АВГУСТинчета № 3

  • 32 747
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 202
Martita, misleto, мерси  Peace

# 31
  • Мнения: 1 243

ето най-после няколко снимки от днес и на моята антония (и нейния слон!) - http://august2010.snimka.bg/baby/jennie-to-i-antoniya.544326.21177901

гледам албумчето и не мога да се нарадвам на тези страхотни бебешори!! пу пу пу! Wink Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 731
Здравейте Simple Smile

Първо да честитя именният ден на всички празнуващи днес и да ви пожелая преди всичко много здраве  Hug   bouquet

Като част от съвместната инициатива на BG-Mamma и Ла Лече Лига България, искам да ви предоставя информация за лекциите и срещите, организирани или провеждани с подкрепата на Ла Лече Лига в различните градове на страната до края на м. Октомври и м. Ноември 2010 г.

Лекции
30 Октомври 2010, събота, 10:00 ч., гр. Варна, Майчин дом, ул. “Мир” No. 1 - лекция „Хранене на бременната и кърмачката. Захранване на бебето.”
6 Ноември 2010, събота, 10:00 ч., гр. Варна, Майчин дом, ул. “Мир” No. 1 - лекция „Често задавани въпроси”
14 Ноември 2010, събота, 11:00 ч., гр. София, ул. Гео Милев 22, вх.А, “Тук - таме” - лекция „Преодоляване на често срещани трудности”
27 Ноември 2010, събота, 10:00 ч., гр. Варна, Майчин дом, ул. “Мир” No. 1 - лекция „Преодоляване на често срещани трудности”

Срещи
30 октомври 2010, събота, 10:30 ч., гр. Пловдив, (мястото ще се уточни по-късно) - Ла Лече Лига среща “С бебе вкъщи за празниците”
30 октомври 2010, събота, 11:00 ч., гр. Стара Загора, кафе-аперитив Камелия, ул. Руски № 56 - среща „Защо да кърмя?”
03 Ноември 2010, сряда, 11:00 ч., гр. София, „Дом с крила”, кв. Красно село, ул. „Хайдушка гора” 28-30, ап.2А - среща „Пилатес за майки и бебета”
04 Ноември 2010, четвъртък, 17:30 ч., гр. Козлодуй, Сладкарница "Парфе", комплекс "Сони" - среща „Хранене на бременната и кърмачката. Захранване на бебето.”
06 ноември 2010, събота, 10:30 ч., гр. Пазарджик, Острова - Ла Лече Лига среща “Нощни грижи за бебето”
13 ноември 2010, събота, 10:00 ч., гр. Варна, Майчин дом, ул. “Мир” No. 1 - среща „Кърмене?! А защо? И как?”
15 ноември 2010, понеделник, 10:30 ч., гр. Сопот, бул. Иван Вазов 37 (до старата бензиностанция на Петрол с двете колонки, вътре в града) - Ла Лече Лига среща „АБВ на кърменето”
20 ноември 2010, събота, 10:00 ч., гр. Варна, Майчин дом, ул. “Мир” No. 1 - среща Бебето се роди: “Животът с новото бебе”
20 ноември 2010, събота, 10:30 ч., гр. Сливен, сладкарница Мустан - Ла Лече Лига среща „Работа и кърмене”
24 ноември 2010, сряда, 14:00 ч., гр. София, Детски клуб „Малко морско” - среща „Ритъм и рутина с бебето у дома”
27 ноември 2010, събота, 10:30 ч., гр. Пловдив, (мястото ще се уточни по-късно) - Ла Лече Лига среща “Честно ми кажи!” (за предизвикателствата, които майчинството ни отправя)
29 ноември 2010, понеделник, 10:30 ч., гр. Карлово, кафето на Обредния дом - Ла Лече Лига среща „Очаквания срещу реалност”
30 октомври 2010, събота, 11:00 ч., гр. Стара Загора, кафе-аперитив Камелия, ул. Руски № 56 - среща “Начало на кърменето. Първи дни с бебето.”

Срещите и лекциите са безплатни. Всеки, който има желание и възможност е добре дошъл. Информацията за тях както и друга интересна информация е публикувана в е-бюлетина на Ла Лече Лига, който може да бъде видян или изтеглен от страницата на ЛЛЛ. Надявам се да ви заинтригуват и бих се радвала, ако споделите отзиви и мнения   bouquet



Else,Aila,Микки.Проблемът е следният-БЕБКА НЕ ИСКА ДА ЯДЕ!В чудо съм се видяла вече четвърти ден...Напоследък яде 5-7 мин,но на около 2-2,5часа...Нощем след 1ч се буди на същия интервал..Тя от 2 седмици е някак злояда,но от 4 дни,изобщо не дава признаци на глад,хапва 3-4мин на 3-3,5ч и то,защото аз и предлагам гърдата иначе не се сеща,а да не говорим,че ако и предложа по-рано пищи и се дърпа като че я колят...Тя и на третия час започва да яде с рев,но поне изяжда нещо...Нощем почти не се буди,будя я аз или по-точно кърмя я докато спи,но през деня не става-дори не отваря устичка щом заспи...В резултат на всичко това ми намаля драстично кърмата...Днес започнах след всяко кърмене да се цедя и да и предлагам изцеденото с бутилка(знам,че не е правилно,но...),но и така изцеждам 30-40мл,а тя за 3мин сукане не изяжда и толкова...Тя се мръщи и на бутилката,но с молби и магарии,захапва и си изяжда всичко...А,аз се надявам с честото цедене да се позасили кърмата ми,но и така съм притеснена,че не иска да яде...Не знам какво става-няма млечница,нослето и е чисто,не ползвам нова козметика,не ям нищо различно от преди,спрях всички видове води и чайове,а не иска и не иска...Май минаваме на АМ.Мокрите пелени не съм ги броила,но едва ли са 5-6 за 24ч.Ще се поболее това дете...Моля помогнете!

Честито на всички,които празнуват  bouquet

vanessa80, напълно разбирам притеснението ти и предполагам всеки на твое място би се тревожил  Hug Дали си я водила на преглед при личния лекар? Какво мисли той за състоянието й? През тези седмици дали е проследено теглото й - дали качва или сваля? Ако не е правена консултация с лекаря може би ще е по-добре той да я види колкото може по-скоро и да прецени какво е необходимо да се направи в случая  Peace Иначе искам още да попитам, ако предложиш с лъжичка, чашка, спринцовка или дозатор  млякото дали пак ще го откаже? Също така какво й е поведението през деня - сънлива ли е или е нервна? Свързваш ли с нещо конкретно промяната в поведението й? Освен кърмата приема ли нещо друго - вода, чай, АМ - и ако приема колко пъти и в какво количество?

Последна редакция: сб, 30 окт 2010, 00:52 от Else

# 33
  • Мнения: 3 795
В петък бяхме на консултация...Тя си яде лошо от 2 седмици,но от събота започнаха магариите...Лекарката каза,4е е ок,макар,че според мен е наддала малко (за месец 500гр)Иначе като цяло е спокойна,гука ,смее се...Не приема АМ,само кърма,от време на време вода,но дневното количество е не повече от 20-30гр,но сега и вода не и давам.Просто яде страшно малко,на3,5-4ч суче 3-4мин. (по-рано и да я сложа на гърда реве,че се къса)и не смятам,че се наяжда,защото мокрите памперси вчера бяха 3,а кърма имам,но тя днес и изцеденото не иска да пие,така че и на АМ да минем все гладно ще си стои.Не знам,в чуденка съм...Явно пак ще ходим при личната,а изобщо не изглежда болно детето...



# 34
  • Мнения: 91
Здравейте!
    Честит имен ден на именичките и имениците1 Да ви е живо и здраво името и с гордост да си го носите!
    Либи, ти си страхотна,няма защо да се окуряваш.откакто прочетох , че си родила и все си мисля за вас  и се възхищавам как се борите с всички сили и давате всичко от себе си и двете ,така че давай смело напред .дори и да се откажеш от кърмата ще спачелиш повече време за игри с малката.
    И ние сме така с ръчичките. в  началото давахме залагалка , но аз не исках и сега само му махаме ръчичката.не знам правилно ли е това или да му даваме биберон?
 ние ноктите ги режем през 4-5 дена, защото бая бързо растат.
  Към консултантите - нормално ли е все още бебо да иска да яде през 2 - 2,30 часа ? сега яде така, но по-малко, някак си е по-начесто, но по-помалко и сспря да повръща и да връща толкова често.а на килограми сме вече около 6  при най-ниско измерено 2600. дали е добре или е много?и също така да питам - за задоволяване на сукателния рефлекс може ли да го държа на гърдата  просто?и последен въпрос - колко трябва да са сега  намокрение и наакани памперси и ок ли е ако все още не съм предлагала вода?
  ммм сетих се и още нещо- нашия бебечо го мъчат отвреме на време газове - дали да предприема нещо или е нормално ?

