АВГУСТинчета № 3

  • 32 775
  • 748
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0
future74 при мен също за около месец ми дойде 2 пъти и доки каза, че не е проблем

# 76
  • Мнения: 8
Ние с Дени обикаляме по улиците,както ви казах....Ако не го изведа,става ужасно нервен,плаче,надува се....В момента,в който го сложа в количката,се успокоява и само чака да тръгнем...
и ние сме така hahaha,поздрави,Теди Heart Eyes Hug Heart Eyesсега 2 дни не съм го извеждала навън и супер малко спи Close


Илит,аз също съм секцио,моя доки каза,че ако се чувствам добре може и да го пропусна Mr. Green и аз си го слушам-пропускам го Joy
Золка,пиши,когато получиш и друго мнение Heart Eyes Аз не давам вит.Д точно от месец.Нашата педи е категорична против Деавит-а,2-месечно бебе трудно усвоява вит.А. До около месец щели да пуснат новата партида на Вигантол с нова опаковка bowuu

# 77
  • София
  • Мнения: 1 482
IR, ще взема и аз да послушам твоя доктор Peace, записах си час за след месец, чак за тогава имаше, ама и без това аз сега не се виждам.
И при нас е така с разходките , като пропуснем и не спи добре и киселее, но явно и утре няма да става, а и тепърва идва зима ooooh!

# 78
  • Смолян
  • Мнения: 1
Здравейте мамчета и бебчета! И аз скоро не съм се записвала, но редовно ви чета!
И ние киселеем, когато не сме навън и почти не спим, направо не ми се мисли като започнат снеговете какво ще правим! Голям глезотко е моят Дани стои при тати само ако аз не съм наоколо или не ми чува гласа в момента,  в който усети, че съм покрай него и започва да плаче докато не го взема, а когато сме си вкъщи иска почти непрекъснато да го гушкам!
На 17-ти ни предстоят двете ваксини и от сега се притеснявам как ще ги понесе, че от първата, която уж е без много странични ефекти,се мръщи и мрънка цяла нощ!
 На нас ортопеда ни препоръча до 4 мес. да носим профилактично гащички, понеже  аз съм имала луксация.
Аз също давам Деавит, но честно казано, когато е хубаво времето и по цял ден сме навън пропускам:)
И ние продължаваме да се храним на 3 часа,без да прави големи паузи през ноща, но не искам да го насливам да маха нощното хранене, когато е готов сам ще си го махне, от самото начало се ръководя по бебо и засега мисля, че нещата вървят много добре - пу,пу!

# 79
  • Miami
  • Мнения: 413
Привет!

Днес бяхме на консултация и се оказа, че бебка е наддала само 350 гр за месец и сега е 5100, 58 см. Малко се притесних. Последната седмица ми беше намаляла кърмата, точно както описваха някои мами по-напред в темата. Сега се опитвам да я увелича, да видим какво ще стане. Док каза да продължавам да кърмя и да избягвам все още да дохранвам. Иначе има много напишани памперси, ака на няколко дена веднъж, но доста обилно.
Другото нещо, което ме притеснява е, че й се сплесна малко главичката от едната страна. Не е много фрапиращо, но си личи като я къпем примерно. Док каза, да не се притеснявам и че ще се оправи.
Иначе днес сложимхе двете ваксини. Бебка плака малко и после се успокои и заспа. За сега е добре. Дадох Панадол.

Витамин Д давам под формата на едни хапченца, но ми ги донесоха от Германия. Не знам тук дали ги има.

IR, много ми харесва цвета на косата ти(от снимката на аватара)  Heart Eyes  С каква боя се правиш или ходиш на фризьор?

# 80
  • Мнения: 4 202
И на мен ужасно ми намля кърмата, аз имам кантарче и по него се ориентирам.
То не беше цедене, то не бяха чайове, то не беше сминдух. Сега пия едни хапове, които ми изписа лекар, като последна надежда и пак не виждам резултат, а от 2 дни нон стоп го държа на гърда, вечер се изцеждам, за да не го будя  ooooh!

Гледам да не го дохранвам, ама понякога не ми издържа нервите, като за 6 часа му се събират има няма 50 грамчета  ooooh!

Момичета, как пренасяте изцедената кърма?
Утре се налага да изляза по обяд с бебето и не знам кога ще с приберем, ще взема и изцедена кърма, за да не се разпищи и да няма къде да го накърмя, но как да я запазя сравнително топла за 2-3 часа?

# 81
  • София
  • Мнения: 12 263
red shoe ти ли ми писа на скайпа? От кога пиеш лекарстовто и никакъв ефект ли не забелязваш. Каква е дозировката? Ако искаш ми пиши на скайп за по-лесно.

# 82
  • София
  • Мнения: 111
Добро утро  Simple Smile
При нас вяли сняг. Нещо по този повод http://www.youtube.com/watch?v=iLrEzkwerW4&feature=player_embedded

# 83
  • Мнения: 1
Честит първи сняг мили мамчета и бебоци. Надали ще натрупа, но поне е много красиво. Пожелавам ви хубав ден сгушени в топлите ви домове.

# 84
  • Мнения: 46
Добро утро Simple Smile,
нещо хич не му се радвам на снега,а и космонавт още не сме си купили. Bibi76 нали ти беше със Zooper количка? Аз докато и се радвах нещо започнах да и се дразня. Моят младеж вече не се побира в легналия кош, а долната част  дори с чувалчето е страшно разгърден...направо не знам
...и на мен ми намалява кърмата. Вечер напправо не си му стига и снощи такъв едночасов вой ни спретна с баща му... и не иска да яде от шише. Какво ще правим не знам. Аз пия чай на Хип и ям жито. Мисля че помага, но не достатъчно.
Хайде целувки и  Hug Hug Hug Hug от нас

# 85
  • София
  • Мнения: 12 263
ksanaidu трети месец има от т.нар скокове в растежа. Обсъждали сме ги и друг път, давай му вечер да суче и през половин, един час ако трбява в рамките на няколко часа. Постепенно нещата ще се нормализират. Включването на шише в този момент определено влошава нещата. Нощно кърмене ако е отпаднало също е хубаво да се въведе за известен период.

# 86
  • Мнения: 0
Леле момичета колко сте изписали едвам чета предишната тема.
Ние утре сме на преглед и ваксинации така че да видим колко сме големи.
лек ден от мне и бебо

# 87
  • Мнения: 46
Благодаря ти Aila аз това и правя, но просто има моменти, в които раздразненоието че не му стига млякото  преминава в страшен рев и нищо не го успокоява. В повечето случаи просто дърпа гърдата, рита и се ядосва - той упорит и аз упорита. Но гладен ли е - не заспива. Надявам се да успеем поне още няколко месеца да сме само на кърма, но моето момче е един от рекордьорите на августувските бебета (вече сме над 8 500 гр.) и не знам как ще се изхранваме  Laughing Laughing. От както се е родил още първата седмица изоставих книги и всичко което съм чела и го оставих той да ме води. Надявам се и сега да се справим заедно  Wink.

# 88
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте и от нас,честит първи сняг.Много ми радва окото като вали снежец,някак си ми става още по-уютно в къщи и се настройвам празнично.Но като се показах на терасата не ми хареса,мразя да ми е студено и мокро,много съм зиморничава  Laughing затова бързо се прибрах вътре на топличко.Момичета попаднах на тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=533031.285 и си харесах доста рецепти ,които мисля да изпробвам тази година,т.е ще направя генерална репетиция за догодина,когато живи и здрави малчо ще е голям и ще разбира вече и ще се радва на новогодишните приготовления.Споделете вие какво приготвяте за празниците и как мислите да ги изкарате,че празниците идват Коледа е тука....хахаха нещо ме е обзело празнично настроение  santa2  madnoel People Santa Close-mas: Nature Snowman Nature Snowman

# 89
  • София
  • Мнения: 5 752
Ще си помисля,че му има нещо на времето и масово се оплакваме от загуба на кърма,вчера цял ден е била на гърда,изобщо не спа,гърдите ги усещах празни,само преди 4 дни имах пак същия проблем (реших,че е от пълнолунието),оправих се и хоп айде пак. Ако ще карам всеки месец скокове в растежа ще се видя в голямо приключение.

Общи условия

Активация на акаунт