Защо не потръгна моят бизнес?

  • 21 089
  • 168
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 462
Мерси Лени !

# 61
  • Мнения: 5 462
и аз по веригата  Grinning  хоп ...от идеите към неуспеха....дано научим нещо ,ние които все още не сме започнали   Wink
пс: при мен нещата са все още на план, подготовка и  проучване....доста дълго не съм си била в БГ и все едно прохождам..., но бързо се уча! Сега само се чудя,(като ви чета) дали да изчакам с прибирането за след 2012( по вашите думи ) или до година да стягаме багажа ????

По добре изчакай .

# 62
  • софия
  • Мнения: 56
и аз по веригата  Grinning  хоп ...от идеите към неуспеха....дано научим нещо ,ние които все още не сме започнали   Wink
пс: при мен нещата са все още на план, подготовка и  проучване....доста дълго не съм си била в БГ и все едно прохождам..., но бързо се уча! Сега само се чудя,(като ви чета) дали да изчакам с прибирането за след 2012( по вашите думи ) или до година да стягаме багажа ????
Аз на твое място бих изчакала, тук през ден-два, да не кажа час-два нещата се променят на думи, с постановления и тнт ... въобще не знаеш утре дали някой управляващ няма да е измислил нова наредба, акциз, постановление ... може би така трябва .. аз от политика не вдявам, но се чувствам адски несигурна ... може би още това лято щях да си спретна оранжерийката ама ....

# 63
  • Мнения: 175
малко като черен хумор , аз да отговоря по темата (според това което, до сега ми дадохте като съвети)...,моят бизнес може и изобщо да не потръгне ,ако преместя датата за прибирането си ,не идващото лято ,а лятото на 2012...аз таман ще  го почна бизнеса  и като доде 12.2012 иииии се не vide  #Silly
sorry за спама..ама като си коментираме с приятели ,кога та кога и те викат "Ай-де по-бързо че след тази дата се не знае " Laughing

# 64
  • Мнения: 5 710
Бизнес в България ме плаши, като идея, защото не знам дали ще мога да се справя с корупция и неуредици от всякакъв вид.
Само като четох за наемите преди 1-2 теми и как от ден за утре условията могат да се сменят, ми се изправиха къдриците.

# 65
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 926
Бизнес в България ме плаши, като идея, защото не знам дали ще мога да се справя с корупция и неуредици от всякакъв вид.
Само като четох за наемите преди 1-2 теми и как от ден за утре условията могат да се сменят, ми се изправиха къдриците.
Не винаги е точно така. Има си договори и всичко е въпрос на договаряне.

# 66
  • Мнения: 1 092
Титина понякога се случват и непредвидени неща. И  доста често обстоятелствата не зависят от нас.
Аз лично съжалявам, че започнах бизнес в България. Ама много съжалявам - до толкова, че ме е яд на себе си...


# 67
  • Мнения: 5 710
в-са е не, че не може да се прави бизнес у нас, напротив - доколкото знам у нас има прекрасни данъчни условия за това, от най-прекрасните в света. а в това, че в една непредивидима ( точно) среда е много по-трудно и енергоемко да се случва.
но има и много позитиви от една хаотична бизнес-среда - могат да се случат неща, които трудно биха се случили на друго място.

# 68
  • Мнения: 5 462
Бизнес в България ме плаши, като идея, защото не знам дали ще мога да се справя с корупция и неуредици от всякакъв вид.
Само като четох за наемите преди 1-2 теми и как от ден за утре условията могат да се сменят, ми се изправиха къдриците.
Не винаги е точно така. Има си договори и всичко е въпрос на договаряне.
Титина , повярвай ми така е.А когато ти самата се сблъскваш неуредиците и глупавите правила и закони нещата са още по сложни защото нищо не зависи от теб.Друго си е да се сбълскваш само в някаква степен с проблемите и то от разстояние .
Нещата са много различни за тези извън пределите на милата ни родина и за тези които пряко се сблъскваме с тях и сме постоянно тук .