Последна редакция: вт, 26 окт 2010, 15:13 от velma

# 35
  • Мнения: 397
Днес бяхме на консултация и...рахит.Изписаха ни по 6 капки деавит +облъчване с кварцова лампа.Много криво.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 778
Илит, с коремен ме гледаха, ходих месец след раждането при доктора, при който раждах. Мисля другия месец да посетя и доктора, който си ме следеше.
И моята бебка си яде ръчичките зверски. Но категорично откозва залъгалка - плюе я, мръщи се и я избутва с езиче. В чудо съм се видяла. По този повод още един бисер на свеки - като я видя да си яде ръцете започна да нарежда, че сигурно не съм й давала да яде Shocked Аз бързо й отговорих, че сигурно от неядене е качила 800гр. за две седмици Simple Smile
Ноктите ги режа един път седмично, обикновено докато я кърмя, че тогава не обръща внимание какво се случва с ръцете й.
Споделете какви играчки за колички сте купили, на какво се радват най-много бебоците.
Золка Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 12 236
Моя бебок също при първа възможност си лапа ръчичките. Тогава веднага му давам биберона. Вчера пък една лекарка препоръчала на свекърва ми да пия по една чаша бира и много орехи за увеличаване на кърмата. Та от вчера съм на бираи мисля, че помага!
  Орехите са ок, но бирата си е алкохол и рутинното и използване не е желателно. Ако целта ти е увеличаване на лактацията може да пиеш безалкохолна бира или просто бирена мая. Честото употреба на алкохол се отразява както на бебето, така и в посока намаляване след време на количеството кърма.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 742
Днес бяхме на консултация и...рахит.Изписаха ни по 6 капки деавит +облъчване с кварцова лампа.Много криво.

Как го установиха това,до сега не даваше ли капки? Нали уж точно за това от самото начало се дават?

Последна редакция: вт, 26 окт 2010, 16:31 от misleto

# 39
  • София
  • Мнения: 12 236
Днес бяхме на консултация и...рахит.Изписаха ни по 6 капки деавит +облъчване с кварцова лампа.Много криво.

Как го остановиха това,до сега не даваше ли капки? Нали уж точно за това от самото начало се дават?
   Пуснаха ли ви кръвни изследвания за потвърждаване на диагнозата? Шест капки деавит са наистина много и аз бих искала да съм убедена, че се касае наистина рахит преди да започна подобен прием. На едни приятели преди година също се съмняваха за рахит, пуснаха изследвания потвърди се начална степен на рахит и предписаха едва след това по 5 капки вигантол, което е значително по-малко от 5 деавит.

# 40
  • София
  • Мнения: 5 742
Точно за кръвното изследване щях да пиша и аз,до сега четох в нета и това според мен е най-категоричния начин,другите са малко субективни.

# 41
  • София
  • Мнения: 63
Да се запиша в новата темичка
В къщи всички сме болни, даже и бебока има сополки и прокашля от време на време. Мъча го горкото с капки и сиропче, дано се размине само с това, а за нас както дойде, ще се оправим. Вие по колко време извеждате бебоците, аз мисля че попрекалих в неделя и се простудихме всички.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 458
Золка, как я поставиха тая диагноза? И мен ме интересува, защото нищо не му давам, а бързо наддаде първия месец.

# 43
  • Мнения: 397
Ами, само опипа задната фонтанелка.Давах досега по една капка  Деавит. На какъв специалист се ходи за рахит? На ортопед? Да я водя малката и за второ мнение и ако не се потвърди да сменям педиатърката?

# 44

Общи условия

Активация на акаунт