АВГУСТинчета № 3

  • 32 733
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24
Золка, изследванията за рахит са доста и въобще не може да се диагностицира само с опипване на фонтанелата - според мен, е задължително да потърсиш второ мнение!

# 46
  • Мнения: 397
Записах час за утре в 7 и 30 вечерта при завеждащ неонатологичното отделение в Пловдивските хирургии. Отивам си в частния кабинет и стискайте палци на малката да и се е разминало...

# 47
  • Мнения: 3 783
Zolka HugДай Боже всичко да е наред с детенце  Praynig

# 48
  • Мнения: 731
В петък бяхме на консултация...Тя си яде лошо от 2 седмици,но от събота започнаха магариите...Лекарката каза,4е е ок,макар,че според мен е наддала малко (за месец 500гр)Иначе като цяло е спокойна,гука ,смее се...Не приема АМ,само кърма,от време на време вода,но дневното количество е не повече от 20-30гр,но сега и вода не и давам.Просто яде страшно малко,на3,5-4ч суче 3-4мин. (по-рано и да я сложа на гърда реве,че се къса)и не смятам,че се наяжда,защото мокрите памперси вчера бяха 3,а кърма имам,но тя днес и изцеденото не иска да пие,така че и на АМ да минем все гладно ще си стои.Не знам,в чуденка съм...Явно пак ще ходим при личната,а изобщо не изглежда болно детето...

vanessa80, дали си опитвала след като спре да суче интензивно да приложиш компресия на гърдата? Така би могла да получи повече кърма. Мислиш ли, че след като е сукала от едната гърда би сукала и от другата, ако й предложиш? Някой бебета приемат да сучат от втората гърда след като пуснат първата. При желание на бебето да суче гърдите могат да се сменат 2-3 пъти - кърмата се произвежда в процеса на сукане и слиза на порции през определен интервал от време. По този начин се помага на бебето да приеме повече от задното по-калорично мляко. Искам да попитам също колко често ака бебка и какъв е цвета на акото? Ще се радвам да споделиш какво е казала лекарка   bouquet


  Към консултантите - нормално ли е все още бебо да иска да яде през 2 - 2,30 часа ? сега яде така, но по-малко, някак си е по-начесто, но по-помалко и сспря да повръща и да връща толкова често.а на килограми сме вече около 6  при най-ниско измерено 2600. дали е добре или е много?и също така да питам - за задоволяване на сукателния рефлекс може ли да го държа на гърдата  просто?и последен въпрос - колко трябва да са сега  намокрение и наакани памперси и ок ли е ако все още не съм предлагала вода?
  ммм сетих се и още нещо- нашия бебечо го мъчат отвреме на време газове - дали да предприема нещо или е нормално ?
velma, бебо наддава чудесно  Hug  Интервала от два - два и половина часа е напълно нормален  Peace  При изключително кърмените бебета (които не приемат друго освен кърма) след навършване на 6 седмици, се приема за нормално да имат поне 6-8 памучни (5-6 тежки за еднократна употреба), а за акането - някои бебета се изхождат по-рядко, но обилно. За бебетата е най-естествено да си задоволяват сукателния рефлекс на гърдата. Това притеснява ли те? Какво мисли педиатъра за газовете?


Днес бяхме на консултация и...рахит.Изписаха ни по 6 капки деавит +облъчване с кварцова лампа.Много криво.
Zolka, както и Айла е казала рахит се установява след алкална фосфатаза в кръвния серум и/или рентгенова снимка на китките. Обикновено опипванетона фонтанелката не е достатъчно  Peace

# 49
  • Мнения: 676
Много благодаря на всички за подкрепата. Малко ми поолекна да ви кажа. Но вие така си ме подкрепяте от самото начало, за което съм ви ужасно благодарна.  Hug Сигурно вече ви е омръзнало от моите проблеми.  Blush

Золка - стискам палци всичко да е наред! И вярвам, че е така. Не бързай с паниката (знам, че е невъзможно, но все пак се опитай). Доктори, които избързват с диагнозите и само плашат майките за съжаление бол. Помниш мен в какъв филм ме вкара онзи ненормалник Дърмонов. Сигурна съм, че при вас всичко ще е наред!


Slavy, Лактаната си е нормално гъста. Колкото до разтварянето (помня, че в предишната тема някой питаше) - на мен лекарите са ми казали млякото да се разтваря ТОЧНО както е написано на опаковката, защото ако е разтворено с повече вода има опасност от недохранване, а с по-малко вода - от пренатоварване на бъбреците и организма. Второто е по-опасно.
За температурата на водата - наистина в по-топла вода се разтваря по-добре и по-лесно. Преварявам вода, охлаждам до необходимата температура и след това я слагам в термус. Може да се сложи половината мляко с топлата вода от термуса, да се разтвори млякото и остатъка от водата да е по-хладка (от шише да кажем), за да не се чака да се охлажда. Аз така правя и не е чак такава играчка, каквато изглежда Simple Smile

Айла - фенугрика го пиех по 3 капсули 3 пъти дневно. Сега мисля да поръчам още една опаковка и правя последен опит, както и с масажите, които Мишле ми е пратила!  Hug

# 50
# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 1 632
Записче  и от мен!
Либи, на никого не си омръзнала, толкова е важно да знаеш, че можеш да си споделиш всичко с някого и да получиш подкрепа по всяко едно време. А ние тук в групата всички сме до теб, знай го!
Золка, дано да е сбъркал педиатърът ви и утре да се появиш тук при нас с хубави новини!!!

