Хелоуин наближава МАЙчето се пременява - 4 тема

  • 20 637
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 27
Мами днес си взех резултатите от кръвната картина и разбрах защо се чувствам като парцал - хемоглобина ми е 97 при долна граница 120 #Crazy А като гледам и половината показатели са ми под нормата  Shocked Утре ще ги занеса на доки да ми изпише евентуално нещо. И това при положение че се мъча почти всеки ден да ям гадното цвекло!!! Кажете какво се яде за повишаване на хемоглобина?
Io Io пожелавам ти в най-скоро време да видиш пак двете чертички и да се радваш на най-хубавото бебе  Hug

# 736
  • Мнения: 10
Oposum4e, ето инфо за желязото, направо ти го копирам тук. Май ще трябва да пиеш желязо допълнително.
"Богати на желязо са червеното месо, черният дроб, обогатен с желязо хляб, боб ,  коприва и спанак. Понякога е препоръчително да се приемат допълнително количество желязо чрез витамини предназначени за бременни и кърмачки за да се посрещне увеличената нужда на организма от него."
И за да се усвоява по-добре пий витамин С с него - портокалово сокче и подобни.
Успех!

# 737
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен.

Йо йо, моите най-сърдечни съболезнования! Знам какво е и знам, че думите няма да те утешат, а само ново бебе. Пожелавам ти възможно най-бързо да се случи и знай, че ако хистологията не ти покаже нередности, това с чакането 6 месеца са  остарели глупости (както и абразиото до 12 г.с междувпрочем). Изчакай един цикъл и действайте - стискам палци!

cveti_8203 Ако е скарлатина, тя не произвежда траен имунитет, а само около 6 месечен. Най- засегнати са децата до 6 годишна възраст. Понякога даже няма обрив, а само висока температура и малинено гърло (адски боли). Лекува се с АБ - пеницилин. Най-добре наистина го изпрати в "бабин дом" колкото и да е трудно и мъчно. Инкубационният период поне е кратък около 10 дни. Успех!  Hug

# 738
  • Velingrad
  • Мнения: 0
Здравейте маменца:),

тъкмо се връщам от БХС, който се оказа и ФМ. Много съм развълнувана newsm44 добри новини ви нося. На всички ви пожелавам да излизат с такава 32 каратова усмивка от кабинетите и само хубави резултати. Бебенцето ни е страхотно, но и непослушно:) караха ме 3 пъти да кашлям, за да го размърдам и да промени позицията си. Беше си кръстосаЛА краката нашата принцеса. За този срок на бременността предположението е МОМИЧЕЕЕЕЕ:). Ще си има име, че с мъжките имена нещо ударихме на камък. Лекарката огледа всичко обстойно, много внимателна и мила. За мамите, които ще ходят в 20-та поликлиника да знаят, че 120лв. включва и ФМ. Аз бях при д-р Стратиева, страхотна, обясни ни всичко. Даже моя бременен мозък възприе всичко  Simple Smile. Та така сега се надявам и кръвните изследвания да са толкова добри. Ще излезнат по-късно.
Момичета, много сте ми мили благодаря ви за подкрепата и вярвам, че следващото ми влизане в болницата ще е май месец и то на 2-тия етаж Simple Smile (родилно). Поздравявам ви всички Hug
Йо съжалявам мила, вярвай следващия път всичко ще е наред!
Хайде аз ще поспя малко, че от толкова вълнение се изтощих

# 739
  • Мнения: 331
Добро утро от мен!
Аз съвсем с епобърках с тия седмици - в един календар пише, че с влизането в 12 г.с. вече се влиза в 4 месец, а тук на линйката продължава да ми седи 3-ти  newsm78
Аз също ще правя БХС  в 16 г.с.
Айде по-бързо да минава този първи триместър, че вече аман.... Crossing Arms

# 740
  • София
  • Мнения: 2 817
Аз за месеците възприех системата на майка ми - според датата на термина (първоначалният, а не разни изчислени според големината на бебето) - т.е. терминът ми е на 6 май, значи на 6 ноември съм в 4-ти месец, 6-ти декември в 5-ти и т.н.

# 741
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=538398.new#new - нова тема момичетааа

Общи условия

Активация на акаунт