Тайната на дългата и здрава коса - 80

  • 74 013
  • 720
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 073
  elasmen , това ми се струва доста агресивен лосион с тази водка... ти пробвала ли си го  newsm78
  Lady Brinne корените от коприва във всяка дрогерия и в много обикновени аптеки ги има.

# 31
  • Мнения: 293
Ползвала съм сухия шампоан на Клоран, който при мен имаше ефект на много обем. Това всъщност е пудра, която отнема от мазното в корените. Шварцкопф мисля, че също имат такъв много успешен продукт. И в сайта на Златна рибка съм виждала на Лакме такава пудра за мазни корени, но нямам впечатления.

Алкохолът има пресушаващо действие, обаче в дългосрочен план не съм сигурна, че ще се отрази добре на косата.

# 32
  • Мнения: 0
лелеееее за тая пудра какво ли не съм слушала, но никои не можеше да ми каже марка или нещо насочващо, само знам че правила страшен обем и то за дълго, даже и при дъжд забележете  Naughty много ти благодаря Люляковa даже не много ти благодаря хиляди благодарности  Laughing Hug  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 923
Tonichka ако не съм го пробвала нямаше да го напиша тук, не е агресивен, водка за да не мерише като се мажеш, то не се използва цялото количество на веднъж сипваш малко в дланта и втриваш в корените  Peace
Lady Brine корени може да намериш в някое село, примерно ако имаш баба на село я помоли да ти извади
един приятел беше почнал да оплешивява на 25години, дадохме му тази рецепта до ден днешен се радва да гъста коса вече е на 30-тина, а се беше мазал 1 месец само
мойта приятелка също е много доволна Peace

# 34
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
в рецептите на Мария Требен също има тинктура (алкохолен извлек) от коприва,  но мисля - приложението е за друго, а за коса предлагаше отварата

и на мен ми се вижда малко "свръх" директно с алкохол по кожата, раздразняването би имало ефект - да засили кръвообращението заедно с масажа и това да действа хранещо космените фоликули

# 35
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
Ползвала съм сухия шампоан на Клоран, който при мен имаше ефект на много обем. Това всъщност е пудра, която отнема от мазното в корените. Шварцкопф мисля, че също имат такъв много успешен продукт. И в сайта на Златна рибка съм виждала на Лакме такава пудра за мазни корени, но нямам впечатления.

а мие ли?

# 36
  • Мнения: 0
Люлякова,а кой то4но сух шампоан на Клоран си ползвала,тъй като намирам няколко и незнам кой да избера??И аз имам нужда от обем в корените Thinking

# 37
  • Мнения: 0
http://atanas-ko.hit.bg/nely/herbs/copriva.html
Ето тук е описано по подробно за копривата.А тинктурата от коприва се прави по следния начин: Корените, изровени през пролетта или есента, се измиват и изчистват с четчица. нарязват се на дребно и се напълват в бутилка до гърлото. Заливат се с 38 до 40 %-това житна ракия и се оставят 14 дни да престоят на някое топло място.
И аз исках да попитам по вещите по въпроса, дали водка примерно или някаква друга домашна ракия би свършила работа, а не специално житна 38 до 40 градусова, защото никъде не мога да намеря такава  Thinking

# 38
  • Мнения: 0
Моми4ета на вас горе долу по колко см ви расте косата от Тривитаминола???Подстригах се на каре под ушите и ве4е нямам търпение да ми порасне Joy Sad Sad Sad Sad.За една година дано стане под раменете newsm78 Wink

# 39
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
http://atanas-ko.hit.bg/nely/herbs/copriva.html
Ето тук е описано по подробно за копривата.А тинктурата от коприва се прави по следния начин: Корените, изровени през пролетта или есента, се измиват и изчистват с четчица. нарязват се на дребно и се напълват в бутилка до гърлото. Заливат се с 38 до 40 %-това житна ракия и се оставят 14 дни да престоят на някое топло място.
И аз исках да попитам по вещите по въпроса, дали водка примерно или някаква друга домашна ракия би свършила работа, а не специално житна 38 до 40 градусова, защото никъде не мога да намеря такава  Thinking

водката не е ли житен дестилат?

не вярвам да има значение какъв е алкохолът, стига да не е вино, бира шампанско ....друг алкохол-съдържащ продукт, който не е концентрат и дестилат ... със съответните градуси  Peace

някой сподели преди време, че е ползвал ром

а изобщо купешкият алкохол - концентрат - водка, уиски .. дали не се прав все от "някакъв спирт" с добавки - не знам newsm78 Laughing

# 40
  • Мнения: 1 282
Сухият шампоан не мие, а абсорбира мазнината, но аз си опатих от него- докарах си страшен косопад.

Искам да похваля маските за коса на Dove. Heart Eyes

# 41
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
аз точно това си помислих - какво става с порите на главата - запълване от пудра и секрети ... newsm78

# 42
  • Мнения: 0
Става манджа с грозде Confused

# 43
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
честно казано - точно за теб - мисля, че не е никак подходящо - особено сега - като се борим за живот в порите Wink)))

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 45
Тези сапуни ме заинтригуваха. Може да пробвам, че напоследък мойта суха коса почна да се омазнява много бързо newsm78

Общи условия

Активация на акаунт