До Февруари мъничко остана,за да бъда горда мама!

  • 18 720
  • 720
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 26
Ето сумите за Шейново:

1. Избор на екип за раждане=900
2. Избор на екип за раждане /секцио/=   950
3. Избор по желание на пациентката за секцио=1400
4.Избор на акушерка (раждане)=400
5. Епидурална анестезия=300
6.Присъствие на бащата при раждане=150
    - Присъствие на бащата без избор на екип=300
7.“ВИП” стая=60/на ден


# 706
  • Мнения: 727
Ето сумите за Шейново:

1. Избор на екип за раждане=900
2. Избор на екип за раждане секцио/=   950
3. Избор по желание на пациентката за секцио=1400
4.Избор на акушерка (раждане)=400
5. Епидурална анестезия=300
6.Присъствие на бащата при раждане=150
    - Присъствие на бащата без избор на екип=300
7.“ВИП” стая=60/на ден



еха а мен в МД ми се виждат надути... Confused

# 707
  • Мнения: 724
Ето сумите за Шейново:

1. Избор на екип за раждане=900
2. Избор на екип за раждане секцио/=   950
3. Избор по желание на пациентката за секцио=1400
4.Избор на акушерка (раждане)=400
5. Епидурална анестезия=300
6.Присъствие на бащата при раждане=150
    - Присъствие на бащата без избор на екип=300
7.“ВИП” стая=60/на ден



еха а мен в МД ми се виждат надути... Confused

Не ми говори!!!!
Просто..... #2gunfire

# 708
  • Мнения: 26
Кажете ми при тая  безбожна цифромания как да има раждаемост ooooh!

Доколкото имам спомен от преди 2 години,Епидуралната+Избора на екип за раждане=900 лв,а сега е  #Crazy

# 709
  • Мнения: 227
Аз понеже си уредих второ здравно осигуряване, ако ми се наложи секцио ще си избера екип и ще ми го покрият. То и та като гледам са едни далавери-първо ти казват, че ще ти възтановят парите, после като си платиш- ама това не го включва пакета услуги #Cussing out Абе да сме живи и здрави ние и бебчетата-пари се намират.
Стани~87 спешно секцио НЕ се плаща. Ако те накарат си е чисто изнудване Naughty

# 710
  • Мнения: 991
Аз вече такъв панически страх изпитвам да не ме убие някой, че ще си платя без да ми мигне окото!  Rolling Eyes Не че много ми се дават пари, но какво да се прави. Имам чувството, че ако не съм с моята лекарка, не знам.
Лошото е, че в болниците се играят с живота ни е въобще не им пука!  #2gunfire

# 711
  • област Варна
  • Мнения: 270
Пускам Ви новата тема, че отивам да поработя малко. Ако искате попишете още страничка две в тая, ако не направо в новата

# 712
  • Мнения: 17
Привет, мамчета и бебочета!

Секцио по спешност не следва да се плаща и ако ти го таксуват като избор на екип ми се струва като изнудване.

По мое мнение, ако човек има нормална бременност спокойно може да си позволи да ражда и без избор на екип. Два пъти съм го правила и не съм останала разочарована. Все пак дори да вземат специалност АГ, лекарите минават през доста съществен стаж и придобиват опит. Сега избирам екип само защото съм на възраст и винаги търся и второ / че и трето/ мнение и ми се иска да съм малко по-подсигурена. По препоръка на личната лекарка, иначе пак щях да го карам без избор на екип.

За прегрешенията:
Цигари: спрях ги веднага след като видях двете чертички, от раз, но веднъж много бях изтрещяла и запалих две цигари една след друга.
Алкохол: От време на време си позволявам малко /по-малко от 200 мл./ червено вино или бира, но на годишнината от сватбата ни пийнах и едно мохито. /вярно е, че го бях натъпкала с лед и си го пих два часа.../
Секс; когато имах много желание, не бях в България и съответно беше трудно да реализирам. Сега много работя и вечер съм толкова изтощена, че много ми се прави, ама повече ми се спи.
Сладории: Хапвам рядко, но затова пък с голяма наслада.
 Забравих да попитам - някой беше ли в Токуда на отворените врати и какви са му впечатленията?

