Кашичка или пюре, Юнче малко ще яде? - Тема 7

  • 23 702
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • В.Търново
  • Мнения: 80
Здравейте,момичета!Ние днес изтървахме прекрасното време за разходка.Малката снощи си спа непробудно до сутринта.От 4ч. тази сутрин като ме започна едно повръщане  Sick ,Т 37.5 и ни нагоре,ни надолу  и досега.Звъня аз на моята лична-тя си изключила телефона.Направо  #2gunfire Добре,че беше педиатърката на малката-започнах осцилококцинум за мен и малката ,а за повръщането минах на капки вомитосхил.Пих и един панадол уж да помогне за смъкване на Т,ама нъцки...Радвам се,че лекарката сама предложи хомеопатия  Peace
Допреди малко се разхождах с маска,нямам хрема или кашлица,но превантивно...Е,малката толкова се захласваше,че не искаше да суче,а само ме оглеждаше  Joy та и давах от шише.
А като стана въпрос за кърмене-то и кърмата ми е супер нищожна.За 3 часа успях да изцедя само 50мл.,а по-рано цедях около 120-130мл.Заминаха ми провизиите от хладилника,та започнах да размразявам от фризера.Дано да успея да я върна,че инъче ще започваме ранното захранване.То не се и очакваше друго,но много ме е яд за случилото се.Искам да кърмя поне до 6 месеца на детето.А и точно през този период на вируси знам,че е най-добре за малкото да е на кърма.Стискайте палци,момичета,да се справим с това.
Лелее,досега не съм писала толкова  Grinning ,извинете ме!

# 706
  • Мнения: 19
Момичета искам да ви питам вие стерилизирате ли още шишетата и бибите?!?И ако ДА до кога смятате да го правите,защото аз още ги стерилизирам,но вече не виждам смисъл,защото тя каквото докопа и веднага е в устата,а аз не можа да стерилизирам цялата къща! Whistling

# 707
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 852
Злате спрях да стерилизирам отдавна.Той лапа всичко така или иначе и както казваш ти няма как да изваря всичко.Мия неговите играчки всеки или през ден и това е.Биба не цока,та това ми е отпаднало.

# 708
  • Мнения: 105
Момичета искам да ви питам вие стерилизирате ли още шишетата и бибите?!?И ако ДА до кога смятате да го правите,защото аз още ги стерилизирам,но вече не виждам смисъл,защото тя каквото докопа и веднага е в устата,а аз не можа да стерилизирам цялата къща! Whistling

От около месец стерилизирам само два пъти в седмицата. Разбира се, след всяко хранене ги мия с много гореща и ги изплаквам под струя вряла вода и подсушавам старателно. Не, че не ми се прави, но прецених, че вече е излишно ежедневното стерилизиране. newsm12

# 709
  • Мнения: 293
Злате,аз мисля да продьлжавам да стерилизирам.Особено след като ни откриха e coli ще сьм още по-стриктна в стерилизирането даже и като почна да захранвам. Peace

# 710
  • Мнения: 133
Здравейте,млизам набързо само да попитам тези от вас,които  имат шишета на Томи Типи.Бибероните на шишетата са ми единичка / с една дупчица/,всичките  са ми така.Продават ли отделно 2-ки,3- ки,че много оскъдно тече и Буба много се ядосва.Понякога се налага да я дохраня с АМ и се стига до епични борби Mr. Green.
И на мен също като на Анелия кърмата доста намаля,опитах с какво ли не,както до сега съм правила,но явно нуждите на моята госпожица драстично се увеличиха и не мога да й насмогна.
За нашето захранване,реших след седмица да почваме и то с безмлечна каша от ориз Laughing
Все още стерилизирам,имам си го вече като навик,но към 6 м ще поразредя
Лека вечер Hug

# 711
  • Мнения: 19
Мама Мони и аз бих ти препоръчала да миеш със смрадлика Peace , дано бързо да минава.
И аз още стерилизирам по два пъти на ден-шишета, помпа и бибата (мисля до към 6 тия месец), играчките ги мия с гореща вода. Не ги подсушавам, оставям ги да изсъхнат, колкото могат.
Да ви се оплача, днес бяхме за първи път с чорапогащник, е голям рев падна  ooooh!, незнам дали му беше горещо с него или му беше тясно и не е свикнал, обаче като го махнах и се успокои веднага  newsm78 , но докато се усея да го махна, какво ли не ми мина през ума Whistling
Лека вечер   и спокойна нощ Hug

# 712
  • Мнения: 4 216
Нямам нищо за стерилизиране, освен залъгалките, тях не стерилизирам, мия два пъти дневно с препарат за бебешки съдове и заливам с вряла вода от каната.

# 713
  • Мнения: 40
Здравейте,млизам набързо само да попитам тези от вас,които  имат шишета на Томи Типи.Бибероните на шишетата са ми единичка / с една дупчица/,всичките  са ми така.
Деси, аз съм с такива шишета, но в комлекта имаше и две 2-ки. Резервни, в пликче - без бялата пластмаса - мн лесно се сменят. Предполагам, че се продават и отделно. Но и те са с една дупка, просто е по-широка.

# 714
  • Мнения: 277
Аз все още стелиризирам шишетата и бибата.Мисля засега да не спирам.

# 715
  • Мнения: 7
mamita_desita в един детски магазин /не помня точно кой/ още преди време видях, че продават и отделно, а иначе има и тук.

zlatnata аз нямам какво да изварявям засега, тя и биберона-залъгалка плюе, но на баткото не съм, освен преди да пусна в употреба шишето или биберона, после измивах хубаво с четката и гореща вода. При него обаче за млякото ползвах стъклено шише.

# 716
  • Мнения: 5
Здравейте, късно се включвам, но пийте по едно .....   за наше здраве. Веската днес навърши 5 месеца и опита първата лъжица домашно приготвено картофено пюре.    chef Мисля, че добре се справи. Ще видим утре как ще продължим. И аз не стерилизирам всеки ден. Той пие малко вода, даже не му и предлагам напоследък , а и бибата я плюе. Мисля си обаче , че сега като почнем да се захранваме ще трябва да пие повече вода newsm78 за да не се запече. 

# 717
  • Мнения: 7
MimiBo честита месечинка на Веско!   party006

# 718
  • Мнения: 116
Здравейте и от нас!
От доста време не съм се включвала, но редовно ви чета. Simple Smile Просто търчането и занимавката с двете девойки е голяма. family
Тези дни имахме малко проблеми с храненето. Дойде ли време, сложа ли биберона в устата, почва едно говорене , разсейване, хапане на биберона , но не и ядене.  Какво ли не опитах само и само да я концентрирам да яде  ooooh!.Съответно не ядяхме толкова мл. както преди и върнах храненето на 6 пъти. От вчера, да чукам на дърво се храни по-добре и по-малко се разсейваме  Laughing Май си ни мъчат зъбките  newsm78
Иначе с всеки изминал ден ставаме все по-забавни и хитри   jumpuu. Та лудницата е пълна. Днес закарахме каката на хелуйнско парти  afwitch, та тази вечер сме с едно дете и някак ми е пусто и мъчно, когато  принцесите ми не са в комплект.  Heart Eyes
Относно стерилизирането го правя след всяко хранене - имам 2 шишета за мляко, т.е. ги стерилизирам 3 пъти на ден. Да, има логика в това, че вече всичко лапат и не можем да ги опазим, но знам ли, правя го по навик.
Мама Мони, за домашно приготвено пюренце от картоф, личната ми каза така - обелвам един картоф, измивам го, сварявам го, пасирам го, добавям 1 мерителна лъжичка от АМ, 30 мл предварена водичка и съвсем малко масълце. Все още не съм правила, чакам да минем последния прием на Пентаксима и Синфлорикса във вторник, та тогава да въвеждам нова храна, но лично аз мисля да се въздържа от добавянето на масло, раничко ми се вижда  newsm78
По отношение на зачервеното дупе, не мога да помогна. Слава Богу не сме се сблъсквали до момента с този проблем. От раждането на Никол използвам крема на Мустела с витамини и съм страшно доволна Peace.
Анджелина, много неприятна случка с тоз порчогащник. Дано да свикнете по-натам. Ние носим и засега нямаме противоречия.
МимиБо, честита ви 5-та месечинка. Още много, много да навършите, да сте здрави и щастливи!  bouquet
Мартеа, Елиза, Анелия и други с болежки бързо да се оправяте.  Hug
Е, стига толкоз от мен!
Желая ви лека и спокойна вечер! Слънчева и весела седмица, Слънчо ще ние е приятел и тази седмица
 1swing newsm44

# 719
  • Мнения: 277
Mama jeia по принцип маслото го дават след 6 месеца.Картофеното пюре го правя с един картоф 1лъжичка АМ и 30 мл вода.Честита месечинка на Веско.                            newsm38

Общи условия

Активация на акаунт