Забременяване след мъртво раждане

  • 231 219
  • 1 439
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 984
Да попитам и тук:

Някой пробвал ли е добавки на фирмата NOW, тъй като намерих метилиран б12 от тях:

http://nowfoods.bg/p/methyl-b-12

# 676
  • Мнения: 205
Мишеловска пожелавам ти много вяра че всичко ще мине както трябва този път  Hug
Deedeetu вие кога мислите, да почнете с опитите? А тезк метилиран б12 за какво е. Ние също искахме 3 деца аз бях малко под въпрос но сега вече ги искам, те ще са ни 4 де аз и това си го броя. Някак си не искам да забравям за него.
Аз се чудех за проследяване от 2 доктори, но те и сега 2ма следяха пък файда нямаше.

# 677
  • Мнения: 984
За опитите... вече и аз не знам... на мен тъкмо ми свършиха лохиите и цикълът ми дойде... сега и той свършва... ще изчакам да мине следващия и може би тогава ще почнем...
Попълних онлайн формуляра за час при доктор Стаменов в Надежда... Ще отида с всички изследвания, епикризата и аутопсията, да видим и там какво ще ми кажат... Не знам колко се чака, да не взема да забременея, докато ме приемат...

# 678
  • Мнения: 3 637
deedeetu  Hug Hug Hug,колкото и тъпо да ти звучи ,много се радвам да те чета,от постовете ти почна да лъха енергия,вяра и надежда...направи каквото трябва за да се чувстваш ти спокойна и доволна от себе си и когато го почувстваш,че момента е дошъл започваите ,прегръщам те  Hug

# 679
  • Мнения: 984
Danielkka, благодаря... вяра не знам дали имам... много страх ме е обзел... да не би да се повтори и да се окаже, че още нещо не съм си изследвала... Може би след преглед при лекар, занимаващ се с проблемни бременности, ще съм по-спокойна... Не знам кога ще е прегледът, но ще пиша как е минал...

# 680
  • София
  • Мнения: 45
Deedeetu, никой не може да ни гарантира, че всичко ще е наред, но имай вяра. Поне аз, когато ме обземаше някакъв страх си повтарях:" Всичко ще бъде наред, ще имам едно прекрасно и здраво бебе". Разбира се всеки може да си измисли някаква негова положителна мисъл за бъдещето. Аз вярвам, че нашата положителна нагласа може да ни помогне.

# 681
  • Мнения: 39
   Мишеловска, ти много ме разчувства. Стихотворението ти е прекрасно, убедена съм, че е стигнало там където трябва. Много се радвам, че вече другото бебенце е дошло и се надявам борбата ви да е към края си, към успешния край. Стискам палци. Понеже видях, че си от Пловдив бих ти препоръчала консултация с д-р Пелев, най-добрият е, а и няма да ти навреди. Втория път, той следеше бременността ми и той ме изроди. Цял живот ще му бъда безкрайно благодарна.
Прегръщам те  Hug
Успех на всички  bouquet

# 682
  • Мнения: 403
мами кажете ми кои лекари са добри от тези следящи проблемни бременни в софия в майчин дом или в пловдив и къде.

# 683
  • Мнения: 984
За проблемни бременности аз си записах час в клиника Надежда (при д-р Шефкерова), за съжаление е чак за 12ти юни  Shocked
Иначе май ще си отида пак при Мая Василева във Вита.

Днес излезе протоколът от аутопсията. Нищо не му разбрах и затова отидох при лекаря, който ми следеше бременността, да ми я разчете. Според него бебето е било здраво. Каза, че понякога си увивали/притискали пъпната връв и от това може да му е спряло сърчицето...

Изследванията ми за тромбофилия показват:
хетерозиготен генотип С/Т за 677С>Т (MTHFR)
хомозиготен генотип G/G за 66А>G (MTRR)

И като заключение от лабораторията са ми писали:
"При генотип С/Т за 677С>Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35%.
Генотип G66G в MTRR гена в комбинация с ниски нива на витамин В12 увеличава 5 пъти риска от дефект на невралната тръба при плода по време на бременност.
Препоръчва се медико-генетична консултация."


Попитах лекаря какво мога дя направя, за да не се повтори... Само ме посъветва да пия при следваща бременност аспирин протект (по едно на ден) и магнерот (по 3 на ден)...

Днес си пуснах изследвания на ЩЖ, да видим там до къде съм я докарала след като спрях еутирокса...

В петък съм на преглед, този път в София... да видим Василева какво ще каже...

# 684
  • Мнения: 3 637
За проблемни бременности аз си записах час в клиника Надежда (при д-р Шефкерова), за съжаление е чак за 12ти юни  Shocked
Иначе май ще си отида пак при Мая Василева във Вита.

Днес излезе протоколът от аутопсията. Нищо не му разбрах и затова отидох при лекаря, който ми следеше бременността, да ми я разчете. Според него бебето е било здраво. Каза, че понякога си увивали/притискали пъпната връв и от това може да му е спряло сърчицето...

Изследванията ми за тромбофилия показват:
хетерозиготен генотип С/Т за 677С>Т (MTHFR)
хомозиготен генотип G/G за 66А>G (MTRR)

И като заключение от лабораторията са ми писали:
"При генотип С/Т за 677С>Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35%.
Генотип G66G в MTRR гена в комбинация с ниски нива на витамин В12 увеличава 5 пъти риска от дефект на невралната тръба при плода по време на бременност.
Препоръчва се медико-генетична консултация."


Попитах лекаря какво мога дя направя, за да не се повтори... Само ме посъветва да пия при следваща бременност аспирин протект (по едно на ден) и магнерот (по 3 на ден)...

Днес си пуснах изследвания на ЩЖ, да видим там до къде съм я докарала след като спрях еутирокса...

В петък съм на преглед, този път в София... да видим Василева какво ще каже...
при мен ,след самото раждане видяха,че пъпната връв е увита два пъти,при тебе не са ли видяли,ако е това  newsm78
 Hug Hug Hug

# 685
  • Мнения: 984

при мен ,след самото раждане видяха,че пъпната връв е увита два пъти,при тебе не са ли видяли,ако е това  newsm78
 Hug Hug Hug

Не, при мен нямаше нищо увито по време на раждането. При въртенето на бебето е възможно само да си е затиснало пъпната връв (или като се е протягало), като по този начин си е спряло притока на кръв, от там сърцето е спряло и като се е отпуснало, пъпната връв се е освободила...  newsm78

# 686
  • Мнения: 2 472

при мен ,след самото раждане видяха,че пъпната връв е увита два пъти,при тебе не са ли видяли,ако е това  newsm78
 Hug Hug Hug

Не, при мен нямаше нищо увито по време на раждането. При въртенето на бебето е възможно само да си е затиснало пъпната връв (или като се е протягало), като по този начин си е спряло притока на кръв, от там сърцето е спряло и като се е отпуснало, пъпната връв се е освободила...  newsm78

 deedeetu , абсолютно същото се беше случило и при мен. Това се оказа проблема, но при следващата бременност ме наблюдаваха по-често като влязох в 9-я месец и слава Богу всичко беше наред.

# 687
  • Мнения: 984
Да, и на мен ми казаха, че ще трябва да ме следят по-често следващата бременност... дано скоро да стигнем до нея. И този лекар ме посъветва да изчакам 6 месеца преди да забременея отново  Shocked

# 688
  • Мнения: 2 472
Ще стигнеш, ще видиш, че ще се получи скоро! На мен  ми отне повечко време заради възрастта ми. Ти със сигурност си по-млада от мен и нещата ще станат бързо. Повечко време ти е дал доктора ти. На мен ми казаха, да не чакам никакви месеци. Всичко е относително, важен е крайният резултат! Желая ти къщата ти да се  напълни с детски лудории и веселие, така както аз сега се любувам на тинейджър, на дете и на бебе!    Hug

# 689
  • Мнения: 984
Колко да съм млада... тази година ставам на 31... Благодаря за пожеланията  Hug

Общи условия

Активация на акаунт