Кашичка или пюре, Юнче малко ще яде? - Тема 7

  • 23 648
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19
Мама заек , страхотна темичка, благодарим за усилията, които полагаш   bouquet
Честити зъбчета на двете бебочета  Heart Eyes
Сега да споделя за ваксините и суполивите бебета. Мен ме предупредиха много сериозно да внимавам, когато слагаме ваксини, детето трябва да е напълно здраво, че точно тогава ставали страшните неща. Аз винаги преди ваксина съм много шашната и все се притеснявам да не хване някоя хрема или някое леко суполче. Предния път малкия беше се управил, но умишлено забавихме с една седмица ваксината #Crazy

# 31
  • Мнения: 67
Мен ме предупредиха много сериозно да внимавам, когато слагаме ваксини, детето трябва да е напълно здраво, че точно тогава ставали страшните неща. Аз винаги преди ваксина съм много шашната и все се притеснявам да не хване някоя хрема или някое леко суполче. Предния път малкия беше се управил, но умишлено забавихме с една седмица ваксината #Crazy

Рая от самото си раждане е  вечно със сополи, непрекъснато трябва да пръскам и да чистя носа й. Правих й посявка на секрета - чист е. Ако и чакам да минат, досега нито една ваксина нямааше да й е правена. Водих я при УНГ, каза че пирамидката на носа й била много малка, и че задържа секретите, тъй като бебчетата са постоянно легнали. Аз лично не различавам хремата  Embarassed доверявам се изцяло на педито и тя каквото прецени.
Именно покрай тея притеснения четох в упътването на ваксините предния път, пишеше че хремата не е проблем.

# 32
# 33
  • Мнения: 314
Мен ме предупредиха много сериозно да внимавам, когато слагаме ваксини, детето трябва да е напълно здраво, че точно тогава ставали страшните неща. Аз винаги преди ваксина съм много шашната и все се притеснявам да не хване някоя хрема или някое леко суполче. Предния път малкия беше се управил, но умишлено забавихме с една седмица ваксината #Crazy

Рая от самото си раждане е  вечно със сополи, непрекъснато трябва да пръскам и да чистя носа й. Правих й посявка на секрета - чист е. Ако и чакам да минат, досега нито една ваксина нямааше да й е правена. Водих я при УНГ, каза че пирамидката на носа й била много малка, и че задържа секретите, тъй като бебчетата са постоянно легнали. Аз лично не различавам хремата  Embarassed доверявам се изцяло на педито и тя каквото прецени.
Именно покрай тея притеснения четох в упътването на ваксините предния път, пишеше че хремата не е проблем.

 Rolling Eyes Именно, че всеки път има по нещо - я ще покашля, я носленцето ще хрипа, я разстроено коремче или ще киха....  #Crazy

Но и аз съм всеки път в паника с тия ваксини, пък отделно се шашкам и за нас с мъжа ми, когато слагаме противогрипни.  ooooh!

# 34
  • Мнения: 539
Имало зъбчета,гледам,ЧЕСТИТО Grinning.Нали знаете да купите игличка за шиене да дадете дъвка на някое дете(това за дъвката го знам от приятелки,аз лично само игличка съм купувала нова,) и да купите нещо беличко на детето-бяла блузка,потниче,гащички,нещо такова.Игличката е за по-лесно пробиване на другите,бялото е ясно,а дъвката-добре да служат зъбките явно.
Много сополиви деца имало,не сме само ние,но аз днес заведох Вики при хомеопат че цяла седмица ми писна вече със сополи и кашлици.
ООо,забравих да почерпя ,Вики днес става на 4 месеца(изпекох сладкиш по повода,но ме мързи да го снимам,затова почерпвам със стар сладкиш)

# 35
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Бърз запис и от мен! Hug

Мартеа,и на мен не ми пречи кърменето през два часа,само нощем ми е малко гадно... Hug

