За шамарите от съдбата....

  • 5 842
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Сигурна съм, че ще си ок! Вярвай и ще се сбъдне! НЕ може след това двойно изпитание да няма някаква награда! Ще ти пожелая щом тази година не може - до година дядо Коледа да ти донесе едно /а защо не и две/ сладко бебче!
Уви в чужбина оставят плода да бъде изхвърлен сам - много дълго чакат. Имаше една мама в Англия - просто беше ми ужасно да чета! Дано мине /доколкото въобще това е възможно/ бързо и безболезнено. ДАно мъничката душичка е на хубаво място! ДАно и ти намериш сили и надежда да продължиш! ДАно!
Ще запалим с ДАнибебе една свещичка за товите мечти! Дано дядо Коледа/съдбата или който отговаря да се смили! И дано стане скоро!
Много съжалявам! Много прегръдки

# 16
Тъй като аз сега правя точно такива изследвания, напиши какво  точно си направила до сега и може да сверим изследванията, за да стигнеш  до успешен край на битката

Антифосфолипидни/кардиолипидни антитела - в норма "нищо ти няма"
ДНК - супер,без отклонения "видя ли, нищо ти няма"
"V" фактора - "нищо му няма, отпусни се, нищо ти няма, здрава си"
Тироидна жлеза(щитовидна) - "какво говориш, жлеза трепач"
Време на съсирване - като на олимпиец
Пролактин - не е висок, можем да забременяваме, нямаме пролактиноми
Прогестерон - кой кат мене с моя прогестерон
Плода беше изследван след аборта- нищо му нямало, има си хас да му е имало
 За тези се сещам на прима виста. За повече подробности ще ти пиша бележка, ако желаеш Simple Smile

# 17
Уви в чужбина оставят плода да бъде изхвърлен сам - много дълго чакат.
В чужбина са направо образец на спартанско третиране и естествен подбор....Не само, че като прокървиш не те вземат за задържане и не изписват там разните му лекарства, ами те изпращат по живо по здраво да си чакаш да си го загубиш. Тук имам чувството, че издържат само най-силните бебета, което е добре, ако си направен от стомана, ама аз нещо се поразмекнах последните две години с тия неуспехи.....Но ще го надборим тоя Дарвин и тоя ми ти естествен подбор де, а да видим кой кого!
Да ти е живо и здраво малкото човече и на теб безкрайно много благодаря!  bouquet

# 18
"Не може вечно да вали" -  Cry Hug
Няма да вали, и след най-черната нощ изгрява ден, номера е колко дълго ще вали и в коя част на нощта сме още.....Благодаря и на теб!

# 19
  • Мнения: 2 035
Здравей мила   bouquet
Нямам думи...просто няма какво да кажа...освен да те прегърна силно  Hug

"Не може вечно да вали" -  Cry Hug
Няма да вали, и след най-черната нощ изгрява ден, номера е колко дълго ще вали и в коя част на нощта сме още.....Благодаря и на теб!
Радвам се че въпреки мъката, която си изживяла успяваш да гледаш напред. Най-искренно ти пожелавам съвсем скоро да дойде твоя безоблачен ден, огрян от светъл слънчев лъч, процепил бял пухкав облак и образувал една пъстра дъга, най-пъстрата в твоя живот!  Heart Eyes

П.П. http://www.immunelab.info/repro/display.php?page=home мисля, че този сайт би могъл да ти е полезен.

# 20
  • Мнения: 5 391
Бъди силна,това което си преживяла се е случвало и на мен,един път но е излишно да казвам,че знам как се чувстваш...

# 21
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Да, най- добре на бележки да продължим

# 22
  • Мнения: 1 029
Боже..все едно пишеш моята история...И аз преживях същото...Миналата година-по Коледа...всички щастливи,даже близка роди..а аз..аборт.Преди месец..втори..само,че този път за две седмици загубих две бебчета...И аз така реших...ще чакам ли...защо...какво като съм млада...Момичетата са ти дали сайта на доцент Конова от Плевен,и аз ще ходя там.Правя сама изследвания,без консултации и накрая с всичко,което сме събрали отивам при някой добър лекар.Това е...чудя се какво да ти кажа..освен да си правиш изследванията...пък дано скоро се случи чудото..на всички тук го желая! Hug

# 23
          Скъпа, съжалявам за загубата ти . Разбирам те много добре, защото съм го преживяла. Имам три спонтанни аборта , още след 2-я направихме генетични изследвания, въпреки , че лекарят ме уверяваше , че при мен причината е друга/беше прав - моите аборти бяха в по-голям месец/, но аз настоях. Твоите са в началото на бременността, така , че предполагам и лекарят ще ти ги препоръча. Според мен не бива да чакаш...

