Сърчицата мънички туптят, а АПРИЛските коремчета растат!

  • 22 468
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24
Честито и от мен на всички именници и именнички, както и на бъдещите такива Simple Smile ако някои вече са измислили имена за бебоците. И на всички от Сливен, днес е празник на града. Целувки.

# 31
  • Мнения: 3 718
Здравейте отново мили бъдещи майки-априлки  Grinning

Имам удоволствието да поканя тези от вас, които живеят във Варна на лекция с подкрепата на Ла Лече Лига, "Хранене на бременната и кърмачката. Захранване на бебето."
Надявам се, че ще ви бъде полезно и интересно, а и можете да зададете въпросите си за кърменето и здравословното хранене  Peace

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 458
Честит Имен Ден на всички именници.Да са живи и здрави и много щасливи.Специални поздрави и за малкия Мити на Жоржи.
Честит празник и на всички от строителния бранш.

Аз с първата бременност спях като пън,а сега е просто ужас.Лягам в 24 става по 10пъти до таолетна,а сутрин в 5и 30 съм кукуряк.Направо не се издържа.
Днес ходих отново на кардиолог и този път кръвното ми беше ок само ,че продължавам да имам изменения в кардограмата.надявам се да не е сериозно,че тия доктори нищо не обясняват като хората.Много се дразня.Може да се побъркаш от притеснение.

# 33
  • Мнения: 6
  Добро утро и от мен!   bouquet
  Мони, отново поздравления за новата тема, браво за ентусиазма и за това, че намираш време с две малки деца  ooooh!
  Аз пък днес съм в  прекрасно настроение, въпреки намусеното време  Sunglasses Дано заразя някой с моето добро настроение  newsm44  Дали защото снощи си легнах рано- в 22 ч. (а това ми се случва изключително рядко) и сега съм бодра или пък защото мъжа ми ми разказа съня си (сънувал е малкото ни неродено МОМИЧЕНЦЕ, нищо, че още не знаем пола  Mr. Green, но поне днес ще си живея с тази нагласа  Peace )
  Честит имен ден на всички именници! Ние нямаме именник в семейството, но един от колегите празнува днес, та ще има почерпка  smile3521
  Желая ви прекрасен ден напук на лошото време!   bouquet

# 34
  • Варна
  • Мнения: 287
Добро утро и от мен!

Прекрасна тема, благодарности на sweet_monii   bouquet! Честито на всички именници, да са живи  и здрави!

За среща на варненските мами аз съм за.

Лек ден и дано слънцето се усмихне поне малко!

# 35
  • Мнения: 29 960
Честито на всички именници!  newsm67  ura

Пожелавам им много здраве и късмет...и нека много от бебоците тук да бъдат кръстени с това хубаво име!!!!

# 36
  • Мнения: 288
Добро утро  Hug Hug Hug. И на мен ми е добро настроението, въпреки лошото време.

Искам и аз на среща. Навита съм за тази събота или неделя. През седмицата и аз мога след 18:30, а тази седмица ще е лошо времето и тъмно /ако кажете ще дойда де/, а уикенда го дават студен, но слънчев. Проблемно ще е и мястото - трябва да е в центъра, за да е удобно на повече хора, да не се пуши. Някой сеща ли се за подходящо място? А и колко хора ли ще се съберем? Има ли някой с повече свободно време да се заеме с организацията?

# 37
  • София
  • Мнения: 0
sweet_monii, темата наистина е супер  Grinning и аз да си кажа, че повече чета отколкото пиша.

Elia, безсънието ми е проблем от две седмици насам поне...ужасно е...като се събудя към 3-4 часа и край, до сутринта само се въртя и стискам очи. Докторът ми каза, че ако съм неспокоина мога да взимам капки валериан, но аз никога не съм приемала нещо подобно, а и не се чуствам неспокойна или напрегната, просто оцъклям очи и това си е  Shocked Дано да отмине, че такива сенки заформих под очите... ooooh!
Иначе днес си взех резултатите от микробиологията и нямам излишна флора и фауна  Wink

petia47, не се коси за прибирнето от евентуалната среща, все ще се развозим после - аз нямам проблем за това и си предлагам услугите Blush

Честито и от мен на именниците днес!
Хубав ден момичета  bouquet


# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Добро утро на всички! Страхотна темичка - благодаря  Суит Мони!!!  Hug
Ние още се борим със съпълките - вече месец стана почти, ама вече поне понамаляват при малкия, само не мога да разбера защо при мен хремата я има за няколко дни после за още толкова я няма никаква и после отново  Thinking май така ще си карам зимата с тази ми бременост.
Честито и от мен на всички именници - и ние такъв вкъщи нямаме, но ще ударим някое сокче за здравето на всички, които имат!
Добре дошли на новите мами, а на тези с уточнен цвят на пелените - честито!!!   bouquet
Аз бесъние вече нямам (достатъчно постове изписах втори и трети месец по нощите  Crazy )- умирам за сън , ама не мога да разбера защо като спя сънувам всякакви безсмислени кошмари и това продължава цяла нощ последната седмица. Иначе как сте с главоболието- аз още не мога да се отърва от него, направо на моменти мога да припадна от болка ако не седна, някакъв ужас направо  ooooh! При нас е слънчевко и след малко смятам да изведа малчо на разходка, че е студено е студено но пък като грее слънце се трае- той така или иначе и в къщи да седи хремата няма да му мине по-бързо та поне да потича малко на въздух докато не е санало съвсе-м лошо времето за разходки и да ни затвори вкъщи  Whistling
Хубав ден момичета!