# 713
  • Мнения: 26
Момичета благодаря ви за отговорите  bouquet,успокоихте ме и дано не стигам до там Praynig

# 714
  • Мнения: 431
...
 ти къде ражда в Окръжна ли? моля те разкажи малко по детайлно
Раждах в АГ-то ,но на ВИП етажа-разликата е огромна с 4.етаж .Не е лукс ,но в сравнение с оная мизерия е супер  Sunglasses .
Мъжът ми идваше по вс. време .Не ми се налагаше да напускам пределите на отделението(аз се депресирам от всички тези цигани наоколо , а в случая ми беше спестено това преживяване) .Виках акушерките с бутончето когато си искам ,не са ми правили физиономии за това  Mr. Green .Изборът ми(след дълго проучване) беше-д-р Георгиев и получих от него много повече отколкото бях очаквала !Изключително съм доволна от него специално.Не съжалявам за парите ,които дадох(срещу касов бон) .
Лошото е ,че ми заразиха бебето със стафилококи-то си стои долу при бебетата ,докато на 3.-4. ден не ми го дадоха във ВИП-а.Не ми хареса и  работата на анестезиолога(имах проблеми с упойката) .
Затова сега съм се насочила към МД ,надявам се да ми понесе спиналната упойка и при бебетата да е по-чистичко там Confused .Освен това ,много по-рано дават бебетата.
Но дори и в ОКРБ да раждам ,пак бих си избрала екип .

# 715
  • Мнения: 431
happy-mamma ,извинявай ,че не съм съгласна ,но една нормално протекла бременност изобщо не е гаранция за нормално протичащо раждане  Stop !
Абксолютно никой не може да гарантира ,че усложнения няма да има ,ако ще да ти е и пето раждане .Това е нещо ,което не може да се предвиди ,само Господ знае  Hug .

# 716
  • Мнения: 737
clover_d, не трябва да си с такава нагласа според мен

# 717
  • Мнения: 2 590
clover_d , от една страна си права, ама малко звучиш осъждащо тези, които не могат и няма да дадат такива пари.
Не мисля, че който няма финансовата възможност да плати една хилядарка, а може и отгоре, прави някакъв компромис, а чисто и просто наистина не разполага с такива парички.
Виновни ли са за това тези хора?
  Rolling Eyes

# 718
  • Мнения: 17
Гледам на бременността и на раждането като едни много естествени процеси. Разбира се, изненади и усложнения винаги са възможни, но като цяло, в общия случай, нещата протичат нормално и естествено. Всъщност, фактът, че голяма част от цезаровите сечения, които се предприемат, по-късно се обсъждат като ненужни и презастраховане, също е доказателство за това. В това число и прекалено многото изследвания, подлагането на всички бременни над 35 години на амниоцентеза, според международната практика, обсъждаща репродуктивните права на жените, се считат за натиск върху тях и за преекспониране на ситуацията.
Доста съм изчела по въпроса и затова твърдо заставам на това мнение, като, естествено, смятам, че всеки може да поддържа своето.

# 719
  • София
  • Мнения: 406
Аз затова по-нагоре написах, че ме е яд заради цялата "система". Защото понякога изборът не е дали да си платиш или не - просто има хора, които и да искат не могат да го направят. А всички внасяме осигуровки на "солидарен" принцип. Истината е, че повечето, които ще плащаме, ще го направим от страх, че иначе нещо ще се обърка. А принципно, доплащане би трябвало да има за някакви екстри (включително и ако искаш конкретен доктор, ама не, защото не вярваш на останалите, а примерно, защото е най-добрият).
А раждането, че е естествен процес, естествен е. Просто усложненията понякога са част от него и именно работа на лекаря е да може да ги предвиди и реагира.

Общи условия

Активация на акаунт