# 69
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 926
Markrit, знам какво е в България. Бизнеса съм го градила там, и то по времето, когато закон се сменяше по два пъти на ден. А ако ислиш, че е лесно да оправяш проблеми от над 10000 км - не е.

# 70
  • Мнения: 5 710
е как става тоя номер? С какво се занимаваш?

# 71
  • Мнения: 6 206
Бизнес в България ме плаши, като идея, защото не знам дали ще мога да се справя с корупция и неуредици от всякакъв вид.
Само като четох за наемите преди 1-2 теми и как от ден за утре условията могат да се сменят, ми се изправиха къдриците.

на страха очите са големи
всичко е както си го направиш. ако при вас хората са принудени да играят по правилата, независимо дали го искат или не, дали им е в природата, при нас търсиш хора, които им идва отвътре да са точни, коректни и лоялни. толкова е просто.
примерно наемодателите - намираш хора, които успяваш да убедиш, че ти си правилният човек за тях и те за теб. и имаш сигурност, колкото и да не е подкрепена с документация примерно.
примерно аз съм отказвала договор за наем, защото открих скрита точка, която накрая на годината ще ми повиши наема в пъти. и не съжалявам -сега друг се пържи на абсолютно безспереспективно място.
нещата не са много по-различни, само извиненията са.

# 72
  • Мнения: 5 710
Бизнес в България ме плаши, като идея, защото не знам дали ще мога да се справя с корупция и неуредици от всякакъв вид.
Само като четох за наемите преди 1-2 теми и как от ден за утре условията могат да се сменят, ми се изправиха къдриците.
при нас търсиш хора, които им идва отвътре да са точни, коректни и лоялни. толкова е просто.

Аз на това му виждам и позитивите, да ти кажа.
Нямам кураж да се захвана нещо в СФ И защото не знам как от дистанция би се управлявало ...

Въпреки, че гледах по СНН историята на една мацка ( в Бизнес рипорт или нещо такова беше), която много ме мотивира. Тя живее някъде си в Щатите, води си децата на училище сутрин, пие от спокойствието и безопастността на прованса.
От къщи управлява някаква бижутерска империя и 1-2 дни в седмицата пътува не помня до къде, примерно до Ню Йорк.
Украшенията се произвеждат в Китай, има магазини по цял свят, има стая, в която прави видеонаблюдение на магазините си и т.н. Нон стоп е на Блакберито си. Много ми хареса този стил.
Не е невъзможно, тоест. В-са е и с какво се занимаваш, все пак...

# 73
  • Мнения: 5 539
Това е неприложимо тук, струва ми се.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Явно само в сектор търговия с дрехи и обувки е този кошмар.
Няма да спамя повече, но от постовете на тигър и клео се замислих, ако
'мине времето" на моя бизнес и не  върви какво бих правила.
В едно съм сигурна - не бих започнала работа като служител на някого.
Въпреки трудностите, усетиш ли свободата да имаш нещо твое, да взимаш сам решенията и да носиш и позитивите, и негативите от тях, не бих работила за друг.
Та, ако някой от бизнесите ми започне да не върви, най-вероятно ще му търся заместник.

Лейди, понякога бизнес се срива за 1 ден знаеш. Я, ако имаш такива страхове още отсега си намисли нещо допълнително.Малка е вероятността и двете да не вървят.
То е за другата тема, ама да  хвърля една идейка.Внос на гъши и патешки пух. Няма вносители в България , търси се много напоследък . Подхвърлям идеята защото ми се иска, но не мога да се хвана и с това. Преди година пробвах, още ми звънят, а имаше само една обява. Имам алергия от пухове.
А кой тука говореше за Италия? Ако иска идея може да внася италианска майонеза в България. Имам предвид даже определена такава, от която който и българин да опита, няма да яде после друга. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт