sled abort

  • 10 369
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
zdraveite edin put ve4e pisah v foruma i se izvinqvam ako temata mi ne e na mqsto, no sega iskam da popitam nqkoi koito e pravil abort kolko dena sled aborta mu doide cikala,za6toto na men mi e 15 den i mislq 4e tova e cikala,za6toto si e kurvene kakto obiknovenno kogato mi idva vuzmojno li e tolkoz rano nqkoi ako e preminal prez tova molq da pi6e

# 1
  • Мнения: 613
По принцип аборта е стрес за организма и хормоните малко или много се объркват.Зависи аборта ти в коя седмица е бил.При някои жени,както и при мен при последния аборт,цикъла до толкова се обърква,че го няма с месеци и се появява след медикаменти.При други идва по-рано.Нужно е да минат 2-3м. поне за да ти се нормализират хормоните!
А преглеждана ли си след аборта,защото ако не си изчистена добре,може да се появи кървене и извън цикъла!
За всеки случай се консултирай и с лекар! Peace

# 2
  • Мнения: 49
aborta be6e v 6 g.s. prepisaha mi lekarstva pih gi no sega sa minali samo 2 sedmici i doktorra kaza da ida sled vtorata utre sum na pregled no vse pak iskah da se podgotvq a po princip ako matkata ne se e iz4istila s lekarstva li q 4istat ili pak kurtaj sledva molq vi pi6ete mi 4e se poburkvam

# 3
  • Мнения: 49
i o6te ne6to vuzmojno li e da se iz4istva za tova taka da mi te4e

# 4
  • Мнения: 630
na 26.09 sled poboi preturpqh tejka operaciq i mi be6e otstranen dalaka. razreza zapo4va ot gurdite i stiga do ''ga6tite''. v pirogov bqh 10 dni na sistemi i s 2 drenaja. postoqnno na antibiotici i bolkoyspokoqva6ti. 3 puti mi e praven ehograf zaradi operaciqta. na 4 den sled operaciqta vdignah visoka temperatyra, s koqto i si me izpisaha. izpisaha mi ''zinat''. sled konsyltaciq s li4nata mi lekarka, tq me izprati na ginekolog. cikulut trqbva6e da mi doide na 06.10. na 19.10 bqh na pregled i iznenada - bremenna si v 6 g.s. koreme mi, koito vinagi e bil kato duska, sega be6e podyt kato balon. na 26.10 napravih abort. doverih se na 100% na lekarkata. nqmam kruvote4enie, a nqkakva ''liga'', koqto dori kafqva ne e. ot sno6ti, oba4e imam neveroqtno silna bolka v matkata i malkiq taz. bolkata e tolkova silna, 4e ne spiram da reva ot neq. ne namerih informaciq po forymite...
pp. izvinqvam se za 6liokavicata, no nqmam kirilica!

# 5
  • Мнения: 1 335
Отивай ВЕДНАГА в гинекологична болница или спешно отделение! Ама наистина веднага. Нито трябва да имаш болки, нито да изтича каквото изтича.

# 6
  • Мнения: 483
Аз направих спонтанен аборт в началото на 5 г.с. и 1 ден след като затихна кървенето от аборта ми започна ново силно кървене, което най-вероятно беше цикъла. Значи 3 дни след аборта се появи.

# 7
  • Мнения: 241
Аз имам 3 спонтанни,и след 3-те ми дойде навреме.първо се изписват лекарства, ако не помогнат тогава се прави кюретаж. Обаче и до ден днешен не мога да се излекувам от резултатите от абортите, а и от лекарството с което ме лекуваха за последно. Май и то ми навреди.

# 8
  • Мнения: 630
sled okolo 30 minyti, sled kato arcana mi otgovori ve4e s namirah v pirogov. ne6tata se okazaha dosta seriozni! sled aborta ne mi e izpisan nikakuv antibiotik, vsledstvie na koeto e trugnala infekciq po mato4nite trubi, a i e ostanalo golqmo par4e v matkata. dnes me zaradvaha, 4e levkocitite ot 19 ve4e sa na 9, toest antibioticite mi deistvat i rabotqt vurhy men... davat mi i oksitocin ot tazi sytrin, za da moga da izhvurlq tova par4e i da ne mi pravqt kiyretaj... no nai-veroqtno ytre 6te go napravqt. neposredstveno sled hospitaliziraneto mi zapo4na i kruvote4enie, koeto prodljava i do sega... blagodarq na arcana, za6toto ako ne bqha suob6teniqta, koito obmenihme veroqtno o6te 6tqh da se mu4a vku6ti!

# 9
  • Мнения: 1 335
Радвам се, че си ми обърнала внимание. Сила, вяра и бързо възстановяване ти желая!

# 10
  • Мнения: 49
здравейте на всички отново ви пиша понеже вече е 39 ден(а знам че до 40 ден идва цикъла) и все още нямам цикъл,но няма и симптоми да ми идва освен че малко са ми подути гърдите и от време на време усещам някаква тежина ниско в корема на 2 седмица ходих на преглед и казаха че всичко е наред изчистена съм била и без инфекции но защо не ми идва незнам и аз на някои да му се е случвало така и от какво може да е това закъснение

# 11
  • Мнения: 4
zdr na 4.tozi mesec mi napraviha kiurtaj vsledstvie na spontanen abort.,karvq mi okolo12dni sled kiurtaja i s pomo6tta na lekarstva mi sprq .,no prodaljava da silno da me boli dolu nisko korema.Tova normalno li e ili lekarite  ne sa napravili ne6to kato horata.Ako nqkoi e imal podoben problem molq pi6e6e mi nz. kakvo da pravq.                                                 IZVINQVAM SE ZA BUKVITE NO NQMAM KIRILICA Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте, аз съм на 19 години, в момента съм бременна в 4 г.с. с таткото няма как да задържим бебето, има много причини, които прасто не ни го позволяват. Пиша ви тук, защото се чувствам адски зле заради аборта, който тепърва ми предстои... Моля ви някой, който наистина е минал през такова нещо да пише,  който е правил аборт с вакуум, каква е процедурата, има ли опастност да немога да имам повече деца, възможни ли са сериозни усложнения? Ужасно много ме е страх и незнам как ще го преживея.... Аз съм много против абортите, но ето че ми се налага. Просто се надявам да получа някякво успокоение от жена, която е минала през такава процедура...

# 13
  • Мнения: 4 417
djeri_ на мен ми дойде на 62ия ден. При всеки е индивидуално. Аз по принцип имам дълъг цикъл от 35 дни. Не се притеснявай за сега. На мен ми казаха, че до 60 дни било нормално.

miroslavavd аз кървях около седмица, но болки имах само след като излязох от упойка. Дадоха ми болкоуспокояващо и повече не ме е боляло. По-добре потърси лекар да те прегледат.

stilianan4eto аз през май месец направих спонтанен аборт и ме чистиха със вакуум. Погледни лентичката ми по-долу...........
но много е важно този който ти прави процедурата да е читав, да не те увреди нещо. По принцип аз разбрах, че това не е толкова опасна процедура защото се изсмуква а не се стърже от стената на матката (дано не се бъркам нещо). Аз бях с пълна упойка за около 40 минути някъде. Като излязох от упойката ми дадоха свещичка Профинид и болката почти веднага спря. След това съм нямала никакви проблеми.

# 14
  • Мнения: 1
Не знам.... дано само всичко мине добре Sad  и дано да успея да си увладея психиката след това....

Общи условия

Активация на акаунт