Един триместър ми остана, за да стана януарска мама - 12 тема

  • 23 339
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
И аз оправям киселините със сода. Хлебната сода е всъщност калциев бикарбонат. По спомен от училище това е най-бързия неутрализатор на солната и сярната киселина. Ся дано не се появи някой химик, че може смях да предизвикам у него. Спомена все пак датира от преди има няма 25 години  Crazy
Содата веднага неутрализира киселините и образува газ въглероден диоксид, който излиза, през където намери    Laughing. Кое да изтъни плацентата, не виждам?
Талцида е същото, но с по-удължено действие, доколкото знам. Т.е. той би трябвало да потуши киселините за по-дълго време.
И двете не лекуват проблем, ако има проблем със храносмилателния тракт, а по-скоро потушават симптом. Ама той нашия проблем изчезва като с магическа пръчка секунда след раждането Peace

Момичета, някой да има телефона на доцент Томова? За феталната ехокардиография ми трябва.

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 09:57 от tonche

# 61
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Добро утро момичета и аз се завръщам на линия Hug
Надявам се, че всички са добре (сега се връщам да дочета старата тема) Laughing
Аз се отдадох една седмица изцяло на детето докато си беше в къщи. Ходих и на ЖК, бебчо е ОК, записах си час и за петък по ЗК, че е време да пуснем едни изследвания.
За сега хубав ден и ще се включа по-късно когато наваксам пропуските Blush

# 62
  • София
  • Мнения: 561
Снуки, когато ми правиха ехография на коремни органи, доктора спомена, че във големите месеци рентгена на бял дроб не е опасен защото е за секунди, но всички други е по-добре да се правят след раждането.
  bouquet благодаря мила за информацията!!! Успокои ме!!!  Hug

# 63
  • Мнения: 226
Добро утро, дами  Heart Eyes
Lady Angel, не се бях замисляла за празниците, но това с кръчма около болница е страхотна идея  Laughing Hug

Тази нощ ми се схвана кракът - крампа или там както се нарича. Сега още е боли като стъпвам, а уж пия Магнерот  ooooh!

И аз ще работя до декември, та затова ме притесняват дрехите. Ако съм си вкъщи, не бих купувала нищо - гардероба на мъжа ми е насреща - той и без това много ми се кефи в негови дрехи  hahaha

Хайде лека работа на всички работещи и спокоен ден на почиващите   Peace

# 64
  • Мнения: 1 437
Добро утро   bouquet

Нощни очи добре дошла  Hug

Благодаря за закуската, ама хора имайте милост имам и пощеливи мами, сега къде да търся палачинки със сиренце  Mr. Green

На мен за тоновете ме инструктираха да ходя всяка седмица от 1-ви  Crazy малко ми се струва че се престарават, ама ...

Снуки за рентген мисля че няма проблем, ако доктор го назначи, моята майка ми разказваше как преди да ме роди са й правили рентгенова снимка за да видят дали съм с главата надолу  Thinking

LadyAngel това с Токуда ми хареса, мисля че Кошарите беше наблизо  Mr. Green

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 10:50 от Jorjianaaa

# 65
  • Мнения: 251
 Добро утро на всички и благодарности на klechoo за новата темичка!
За дрехите - дънките за бременни са около 50лв. най - евтините или поне аз такива си взех, но пък се налага, а и са доста по-удобни от гащиризон. Аз пък се оглеждам за количка и може да се каже,че харесах един, два модела, но ми се иска да ги видя отблизо, можете ли да ми кажете магазини в София в които избора е голям?
 Момичета, знам, че май сте обсъждали темата и се извинявам ако се повтарям, но какво мислите за замразяването на стволови клетки и проучвали ли сте въпроса?

# 66
  • София
  • Мнения: 139
LadyAngel това с Токуда ми хареса, мисля че Кушарите беше наблизо  Mr. Green

Lady Angel, не се бях замисляла за празниците, но това с кръчма около болница е страхотна идея  Laughing Hug

Така, така...после ще се гледаме в новините за "наплив на извънгабаритни дами в кръчмите около големите болници във връзка с празниците"  Laughing Laughing

# 67
  • Мнения: 509
Здравейте и от мен Simple Smile

Днес бях на дерматолог да ми види папилома (така рабрах, че се казва или май с по-прости думи брадвица , но не съм сигурна Simple Smile) ). Каза, че нещо се е усукал и затова се е възпалил и мога да го мажа със спирт и че ще си се оправи или ще падне сам. Видя ми и бенките. Каза, че са добре и след като спра да кърмя да ида пак да ми ги види. Понеже явно повечето ми бенки са такива, които могат да нарастват.