# 24
val_stef, благодаря ти за сайта- лошото е, че тези изследвания са ми правени в БГ. Мерси за окуражителните и така прекрасни  думи  bouquet
Philippa - мерси и на теб Hug , danidan, точно това правя, ходя по лекари сама, както съм споменала по-нагоре, събирам едни папки и ги изтрясквам на лекаря ми, но нещо няма резултат засега , maria t, ако добре виждат очите ми, си възнаградена за мъките с малко сладурче - дано не греша. Не чакам никой аз- писах по-горе, че още след първия път си направих изследвания, но очевидно нещо ми убягва, след като според всички съм добре, а пък бебето ми не се развива.....
Благодря ви, мили момичета, когато виждам колко сила и доброта имате в сърцата си, съм спокойна, че света все пак се движи от доброто.   bouquet

# 25
  • Мнения: 3 591
Не чакам никой аз- писах по-горе, че още след първия път си направих изследвания, но очевидно нещо ми убягва, след като според всички съм добре, а пък бебето ми не се развива.....

Това е и причината "да не бързат" докторите и да изчакват няколко пъти да се случи и да предприемат мерки, чак след 3тия пореден неуспешен опит. Просто, защото дори и при поредните спонтанни много често причина НЯМА.

От сърце ти пожелавам това да е така, всичките пари за изследвания да са хвърлени напразно и причина да няма   bouquet

И все пак не забравяйте, че всяка 4та бременност завършва преди 12та седмица, но има и мами които имат 4 поредни успешни...та те не се разпределят поравно между всички ни.  Някои си "чупим" главите по няколко пъти, други имат повече късмет.

Но пък хубаво е да се знае, че шанса да износиш здраво бебе дори след 2 последователни спонтанни е колкото и при нераждалите жени. Затова горе главите!

Уви в чужбина оставят плода да бъде изхвърлен сам - много дълго чакат.
В чужбина са направо образец на спартанско третиране и естествен подбор....Не само, че като прокървиш не те вземат за задържане и не изписват там разните му лекарства, ами те изпращат по живо по здраво да си чакаш да си го загубиш.

Не е точно така момичета- в края на краищата в "чужбина" процента на спонтанните е същия като в БГ след терапиите за задържане. Както казват бабите - здрава ябълка от дървото не пада.
Просто навън всички знаят, че от дуфастона и но шпа-то файда няма и ако ти е писано да го загубиш няма да ти помогнат. А пък ако не загубиш бебето високата доза прогестерон в дуфастона може да увреди половите органи на бебето=момиченце- много рядко - ама се случва.И лекарите не рискуват.
И тук дават прогестерон за задържане - ама само ако на изседванията се окажа,че е нисък. Ако не е - точно така- поживо-поздраво си ходиш у дома и се връщаш на няколко дена на доктор да следят кое как се развива. В БГ се връщаш с лекарствата и пак същото. Резултата обаче накрая е същия.

# 26
Това е и причината "да не бързат" докторите и да изчакват няколко пъти да се случи и да предприемат мерки, чак след 3тия пореден неуспешен опит. Просто, защото дори и при поредните спонтанни много често причина НЯМА.
То хубаво, ама да взема преди това да се запиша в някоя "жълта" клиника, ей така да ме водят на отчет  Laughing , щото не знам каква точно психика трябва да имаш, за да изкараш следващия път спокойно тия 8-12 седмици....Ама баба знае 2 и 200, като/дано ми дойде пак до главата, ще издържа не, ами и песен ще пея....
........................................
Не е точно така момичета- в края на краищата в "чужбина" процента на спонтанните е същия като в БГ след терапиите за задържане. Както казват бабите - здрава ябълка от дървото не пада.
Просто навън всички знаят, че от дуфастона и но шпа-то файда няма и ако ти е писано да го загубиш няма да ти помогнат. А пък ако не загубиш бебето високата доза прогестерон в дуфастона може да увреди половите органи на бебето=момиченце- много рядко - ама се случва.И лекарите не рискуват.
И тук дават прогестерон за задържане - ама само ако на изседванията се окажа,че е нисък. Ако не е - точно така- поживо-поздраво си ходиш у дома и се връщаш на няколко дена на доктор да следят кое как се развива. В БГ се връщаш с лекарствата и пак същото. Резултата обаче накрая е същия.
Тук съм съгласна, това и аз го осъзнах, затова и казах по-горе, че само най-силните бебета оцеляват. Очевидно, че и на челна стойка да се изправим, ако ще си ходи бебето, ще си отиде ....В БГ като лежат за задържане и като износят здрави и хубави бебета след това, вероятно го тълкуват като резултат от задържането, но очевидно  просто на тези бебета не им е било писано да си ходят, без значение как са се задържали, все повече си мисля и аз така...И все пак имам чувството, че в БГ повече обръщат внимание на тези подробности - но това малко преминава в друга тема....Имах възможността да следя почти по едно и също време две  познати с плацента превия- тук и в БГ - на тукашната доктора и каза да продължава да си ходи на работа(сравнително тежка работа), само да не прави секс и да не вдига тежко, на българката доктора и каза да лежи в къщи, а по -късно и да влиза в болница, докато роди... Не знам вече кое  е по-добре....
Както и да , благодаря и на теб и стискам палци за леко успешно раждане на третия юнак!  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 591
То хубаво, ама да взема преди това да се запиша в някоя "жълта" клиника, ей така да ме водят на отчет  Laughing , щото не знам каква точно психика трябва да имаш, за да изкараш следващия път спокойно тия 8-12 седмици....Ама баба знае 2 и 200, като/дано ми дойде пак до главата, ще издържа не, ами и песен ще пея....

О, то това за жълтата книжка - абонирана си вече  Mr. Green
няма спокойствие от тука нататъка....  и при супер нормална бременност ще се шашкаш. така сме устроени за съжаление, трудно се преборваме и подтискаме страховете си, като веднъж минем от там.

Аз с първата си бременност бях много смела отначало...6-та седмица кървене! Ама всичко се оправи и родих един прекрасен син. Въпреки прокървяването карах спокойна бременност - все си мислех, че абортите само с причина стават... 

Втората бременност - 6та седмица кървене - какво пък си казах - нали и преди беше така....  Е да  - ама не - загубих бебето, кюртажи и т.н.

3тата бременност - започна с огромен СТРАХ..... и после 6та седмица кървене #Crazy - пак обаче Господ беше на моя страна - и без никакви лекарства бебето се задържа и го износих успешно.

4тата бременност  - кървене 6та седмица  - този път МНОГО ОБИЛЕН КРЪВОИЗЛИВ ! #Crazy #Crazy - стахът си беше огромен, нервното напрежение ужасно.... след 4 седмично кървене бебето не оцеля. За да спрат кръвоизлива пак кюртаж....  през тези 4 седмици косата ми започна да побелява....

5тата бременност - 6та седмица- аз не съм на себе си вече и минавам през тоалетната на всеки 10 минути да чакам кървенето...Кървене НЯМА. 7ма-8ма-9та седмица..... започвам да си мисля, че този път ми се е разминало и страхът бавно да преминава в еуфория и радост - АЗ СЪМ БРЕМЕННА!
10та седмица - УЖАСЕН КРЪВОИЗЛИВ! На видеозона се установява, че съм загубила едно бебе и има и още едно с туптящо сърце! Но аборта е тръгнал - надеждите, че ще запазя близнака като се отвори шийката са малко. В матката е пълно с кръв, плацентата се отлепя, загиналото бебе бавно се абсорбира от организма ми докато другото бавничко расте....
и така с обилното червено кървене не една, не две, не три...а ОСЕМ  Shocked седмици! през които никой неможе да ми каже, може ли да се задържи едното бебе при този силен кръвоизлив. На 8мата седмица хемоглубина много е паднал, загубата на кръв е много(аз съм 18та седмица) и докторите казват, че ако не спре губенето на кръв ще прекъснат бременността за да не застраши моя живот.
точно тогава кървенето стана кафяво(т.е. кръвта вече не е прясна а стара и просто нямира своя път навън)... 23та седмица видеозона показва добре закрепена плацента и развиващо се бебе - по-малко отколкото очакват, но здравичко и ритащо ... кървенето е вече само зацапване и спира съвсем...

Та чудеса момичета стават!
И при най-страшната ситуация!  Но страхът само расте. Тревогите също....

Какви ли не изследвания са ми правени - нищо никога не се откри защо така става при мен.А със сегашната ми бременност всички лекари бяха изумени от желанието и силата на това бебче в мен да се бори да живее.

# 28
  • Мнения: 1 029
Боже,Деси...как си издържала...просто тук срещнах толкова смели момичета и не мога да си обясня как е възможно да се случват такива неща,на такива хора...желая ти лека бременност докрая и леко раждане,миличка!Ще се моля за теб! Hug
Аз също все си мисля,че има причина...и че ще я открием...но явно трябва да се примиря...че не зависи от мен...незнам...чудя се просто дали ще имам твоите сили и куража на всички,които са преживяли такива кошмари...
Успех на всички!

# 29
           maria t, ако добре виждат очите ми, си възнаградена за мъките с малко сладурче - дано не греша.    bouquet
           Скъпичка, не грешиш. Благодаря на Бога, че сега у дома имаме един малък маймун. Дай Боже и при теб такава радост в най- скоро време. Може би трябва да се успокоиш / знам колко е лесно да се каже /, да се въоръжиш с търпение и оптимизъм ,  щом си направила всичко необходимо . Приеми , че някои неща просто се случват , за наше най-голямо съжаление. Горе главата и УСПЕХ!

Общи условия

Активация на акаунт