.

# 206
  • Мнения: 589
Аз не те съветвам да помилвате. Аз те карам, ако можете да го изпързаляте. Искате си парите с обещание за помилване и като ви ги прати - отговаряте, че сте си направили шегичка.
  ShockedТи, дето си толкова по законните разрешавания на проблеми...
 Joy

# 207
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Аз не те съветвам да помилвате. Аз те карам, ако можете да го изпързаляте. Искате си парите с обещание за помилване и като ви ги прати - отговаряте, че сте си направили шегичка.
  ShockedТи, дето си толкова по законните разрешавания на проблеми...
 Joy
На война като на война  Mr. Green

# 208
  • Мнения: 589
В една друга тема не изповядваше тази философия потребителката...Очевидно принципите и са променливи спрямо интереса и Joy

# 209
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не те съветвам да помилвате. Аз те карам, ако можете да го изпързаляте. Искате си парите с обещание за помилване и като ви ги прати - отговаряте, че сте си направили шегичка.
  ShockedТи, дето си толкова по законните разрешавания на проблеми...
 Joy
Дето не дето, моя си работа какво ще говоря за престъпниците.
Нищо незаконно няма в съвета ми. Светвам да си искат техните пари, които са били в тяхната сметка.

П.П. Ясно е че търсиш някъде да ме уязвиш. Не ме впечатляваш, но и не прекалявай, че и аз мога да ровя.

Общи условия

Активация на акаунт