# 36
  • Мнения: 94
Запис и от мен в новата темичка  Peace
Браво на зайчето! Hug

# 37
  • Мнения: 861
Здравейте,
Мама заек, благодаря за темата!
Слънчев лъч, честита ти рожденничка!
Диди24, аз си купих тази помпичка за прахосмукачка. Много съм доволна, колко сополи изкарах с нея, не е за вярване  ooooh! С другата, която е с балон не мога да се справя, нищо не изкарва.
Въпреки вятъра ние излязохме за кратко из квартала, Мишо заспа и даже още не се е събудил.
През деня и ние се кърмим на около два часа, на повече само ако спи. Пред нощта яде два или три пъти. На мен не ми пречи, засега.
Днес му биха Пентаксим. Поставиха му я въпреки, че носа му продължава да сумти. Уж няма хрема, явно трябва да му пусна едни изследвания най-накрая.
Отивам малко да пооправя из нас, че е ужас  Mr. Green

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 580
ЛУЛУ, а от къде я купи? Само от ДАНЕТ ли може да се поръча, или я има и по магазините?

# 39
  • София
  • Мнения: 1 272
Ние ходихме на консултация на 5 м. сме 8900гр. см ги забравих  Embarassed. Каза ми педиатърката да започна със зеленчукови пюрета през ден , които да заместват хранене , че други я месец да започна с месо  Shocked, луда работа , ама си знам такаче все едно какво си говорят. Това което ми направи впечатление е че не се противи много на късното захранване и като и казах че започвам на 6м. с по лъжичка се съгласи макар и с неохота  Peace

# 40
  • Мнения: 13
Мама Заек,   bouquet Наистина ги правиш много хубави темите, благодаря!  Hug

Хайде честито на озъбилите се бебоци!  Heart Eyes Денито, не ги знаех тези неща, благодаря, че сподели!  Hug

Алексова, за ваксината сигурно става дума за Ротарикс. Аз няма да я слагам.  Peace Каката досега само веднъж хвана такъв стомашно-чревен вирус и то това лято и го изкара за 2 часа. Не смятам, че е удачно да се затормозява организма с такава ваксина. Лично мнение, разбира се.  Peace

Стаси, ти най-добре си познаваш детето и ще прецениш как да постъпиш.  Peace Аз оставих Ивайла за 3 дни, когато беше на 7 месеца, за да си починем двамата с мъжо, но през цялото време ми беше толкова мъчно, че провалих почивката и на двама ни.  Confused Първият ден и тя била много тъжна, но като се върнах и ме видя, нямаше никаква реакция - все едно бях непознат човек. Е, после всичко беше наред, но колко сълзи изплаках тогава ...  ooooh! Сега навсякъде сме пълен комплект.  Sunglasses

Браво, Танче, голям мъж си отгледала!  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 4 064
За чувалчетата тези от Mytoys-a са много хубави

може ли линк?

# 42
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
запис

# 43
  • Мнения: 1 561
Николови, тайно се надявах да е днес, но явно др вторник, нямам смс, ако получа ще сигнализирам. А за октомври до 5 число ли ще ги изплащат или на всеки различно, нещо пак се омешах с тези половинчати преводи.

Майче, пиши сле дседмица например дали все още бебка и се кефи, че по мои наблюдения всичко е до 3 дни и им писва. Близнаците са си такива и според  зодийката им  Peace

Гледах доста нови снимки има в албумчетата ни в абв, и аз  качих малко от срещата ни с Ани Ди вчера.

Танче, браво, чак се плаша на такива кг, но момченцата си вървят по- тежки явно. Да е здрав, като проходи вероятно няма да качва толкова...

Денито, това за зъбките не го знаех, благодаря, ще се подготвя. На каката и избива първото постоянно, и за нея ли важи това или за бебоците само?

# 44
  • Мнения: 19
И аз да се запиша в новата тема!Мама Заек сташна си   bouquet  bouquet  bouquet
Eliza мн се радвам че си пуснала порачката (въпреки че дъкните ги няма) поне другите работи ще получа Peace Crazy

Общи условия

Активация на акаунт