АВГУСТинчета № 3

  • 32 745
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте, нашия бебок е хремав и се мъчим с аспиратор и коларгол. Имаше и малко температура, та пийна и Панадолче. Дано му мине по-бързо, защото като му се съберат сополки започва и да се прокашля.
Либи, не се обвинявай за кърмата, аз изкарах ендометрит след раждането и лежах в болница без бебо. Наблъскаха ме с антибиотици и не съм кърмила, обаче не смятам, че се грижа по-зле за детето.

# 61
  • Мнения: 473
Хей, Жени, много хубаво...уж голям, а пък виж човечето как се обръща. Ние също не отложихме ваксината на Дария, смятам и този месец да я отложа и от следващия да започваме.

# 62
  • Мнения: 24
Золка, стискам палци, убедена съм, че нямаш повод за притеснения!

Да ви се похваля - оправи се положението с кърмата, тая нощ Бобо спа от 21 до 6:30 и се събудих напращяля. Явно по-честото слагане на гърда е дало резултат!

# 63
  • Мнения: 676
Към консултантките - какво е мнението ви за Ricinus 5CH за увеличаване на кърмата?

И още нещо - сумати народ ме убеждава колко е полезна подсладената вода за бебето Simple Smile Не ми е минавало през ум да давам подсладена вода, но все пак бихте ли ми показали сериозен източник на тази тема?

Шаника - разбира се, че не се грижиш по-зле за детето си.
Просто аз не знам, но страшно много исках и искам да кърмя и явно съм зациклила в тази посока. Правя последен опит и ако не се получи - това ще е.

# 64
  • Мнения: 78
Момичета,хрумна ми заглавие за темата:
"За мама вече няма скука,че вкъщи Августинче гука!"
Извинявайте,че така късно давам предложение,но не бях влизала по-рано. Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 63
Проблема е точно в зациклянето, мисли позитивно и гледай напред. Няма да свърши света, ако аз и ти не кърмим, задълбаването не е от полза на никой. Аз не съм привърженик на крайностите-и преди и сега е имало жени, които не кърмят, това не значи, че са отгледали по различни деца, нали?

# 66
  • София
  • Мнения: 12 236
Към консултантките - какво е мнението ви за Ricinus 5CH за увеличаване на кърмата?
  При някои жени върши работа, но както с всяко хомеопатично лекарство трябва да е индивидуално предписано за дадената жена, защото има и други хомеопатични които действат за увеличаване на лактацията и не е сигурно кое е правилното в случая.
За водата със захар не мисля че има синтезирано инфо някъде, просто защото вода със захар и за възрастен е повече от ясно, че не е полезна. Ако държиш на водичката, в което няма лошо при смесено хранене, правилният избор е чиста преварена вода. Плюс мляко, друго към момента определено не му трябва на бебето.

# 67
  • Мнения: 160

кака се справяте с тези аспиратори за нос?  newsm78 аз явно съм тотално несръчна, но не мога да изчистя нищо с аспиратор... само капвам физиологичен разтвор в нослето и ако сама изкиха нещо го почиствам..


Аз почиствам с фитилче от хартиена кърпичка - първо слагам по капка физиологичен разтвор и след това вкарвам фитилчета във всяка ноздра и с въртеливо движение ги изваждам от нослето. Ния много мрази тази процедурка, но доста добре се изчиства в дълбочина и успявам да извадя сополки, които не се виждат иначе.

# 68
  • Мнения: 45
Момичета откакто родих на 18,08 имам цикъл 3 пъти-1 път около 45 след раждането и сега 2 и 3 път са през 12-13 дни. Питах док каза че, е нормално в началото да е така. Embarassedпри вас как е? Не кърмя беба от самото раждане.

Относно Лактана био аз съм много доволна-бяхме на Фризо 1 и постоянно акаше (1 път дневно) тъмнозелено, рядко и много миризливо Rolling EyesИмаше 2 дена борба докато свикне с лактаната (ревеше, буташе бибероба, оставяше по 50 мл), но сега е значително по добре. Изпражненията са нормални на цвят и консистенция.

За водата: категорично ми забраниха да и давам вода със захар. Според 2 лекари, ако бебето пие вода значи е гладно. И при нас е точно така. Ако не е гладна нищо не мога да и вкарам в устата.

# 69
  • Мнения: 1 243
За водата: категорично ми забраниха да и давам вода със захар. Според 2 лекари, ако бебето пие вода значи е гладно. И при нас е точно така. Ако не е гладна нищо не мога да и вкарам в устата.

не мисля, че това е задължително така... според мен, моето бебе обича да пие вода! и преди съм споделяла, че след като я накърмя понякога започва да мрънка.. пробвала съм да й дам АМ (с идеята, че не се е нахранила!), пробвала съм да й давам и току що изцедена кърма от шише, но се мръщи и не иска! давам й чайчето, изпива си 10-15 грама и после ми се усмихва доволно.. (давам й чайче от копър вместо чиста преварена вода)! обсъдих въпроса с педиатъра и той смята, че просто вкусът й харесва..

# 70
  • Мнения: 45
jennie.to аз също давам вода с копър, напр.когато реве или има колики. просто да не е със захар. Но така или иначе, ако е спокойно не пие никаква вода.

# 71
  • Мнения: 731
Към консултантките - какво е мнението ви за Ricinus 5CH за увеличаване на кърмата?

И още нещо - сумати народ ме убеждава колко е полезна подсладената вода за бебето Simple Smile Не ми е минавало през ум да давам подсладена вода, но все пак бихте ли ми показали сериозен източник на тази тема?

Либи, някои майки споделят, че им действа положително, но също като Айла мисля, че за да приемаш някакво лекарство то е най-добре да е предписано от лекар или хомеопат, който ще го съобрази конкретно с теб и твоето състояние  Peace
За подсладената вода, ако искаш може да погледнеш този материал.

# 72
  • Мнения: 125
 hug това вместо запис  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 73
  • Мнения: 39
Либи д-р Терзиева от неонатологичното отделение се занимава с хомеопатия.

# 74
  • Мнения: 0
Здравейте мами (и татковци) това е първият конкурс на бебка и ако някой желае може да ни подкрепи. Wink
http://www.facebook.com/photo.php?pid=268836&l=d13a4c0f1c&am … d=100000913668544

Общи условия

Активация на акаунт