Капки БиоГая

  • 165 860
  • 132
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 438
А,пробвала ли си Колийф?
Доволна съм от тях,определено.Преди седмица взех Инфакол (заради добрите отзиви от нета и приятели) и ги изхвърлих снощи,защото имам чувството,че давах на малкия натурален сок,не капки за колики.

# 31
  • Мнения: 72
А,пробвала ли си Колийф?
Доволна съм от тях,определено.Преди седмица взех Инфакол (заради добрите отзиви от нета и приятели) и ги изхвърлих снощи,защото имам чувството,че давах на малкия натурален сок,не капки за колики.
Колийф - не стават за нищо .

# 32
  • Мнения: 417
За първи път чувам Биогая да се дава за колики. newsm78
На сина ми педиатър ми ги беше изписъл като имуностимулатор

# 33
  • Мнения: 6 713
Аз давам непосредствено преди ядене, добре ли правя или трябва да мине малко време след яденето? newsm78

# 34
  • Мнения: 184
Аз мисля че е добре,защото точно така правех и аз,давах ги с лъжичка

# 35
  • Мнения: 3 092
Обикновено малкия плачеше вечер , някъде след 6 часа .Давах ги тогава , за да облекча писъците .
Да , държат се в хладилник  и действат с натрупване .Давах по 5 капки дневно  само един прием .
Добре се усвояват и заедно с храната , така че не е проблем дали ще се дават преди или след хранене.
И тъй като всеки организъм е различен и по различен начин и с различна скорост реагира на медикаменти, не се знае кога бебето ще почувства облекчение от препарата.Дано да е скоро .Успех  Simple Smile

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Аз давах 4 дена от тях ,после 3 дена не съм давала,но сега прочетох че трябвало в хладилник да стоят,моите цяла седмица стояха в спалнята на стайна темп,дали са за хвърляне вече???

# 37
  • Мнения: 6 713
Аз давах 4 дена от тях ,после 3 дена не съм давала,но сега прочетох че трябвало в хладилник да стоят,моите цяла седмица стояха в спалнята на стайна темп,дали са за хвърляне вече???

И моите така стояха 1 седмица на стайна температура! ooooh! Кой да чете обаче... Аз не мисля да ги хвърлям newsm78

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
За първи път чувам Биогая да се дава за колики. newsm78
На сина ми педиатър ми ги беше изписъл като имуностимулатор
Ами то подобни продукти се дават при липса на добри бактерии, но типичните колики при малките деца не са поради тези причини.

От друга страна - еспумизана уж е безвреден (и химически неактивен) и ако помага - може би е по-добре да се ползва?

# 39
  • София
  • Мнения: 44 115
Аз давах 4 дена от тях ,после 3 дена не съм давала,но сега прочетох че трябвало в хладилник да стоят,моите цяла седмица стояха в спалнята на стайна темп,дали са за хвърляне вече???

И моите така стояха 1 седмица на стайна температура! ooooh! Кой да чете обаче... Аз не мисля да ги хвърлям newsm78
за хвърляне са.
не само че се държат в хладилник, ми даже се пренасят от аптеката до къщти с лед.


аз пък за първи път чувам някой да го ползва за имуностимулатор, освен ако не става въпрос за чести чревни заболявания...иначе за цялостно срещу грипове подсилване не би влияело.

julian - то каква е точно причината за коликите не е съвсем изяснено май, факт е че при част от децата действат и за колики капките мн добре. както и че еспумизана не винаги има влияние върху коликите.

Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 19:27 от Angel_Dust

# 40
  • Мнения: 31 184
Давах ги върху захарче и ги държах в хладилника.

# 41
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Не само се държат в хладилника, но се транспортират до търговската мрежа така. Тако трябва и да се съхраняват в аптеката.

При синът ми не помогнаха, но си ги изпи чинно детето.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
julian - то каква е точно причината за коликите не е съвсем изяснено май, факт е че при част от децата действат и за колики капките мн добре. както и че еспумизана не винаги има влияние върху коликите.
Ако се завъртим около тезата, че бебчето има проблем с усвояването на лактозата в млякото и получава болки в следствие на подуване/газове, то едни такива пробиотични капки може наистина да помогнат. Ясно е че, бебо сам няма да си каже какво му е Peace

# 43
  • Мнения: 49
Ние вече сме на почти 11 месеца и при проблеми продължавам да му давам  Био-Гайя....

И в предишния си пост пропуснах да споделя, че нашата педиатърка като разбра, че давам и Инфакол,  ми  забрани да го използвам, както и каквито и да било  други капки от рода, защото по последни данни се е установило, че при някои бебета и малки деца предизвиквали други проблеми като преплитане на червата..., което ме поуплаши и останахме само на Био-Гайя-та.

За първи път чувам Биогая да се дава за колики. newsm78
На сина ми педиатър ми ги беше изписъл като имуностимулатор

И аз давам на по-големия си син като имуностимулатор! Действат му добре... доста често боледуваше преди това...

При новородени се дават по 3 пъти дневно по 10-15 капки/такава дозировка ни ги изписаха, когато се прибрахме от Родилното/, а като имуностимулатор или при някакви други проблеми се дават по веднъж на ден.

Последна редакция: ср, 08 дек 2010, 15:45 от AnMary

# 44
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782

При новородени се дават по 3 пъти дневно по 10-15 капки/такава дозировка ни ги изписаха, когато се прибрахме от Родилното/, а като имуностимулатор или при някакви други проблеми се дават по веднъж на ден.

Тази доза е интерпретация на някой "Шекспир" в медицината, да не кажа че е пълна глупост.
Just five drops a day provides the recommended daily dose of 100 million active health-promoting L. reuteri Protectis bacteria, ready to fight off harmful bacteria and create a healthy balance in the alimentary tract.

Източник: http://www.biogaia.com/consumer/biogaia-probiotic-products/probiotic-drops ( създателите на капките на база на клинични изследвания)

Общи условия

Активация на акаунт