За дрехите, аз още отдавна си купих един панталон за бременни и него си нося. Сега слагам един чорапогащник под него да не ми е студено, че все пак си е есенен и сигурно тази седмица ще отида по магазините да си взема още един панталон. Иначе повече проблем са ми блузите. Макар че съм изнамерила няколко, които нося. Намерих си едно старо зимно яке, което ми става и взех едно от майка ми и съм много щастлива, че се уредих с две връхни дрехи  Simple Smile


Я да ви питам аз сега - къде ще карате коледно-новогодишните празници? Ние винаги пътуваме нанякъде, ама се притеснявам да не се наложи да раждам по магистралата или в някоя Ихтиманска болница Simple SmileОще повече ще е зима, ще вали сняг евентуално...А аз реално от средата на декември ще съм в 9-ти месец и нищо не се знае...Може би ще търсим някоя кръчма около Токуда за празниците  Grinning

Не се бях сетила  да търсим кръчми около болницата, но е добра идея. Иначе аз си мисля да не се отдалечаваме много от София, въпреки че тогава аз ще съм в началото на 9-тия месец, ама то  нищо не се знае Simple Smile)

Аз се изписах, така че спирам. Успешен ден на всички Simple Smile)

Забравих само да питам, знаете ли в кой магазин мога да видя количка X-lander. Аз минах само през вис виталис, но нямаше

# 68
  • Мнения: 205
Пепита, имай милост към сладокусите. И без това от миналата седмица мисля за палачинки и май днес ще е деня, в който скъпия ще ми ги забърка  Laughing
Аз нямам киселини, много е странно, защото имах от началото докъм 5ти месец и после отшумяха. Но от няколко дни ми се гади  newsm78
Аз съм малко притеснена, бебчо ме рита ниско долу и имам чувството, че корема ми се е смъкнал надолу. В четвъртък съм на лекар- дано да не е станал някой проблем с шийката  Praynig Дотогава мисля да наблегна на лежането.

Иначе относно тоновете- ако е това с меренето с едно малко апаратче - на мен са ми ги мерили за първи път 22 г.с, ще видим на др консултация какво ще кажат/ дано да удържа дотогава, да не стане някой сакатлък/

# 69
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
адис , аз съм много "ЗА" замразяването на стволови клетки. Направих го за второто си дете, сега пак ще го правя. В криосейф, най-вероятно. Много ме е яд, че това не е общоприета практика при всяка родилка, както е на запад. Там се взимат клетки при раждането на всяко дете, стига да подпишеш разбира се съгласие за това. Даряваш ги на съответната банка за стволови клетки, а в последствие, недай си боже ако се наложи, можеш ползваш ресурса на банката.
У нас за съжаление това не е въведено, затова и са такива цифрите на услугата.  Sad . И предполагам това спира много момичета да го направят, а също и мисълта, че като не е добре уредена тази услуга от държавата, съществува предпоставка за недобросъвестност от страна фирмите, които я предлагат ...

# 70
  • Мнения: 36
И аз оправям киселините със сода.

Момичета, някой да има телефона на доцент Томова? За феталната ехокардиография ми трябва.
tonche, аз като човек с дългогодишен проблем с киселини ще кажа, че содата не е никак подходяща, защото след първоначалното потушаване на киселините, организма се мобилизира и произвежда още повече, получава се омагьосан кръг. Може да се пие Талцид или Стопацид (по-добре, защото се води хранителна добавка и няма лекарствени вещества в себе си).
Тел. на доц.Томова е 0887 606830, аз бях при нея на ФМ, с ехокардиография и доплер преди 3 седмици, много е организирано и изобщо не се чака, ако си отидеш точно на часа  Peace

# 71
  • Мнения: 493
Хайде, постигнахме компромисност  Crazy Ама пуст мързел да натиснеш 2 бутона, че да са доволни всички, айде лека ви бременност  Stop

# 72
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Благодаря ти, brilliantine! Hug

Права си за талцида, аз затова написах, че той е с удължено действие, съответно е за предпочитане. А аз споделих, че пия сода, защото изпитвам неприязън към пиенето на всякакви лекарства, хранителните добавки още повече ги недолюбвам.    Peace
Ама и си падам малко "консерва" относно чудесата, които бълва фармацевтиката в последно време де...

# 73
  • Мнения: 251
 Tonche, аз също мисля, че това е една инвестиция, която е много важна и също така искрено се надявам никога да не се налага да се използва...., но не знам нищо за фирмите или банките, които предлагат тази услуга, доколко са коректни както казваш, затова ви попитах някой проучвал ли е нещата?

# 74
  • Мнения: 1 437
Забравих само да питам, знаете ли в кой магазин мога да видя количка X-lander. Аз минах само през вис виталис, но нямаше

Можеш да ги видиш в бебе МОЛ-а в Люлин, аз такава количка ще взимам, влюбих се в нея  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт