Забременяване след мъртво раждане

  • 231 756
  • 1 439
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 98
Колко да съм млада... тази година ставам на 31... Благодаря за пожеланията  Hug

И аз станах на 31 тази година. Усещането че това желано майчинство ми се изплъзва, а годините ми се трупат не е хич приятно. Но си казвам че трябва да сме търпеливи и ще се случи.
Всеки път като се хвана че мисля за това и си "сменям темата", мисля си за разни други позитивни неща.

# 691
  • Мнения: 984
И аз се старая да правя така... Дори си купих книгата Тайната, чиято цел е да ти промие мозъка и да почнеш да мислиш само положителни неща. Дали ще стане, ще видим.

# 692
  • Мнения: 39
   Deedeetu, мила, "Тайната" е достатъчно глупава книга, за да не ти помогне. Най-интересното е, че и аз я четох след като загубих бебето си (бях забравила за това). В началото реших да правя там каквото пишеше в нея, но след всеки нов цикъл светът ми свършваше. Като страстен любител на книгите, първо наистина ще ти кажа, че добре си се насочила към тях и второ ти препоръчвам да четеш по-развлекателни книги. Такива, които те грабват и те отнасят там, където имаш нужда да бъдеш, а именно много далеч. Ето ти три заглавия, с които можеш да започнеш, препоръчвам ти ги от сърце Simple Smile : "Каин и Авел"-Джефри Арчър, "Маската на времето"-Мариус Габриел, "Скок в огъня"-Никълас Еванс, и още една четвърта, по-действителен случай-"Индийската принцеса" -Хавиер Моро.
   Убедена съм, че която от тях да си избереш, няма да съжаляваш. Те правят мъчителното очакване малко по-поносимо.  Hug
   

# 693
  • Мнения: 984
Благодаря за заглавията, ще ги погледна   bouquet

# 694
  • Мнения: 98
И на мен книгите ми помогнаха много. През деня се затрупвах с работа,вечер и почивните дни с книги. Някак си се държах далече по този начин от моята си реалност. За мен поне, първите месеци минаваха много бавно и мъчително.
Сега, 6 месеца по-късно, се научих да маневрирам ежедневието поне с някаква нормалност. Пак е тежко, но по малко по-различен начин, незнам и аз как да го обясня.

# 695
  • Мнения: 984
Момичета, всеки път чета темата с надежда, че някой ще напише "аз успях, ще успеете и вие"... но като гледам има доста момичета, които все още не са гушнали своето "утешение".
Дано това се промени. Искрено желая на всички прекрасни и успешни следващи бременностти!
 babydust7

# 696
  • Мнения: 3 637
Момичета, всеки път чета темата с надежда, че някой ще напише "аз успях, ще успеете и вие"... но като гледам има доста момичета, които все още не са гушнали своето "утешение".
Дано това се промени. Искрено желая на всички прекрасни и успешни следващи бременностти!
 babydust7
"аз успях, ще успеете и вие",стискам палци на всяка една  от вас  Hug Hug Hug
Скрит текст:
ей и аз съм на 31 а детенцето ми ена 4,има време...аз даже искам още едно но след 2-3 годинки  Party,живи и здрави!

# 697
  • Мнения: 984
Danielkka, благодаря!   bouquet  Hug

# 698
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 124
Здравейте,
извинявам се, че нахълтвам така в тема, която отдавна не бях отваряла, но трябваше заради този пост Simple Smile   Hug

Момичета, всеки път чета темата с надежда, че някой ще напише "аз успях, ще успеете и вие"... но като гледам има доста момичета, които все още не са гушнали своето "утешение".
Дано това се промени. Искрено желая на всички прекрасни и успешни следващи бременностти!
 babydust7
Е, аз успях, ще успеете и вие и ви пожелавам да е скоро!  Hug
Накратко, след като на 30,03,2012 се роди моята Вики и 2 седмици почина(синдром на Едуардс, и не добре следена бременност!!! нещо за което винаги ще се обвинявам, че ме претупваше нещото което ми следеше бременността)  изчакахме 6 месеца след секциото и започнахме опитите. За мой късмет стана от раз,нооо така започнах да мисля какво може да се обърка, ходех през 2 седмици и все с въпроси за какво ли не. Док. ме обяви за най- черногледа му пациентка, защото все лоши сценарии ми се въртяха в главата, а имах много лека бременност. И така и това отмина, даже съм готова за още едно, но мъжа ми не е на моето мнение  Mr. Green
Успех момичета  Hug

# 699
  • Мнения: 984
Обещах да пиша след като мина прегледа днес. Всичко с мен е наред и ни дадоха зелена светлина след 3тия месец от раждането (т.е. началото на март може да започнем опитите).

Едновременно с това писах на проф Кременски за генетичните изследвания и ето какво ми отговори той:
1) Хромозомно изследване на двамата родители.
2) Изследване за антифосфолипидни антитела (3 вида).
3) Хормонът ТСХ трябва да бъде под 2,5 Е.


За резултатите за тромбофилиите:
При намерените варианти на MTHFR се препоръчва прием на фолиева киселина поне 2 месеца преди и 2 месеца след забременяване от обикновената 3 х 3 или от метилираната форма 2 х 1.
При следващата бременност се препоръчват, както при всяка бременна посочените в www.lmpbg. Форум. "Генетични изследвания и бременност".


Надявам се информацията да е полезна за вас.

# 700
  • Мнения: 3 637
Обещах да пиша след като мина прегледа днес. Всичко с мен е наред и ни дадоха зелена светлина след 3тия месец от раждането (т.е. началото на март може да започнем опитите).

ей това ме зарадва най много  Hug Hug Hug

# 701
# 702
  • Мнения: 984
Здравейте момичета, вигурно вече сте прочели, но за всеки случай:
http://smart.dir.bg/dnes/news/18578496/

Вече хората имат право на избор. Браво на всички, които се бориха за това!

# 703
  • Мнения: 98
Радвам се да чуя че най-после има такива промени. Според мен следващата стъпка е да се обучи медицинския персонал как да се отнасч деликатно в тези ситуации.

# 704
  • Мнения: 39
Аз не бях разбрала. Радвам се и съм тъжна едновременно...

Общи условия

Активация на акаунт