# 52
  • Мнения: 473
Zolka, вярвам че бебенцето ти е ок!  Hug

Маринка, благодаря - ще пробвам ей сега...

# 53
  • Мнения: 202
аз отивам днес до педиатърката, че себе си можах да излекувам но малкия продължава с тая хрема, сополи.. сутрин не може да диша.. И по добре да отида да ми изпише някакви капки ( не искам сама да купувам нещо без рецепта) . Да може да се оправи до ваксините другия път..
Щях да ви питам- вземат ли ви потреб. такса на детските консултации?? Моята не ми е взела 1 лев- и ми е интересно това дали е практика или тя нещо е много добричка.. второто по-не ми се вярва..  Blush  Whistling

# 54
  • София
  • Мнения: 1 762
Маринка, и нашия педиатър не взема такса. Може би няма, незнам. За сополките - на мен ми казаха, че все ще си ги има докато не може да си издуха нослето сама. И зъбите после никнели с хрема. Аз капя физиологичен разтвор, чистя с аспиратор и все си има сополки - кога повече, кога по-малко. Педиатъра каза, че били от връщането на храна, нямала инфекция.

# 55
  • Мнения: 60
За децата не се плаща нищо, когато е по здравна каса. И аз в началото доста се изненадах, защото дори за домашното посещение не ни взеха пари и след това при прегледите все питах какво дължим и тя все казваше "нищо" и после ми казаха, че за децата е безплатно. Даже и на ехограф като ни прати с направление нищо не платихме... Учудващо, но явно има и нещо безплатно в нашата държава  Joy

# 56
  • Мнения: 38
Здравейте мамчета.Знам,че не съм влизала много отдавна,но ви моля да ме извините Praynig.Исках само да ви кажа,че не съм ви забравила и много ми липсвате.Вярно е,че времето вече не ми стига за нищо но ще се постарая да присъствам по често тук.Поздравявам всички,които са гушнали вече своите бебоци,целувам и мъничетата и им желая от сърце едно много щастливо детство.Специални прегръдки на Либи и Софи Hug

# 57
  • Мнения: 1 243
на първата консултация педиатъра на антония ни връчи една книжка, в която се казва, че за прегледите и задължителните имунизации на деца до 18 год. не се плаща абсолютно нищо.. Wink

кака се справяте с тези аспиратори за нос?  newsm78 аз явно съм тотално несръчна, но не мога да изчистя нищо с аспиратор... само капвам физиологичен разтвор в нослето и ако сама изкиха нещо го почиствам..

zolka,  Hug и от нас!

# 58
  • Мнения: 78
И ние доста се позагубихме,но използвахме хубавото време досега и бяхме все навън....Zolka,стискам палци на малката и теб!Не им се връзвай много-много на диагнозите,като ги знаем какви специалисти са понякога! Hug
Либи,мила,недей да се обвиняваш толкова!Това дали имаш или нямаш кърма не е определящо колко добра майка си!А ти си всичко,от което принцесата ти се нуждае сега!Всички помним през какви мъки минахте и колко беше силна!Тя е твоето слънчице,горе главата,лошото е вече зад гърба ви!
Ние с Дени обикаляме по улиците,както ви казах....Ако не го изведа,става ужасно нервен,плаче,надува се....В момента,в който го сложа в количката,се успокоява и само чака да тръгнем...Започна да суче и от двете гърди от известно време,явно не му стига млекцето...Та това е засега! Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 1 210
Здравейте.
Zolka  стискам палци диагнозата , която е поставила педиатърката да не се потвърди. Почти съм сигурна, че ще е така.  Peace
Да пишеш непременно след прегледа, защото мен живо ме вълнува темата с рахита. Нали нашата педиатърка също ни плаши с това, поради скорострелното качване на килограми на нашия малък мъж, а пък и аз съм изкарала като малка рахит, така че ще следя за  новини от теб.
Нашата кака започна да прокашля и ние пак отлагаме ваксината на бебето за неопределено време. Имам чувството, че никога няма да има момент, в който всички вкъщи сме в абсолютно здраве, така че спокойно да мога да ваксинирам малкия.
Иначе той е добре. Много живо и енергично бебоче е. Започна  да се обръща от корем по гръб, гука, вика, раздава усмивки и става все по-интересен. Даже и кака му започна да се занимава повече с него, защото се осъществява вече някаква форма на комуникация помежду им.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт