Хамм....Хуммм...

  • 13 562
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 743
Страхотно изглежда!!!!!
Може да се престраша тези дни да опитам  Hug

# 16
  • Мнения: 1 352
Ще си позволя да посъветвам авторката да смени заглавието на темата, защото съм сигурна, че ще има повече посещаемост - просто да спомене, че става върпос за тутманик. А рецептата си заслужава!

# 17
  • Мнения: 229
Малее  #Crazy , веднага си копирам рецептата и ще докладвам.  bouquet

И аз така  Peace

# 18
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 727
Предполагам, че и без да се наръси с кашкавал отгоре пак ще стане хубава!

# 19
  • Мнения: 11 493
Смятах утре да правя питка, но май като гледам тутманик ще е  Crazy

# 20
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Marieta , след като оформи тутманика - остави ли го  пак да втаса?

# 21
  • Мнения: 1 352
Да!
Много хубаво се надигна, а никога не съм имала доверие на сухата мая, особено тази на д-р Йоткер.

# 22
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Благодаря ти за бързият отговор Hug. Аз съм доволна  от сухата мая на доктора Wink.

# 23
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 232
На мен не ми се вдигна тестото със сухата мая. Другият път - с обикновена мая ще го правя.

# 24
  • Мнения: 1 176
Колко са ви големи тавите, в които печете?  Аз имам или много големи или много малки...Средна нямам. Дайте, моля, приблизителен диаметър.
И тестото втасва 2 пъти, нали така? Един път след омесването и един път след оформянето.

# 25
# 26
  • Мнения: 326
Колко са ви големи тавите, в които печете?  Аз имам или много големи или много малки...Средна нямам. Дайте, моля, приблизителен диаметър.
И тестото втасва 2 пъти, нали така? Един път след омесването и един път след оформянето.
аз пекох в 26 см откопчаваща се форма за торта. Сложих го в тавата направо с хартията за печене, на която точих както пише в рецептата. Един път втасва закваската, след това пак втасва омесеното тесто и аз го остсвих да втаса и в тавата преди печене за 20-30 мин.
Много вкусен стана. Рецептата е много точна  chef

# 27
  • Мнения: 1 176
kony ,благодаря ти за отговора. Имам форма за торта и ще го направя там, хубава идея ми даваш.

# 28
  • Мнения: 1 352
Правя го за втори път. Много ми харесва тестото! Мекичко и пухкаво, но вместо масло му слагам зехтин, защото като изстине иначе става много сухо. Този път ми се наду още повече  Wink:

# 29
  • Мнения: 382
Ето какво ще правя за закуска събота или неделя... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт