Капки БиоГая

  • 165 906
  • 132
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
Весенце, ппобвала съм тези капки и истината е ,че нямат никакъв ефект за коликите.Впрочем, пробвала съм почти всички капки ,които се предлагат в борбата с коликите но нищо не ни помогна.Това е период в които единственото с което трябва да се въоражиш е търпение. Нас си ни държаха до 5тия месец и беше кошмар.Облекчаваше ни само загрята кърпа на коремчето и носенето с коремчето към дланта.Едни деца ги изкарват по-леко, други по-тежко.от нищо няма да ви мине и всичко което ще купиш и ще даваш е само за твое успокоение.Просто трябва да ги израстете.Успех Simple Smile

# 16
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
мисля, че точно тези капки- пробиотик е добре да си ги приема поне месец, дори да няма някакъв моментален ефкет те работя за адаптиране на чревния тракт към фукциите му

другите капки за колики със симетикон имат друго действие, но и запичат - пробвала съм, няколко пъти - от ежедневни изхождания се стигна до задържане няколко дни....

може да пробваш с поставяне по коремче - ако не преяжда и не повръща, постоянен шум - абсорбатор, сешоар (за минута-две)...при нас имаше чуден ефект - заспиваше моментално

знам колко е ужасно детето ти да страда- всяка майка знае, но с оглед споделено от майката мисля, че трябва да се опитат и други неща, освен поредните капки, към които очевидно привиква и ефектът намалява

# 17
  • Мнения: 68
Пробвала съм доста от капките, които се предлагат на пазара, но най-голям ефект има от Еспумизан. Топлата кърпа на коремчето не помага, леженето по корем на него не му приятно изобщо и мрънка още повече. Шумовете от сешоара са само моментни - той заспива и когато го спра пак започва рев. В моментите на силен пристъп и от дундуркането ефектът е слаб. последните пъти дори навън в количката плаче.  Ако спи по 3-5 ч в денонощието съм доволна. Не знам дали съм пробвала всичко, но досега нищо няма вфект. Някой друг сеща ли се за нещо различно?

# 18
  • Мнения: 68
Наскоро чух за борината и смятам да пробвам. Някой от вас има ли опит? Откъде точно се намира и колко време отнема, за да даде ефект?

# 19
  • Мнения: 332
Наскоро чух за борината и смятам да пробвам. Някой от вас има ли опит? Откъде точно се намира и колко време отнема, за да даде ефект?
Аз. Вечер след баня, като ревнеше и се свиеше, баща му веднага приготвяше борината малко мляко и си спеше спокойно, но ние не сме показател за това кое колко е помогнало, защото аз заколики капки не съм давала. Ние почти незнаем какво е това чудо колики, защото когато стана на 10 дни започнах да давам бифидус, и мисля (даже съм убедена),че той спаси положението, давах го цели 3 месеца, полсе минах на Биогая, но заради друг проблем, който имахме на дупето, и с тях се изхождахме по лесно. Въпреки че можех да продължа с бифидуса,вместо Биогаята, но тогава се бях уплашила много и правех каквото ми каже хирурга, (нещо което не  е в мой стил- слушам докторите)

Последна редакция: ср, 20 окт 2010, 14:11 от Мама Зоя

# 20
  • Мнения: 39
какво е "борината"????

# 21
# 22
  • Мнения: 332
Парченце борина се пали и обръщаш една чаена лъжичкада се начерни от пушека на борината, но хубаво да се начерни, като истине слагаш няколко капки от млякото или кърмата разбъркаваш с пръста хубаво , ама много хубаво и го даваш да го изпие, след това хранене и край, поне при нас беше така.

# 23
  • Мнения: 158
На нас капките ни ги изписаха защото имахме разстройство и ни казаха , че и за коликите ще помогнат.....пихме ги месец и половина и след това почивахме 20дена и пак ги почнахме за още месец и половина
Имаше голям ефект от тях първо разстройството мина, коликите отшумяха и ни регулира стомахчето до като ги пиехме имахме редовен стомах!!!и другото което е, че те подпомагат имунната система!!!това спаси бебчо от един гаден вирус в периода в които ги пиеше!!! за мен са много ефективни Peace давах ги преди ядене по 5 капки, но приемат им не е овързан с яденето задължително Peace

# 24
  • Мнения: 95
На нас пък точно тези капки в комбинация с Инфакол ни помогнаха,за 5 дни и стана чудо,а имаше много тежки колики по цял ден не само вечер.Бях изпробвала всичко за което можете да се сетите.Топла кърпа на коремчето също го успокояваше,както и звука на пуснат сешоар.

# 25
  • Мнения: 2 558
Аз също съм давала БиоГая, но нямаше кооооой-знае какъв ефект при коликите, изпробвах почти всички видове капки, борина също, но докато не си минаха от само себе си, нищо не помогна, когато малката стана на 3 месеца спряха изведнъж  Peace

# 26
  • Мнения: 49
При нас капките БиоГайя помогнаха при коликите. Понякога противно на лекарката ни, съм давала и Инфакол съвместно с БиоГайя-та...

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Трябва да се дават редовно- поне 5-10 дни.

На дъщеричката ми е помогнаха, но все пак е индивидуално.

Аз прилагах и правилата на д-р Карп за коликите.

# 28
  • Мнения: 925
Дълго време ги давах на малкия за коликите, но не мисля, че имаше особен ефект  Rolling Eyes Хубавото в случая е, че не вредят  Peace Лично аз не препоръчвам лекарствата за колики, съдържащи симетикон, тъй като запичат много здраво бебоците и проблемите се удвояват  ooooh!
А иначе нямам нищо против "Био Гайа",  даже съм ги давала и профилактично през лятото по съвет на педиатъра , когато е пика на летните вируси  Peace

# 29
  • Мнения: 72
Капки БиоГая - на нас ни ги изписаха след остра диария , знам че има мами , който ги ползват и за колики .

Общи условия

Активация на акаунт