# 39
  • Мнения: 9
Добро утро и от мен!
Честит празник на всички. Здрави и щастливи!
Аз със съня съм супер. Винаги съм поставяла рекорди, а в началото на бременността само се прибирах от работа и заспивах, ставах по някое време да се изкъпя и пак обратно. Сега си спя колкото мога, но заради работата и дипломната не мога да наваксам честно казано.
И аз съм съгласна за среща този уикенд. Ако някой го организира обаче.  Embarassed Може да го направим в някоя от големите пицарии - там винаги има места за непушачи.... Например Дивака, Уго, Дон Домат.... както кажете

# 40
  • Мнения: 12
Ами щом искате организация предлагам събота (30.10) в 16:30 на билетния на НДК (ако вали да можем да се скрием) да е срещата и да отидем след това в пицарията в подлеза - когато съм ходила там не е било много пълно (съответно и опушено) и е имало маси за непушачи.
Аз не се включвах досега, защото до самия ден няма да мога да кажа със сигурност дали ще дойда или не, но това не пречи да се направи срещата - и без мен ще минете  Wink

# 41
  • Мнения: 84

Здравейте момичета! Да ни е честита новата темичка и да е пълна само с ласкави ритничета и добри резултати, както и желани сини или розови гащи!  Hug
Благодаря на sweet_monii - както винаги темата е прекрасна и много уютна!   bouquet
Аз да се разпиша с резултат от вчерашния преглед: много съм впечатлена от д-р Даскалов - внимателен, спокоен, много топъл човек и ти вдъхва увереност и спокойствие.  Hug Гледа бебо повече от половин час на 2Д, 3Д, 4Д - даде ни диск и снимки - много ни стана мило. Каза, че всичко е наред, според размера си бебчо днес е в 16 г.с и 4 дни - малко по-големичко. За огромно съжаление на можа да ни каже пола - а аз толкова се бях навила, че ще го каже, защото наблюдаващия ме АГ ми каза, че сега щяло да се види и приятелки също ме бяха нахъсали, ама на- срамежливо ми е детето - крие се.  hahaha Доктора каза само, че е рано да е категоричен за пола и затова няма да гадае, но ми даде надежда, като спомена, че по принцип в тази гестационна възраст се виждат момчетата, а щом моето не се видя - а дано да са розови гащета.  Praynig
Та так, каза, че задължително трябва да си направя изследване за токсоплазмоза, даде ми лист с всички изследвания /по ЗК и платени/, които той препоръчва да се направят, изписа ми витамини: GESTINVIT OMEGA + фолиева киселина: Neopholic meta. Препоръча витамините и фолиевата киселина да ги пия до края на бремеността, като витамините може и по времето на кърмене да се продължат. Претегли и теглото ми +3-4 к съм качила от началото, но мисля, че е бормално.
С две думи направи всичко онова, което наблюдаващият е по ЗК АГ не прави и не препоръчва – много е жалко и грозно, но сигурна съм е познато на всички ни. Много съм доволна и се чувствам спокойна, че с малкото ни човече всичко е наред, а за пола – тайничко се надяваме с таткото да е момиченце. Сега предстои ФМ в 20-22 седмица и мисля да отида отново при Даскалов, а не при Марков в София, но все още го обмислям. Та така с нас. Извинете ме, че не поздравих и не се обърнах лично към никого, но не успях да изчета темата назад!

# 42
  • Мнения: 9
Супер. Там съм. С табела април 2011  Joy Но организаторката задължително да дойде  lalalala

# 43
  • Мнения: 12
chorlamata, за табела не се притеснявай Simple Smile Който е с по-личащо си коремче, ще го изпъчи едно хубаво и другите сами ще дойдат  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1
Добро утро момичета или то вече добър ден  Simple Smile

Благодарности на sweet moni за темичката и Честито на jorjito - да ти е жив и здрав именника, както и на всички именници и именнички. baloni    ura

Да се включа и аз относно съня - имам проблем, но той е със събуждането и мноооого ми се спи и през деня също, особено след обяд направо умирам за сън и си мечтая за едно легълце до бюрото, където да мога да се опъна поне за 15 минути, нооо това са си само мечти  Laughing

За срещата на момичетата от Бургас трябва да определим една дата и да видим какво ще се получи Simple Smile на мен ми е удобно събота и неделя или след 18,00 часа през седмицата, вече и другите да кажат кога им е удобно  Simple Smile 

Утре има лекция в Бургас относно обезболяването при раждане и съм в голяма чуденка дали да посетя лекцията, но трябва да се поосвободя от работа, а не знам дали ще стане, но както и да е ще видим Simple Smile

Поздрави на всички и успешен ден   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт