АВГУСТинчета № 3

  • 32 828
  • 748
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 836
Цвети, на нас коша все още ни става, но като го измерих е 70см. - т.е. и на нас ще ни омалее скоро. Ама нали го дават до 6 месеца, а пък нашите деца са едрогабаритни, та затова по-раничко ще го изоставим. Скоро ще слагам и аз другата седалка - моята госпожица е вече 64см. Аз си поръчах космонавт от Ла редут и съм много доволна - от полар е с подплата и много топли.
Айла,  и моята Мишана почна пак да се буди нощем, може и при нея да е скок в растежа. Особено като се има предвид и бурното й наддаване последните две седмици - 800гр. Но засега не е ревала от глад, значи й стига папането.

# 91
  • Мнения: 3 830
Да ви кажа завиждам ви,че децата ви ядат...Аз имам кърма,а малката не иска да яде и това е...Как ще расте това дете?!Преди всяко кърмене се въоръжавам със здрави нерви и се моля да хапне PraynigВ чудо се видях...

# 92
  • Мнения: 202
Да ви кажа завиждам ви,че децата ви ядат...Аз имам кърма,а малката не иска да яде и това е...Как ще расте това дете?!Преди всяко кърмене се въоръжавам със здрави нерви и се моля да хапне PraynigВ чудо се видях...
Ами то това като продължава?! Педиатърката ти какво казва? Още ли не иска да яде повече от 3-5 мин? Да не би за това време да си изсуква колкото и трябва или е гладничка пак после? #Crazy

# 93
  • Мнения: 3 830
Е,не ще вече 5 дни Cry!Педи каза,че детето е здраво.Не е гладна,там е проблема..не вчрвам,че се насуква за толкова малко време newsm78.Ще видим...Ще направим едно контролно теглене другата седмица..

# 94
  • София
  • Мнения: 533
Золка, как я поставиха тая диагноза? И мен ме интересува, защото нищо не му давам, а бързо наддаде първия месец.
Мда и аз нищо не давам, от деавита получихме алергична реакция а вигантол няма, освен това сме с малка фонтанела и докторката каза да не пие деавид че бил много концентриран. Офф кога ще дойде пустия вигантол? И как се поставя тая диагноза рахит????
Аз последните два дни бях труп просто, като премазана от валяк, незнам какъв беше тоя вирус, но всичко зверски ме болеше и неможех нищо да вдигна, камо ли бебчо. Мъжо си взе отпуска да гледа Алекс че аз бях развалина просто, преди това той беше така, абе нещо страшно, но да чукна на дърво на Алекс му няма нищо, пупу. Днес вече малко се дигнах, добре че Алекс не изисква много грижи, лежи си спокойно през деня и си гледка играчките или спи, та поне не ми е много зор. Ох надявам се да не съм го заразила с тоя грип, понеже го кърмех през цялото време, възможно ли е вируса да се предаде през кърмата и ако да след колко време си проличават първите симптоми? Той засега излгежда много добре, весел е гука си, няма сополи, не кашля, киха отвреме навреме но не повече от 10ина пъти на ден

# 95
  • Мнения: 46
Запис и от мен (по-добре късно, отколкото никога, нали така?) Simple Smile

Золка, стискам палци и пиши! На мен това ну звучи като поредната лекарска безумица, дано се окажа права.


Ади, дано на Алекс му се разминие гадния грип!

# 96
  • София
  • Мнения: 1 836
Деси, аз като бях болна педиатъра ми каза, че не мога да заразя бебка, защото с кърмата съм й предала всички антитела, които организма ми си е изработил срещу вируса. И наистина, на нея й се размина.

# 97
  • София
  • Мнения: 12 296
Золка, как я поставиха тая диагноза? И мен ме интересува, защото нищо не му давам, а бързо наддаде първия месец.
Мда и аз нищо не давам, от деавита получихме алергична реакция а вигантол няма, освен това сме с малка фонтанела и докторката каза да не пие деавид че бил много концентриран. Офф кога ще дойде пустия вигантол? И как се поставя тая диагноза рахит????
Аз последните два дни бях труп просто, като премазана от валяк, незнам какъв беше тоя вирус, но всичко зверски ме болеше и неможех нищо да вдигна, камо ли бебчо. Мъжо си взе отпуска да гледа Алекс че аз бях развалина просто, преди това той беше така, абе нещо страшно, но да чукна на дърво на Алекс му няма нищо, пупу. Днес вече малко се дигнах, добре че Алекс не изисква много грижи, лежи си спокойно през деня и си гледка играчките или спи, та поне не ми е много зор. Ох надявам се да не съм го заразила с тоя грип, понеже го кърмех през цялото време, възможно ли е вируса да се предаде през кърмата и ако да след колко време си проличават първите симптоми? Той засега излгежда много добре, весел е гука си, няма сополи, не кашля, киха отвреме навреме но не повече от 10ина пъти на ден
  Напротив шанса да не се разболее е по-голям след като си го кърмила. Защото твоят организъм разработва антитела да се бори с грипът, който с кърмата ги предаваш наготово на бебчо и може или да не се разболее или да го изкара по-леко. А иначе той е в контакт с вас докато сте заразни много преди още да се появят признаците на грипа. Стискам палци да не се разболее и малчо.

# 98
  • Miami
  • Мнения: 413
И на мен ужасно ми намля кърмата, аз имам кантарче и по него се ориентирам.
То не беше цедене, то не бяха чайове, то не беше сминдух. Сега пия едни хапове, които ми изписа лекар, като последна надежда и пак не виждам резултат, а от 2 дни нон стоп го държа на гърда, вечер се изцеждам, за да не го будя  ooooh!
red shoe, какви са тия хапчета? Задължително ли лекар трябва да ги изпише?

# 99
  • Мнения: 397
Здравейте,момичета.Включвам се да кажа, че потърсихме второ мнение и за жалост диагнозата рахит остава.Утре сме на кръвни изследвания, защото има съмнения, че недостиг на витамин Д е имало още докато съм била бременна и тогава диагнозата ще е друга, но лечението е едно и също-витамин Д, калций и кварцова лампа.Пипнах въпросните меки места на главичката на бебка, докторката ми посочи къде и пръста ми потъна.Доста са големи, не по моя преценка.Еми, ще се лекуваме сега и дано всичко да  наред.

# 100
  • Мнения: 3 200
По колко витамин С давате профилактично преди ваксина?

# 101
  • София
  • Мнения: 12 296
   Определено е важно какъв е бил приема на вит Д и излагане на слънце на самата майка още по време на бременността. Важното е че диагнозата е потвърдена и ще се знае точно колко е недостига с кръвните изследвания. Сигурна съм че скоро всичко ще е наред  Hug

# 102
  • София
  • Мнения: 12 296
И на мен ужасно ми намля кърмата, аз имам кантарче и по него се ориентирам.
То не беше цедене, то не бяха чайове, то не беше сминдух. Сега пия едни хапове, които ми изписа лекар, като последна надежда и пак не виждам резултат, а от 2 дни нон стоп го държа на гърда, вечер се изцеждам, за да не го будя  ooooh!
red shoe, какви са тия хапчета? Задължително ли лекар трябва да ги изпише?
  Кори какво те притеснява в кърменето при вас? Да лекар трябва да ги предпише, но е това е крайна мярка, преди това се опитва със стандартните неща, често кърмене и или изцеждане, билки и едва тогава ако нищо от по-горе не помага плюс тях може да се наложи предписването на лекарство, което задължително става както при всички лекарства след обсъждане на ситуацията с лекар и предписването му.

# 103
  • Мнения: 0
От две седмици сме с нещо като хрема, хъркане и като смуча излизат много малко сополи.Слагахме капки,но не помага и и пуснах секрет и излезе бактреията Staphylococcus aureus. Някой знае ли нещо повече????

# 104
  • София
  • Мнения: 118
Това ми хареса:

Преди да стана майка

Преди да стана майка спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна. Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа. Преди да стана майка. чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощъпулник. В 5 часа сутринта. Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак. Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни. Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дифтерит". До преди да стана майка никой не се е осмелявал да повръща върху мен. Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите. Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна. Напълно контролирах разума и мислите си. Спях нощем. Имах време да сънувам. Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка. Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка. Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача. И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка. Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи. Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си. Не знаех, че целувката ми може да лекува. Преди да стана майка Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него. Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк. Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето. Не съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение. Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току- що заспа. Не мислех, че мога да обичам толкова горещо. И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам. Преди да стана майка Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг. Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна. Преди да стана майка не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша. Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата. Прилошаваше ми при вида на кръв. Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко. Изпитвах ужас от варицелни пъпки. .........

 
Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!

И това също:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs109.snc3/15709_355 … 235_3047527_n.jpg                                     http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs109.snc3/15709_355 … 236_1798065_n.jpg
 

Общи условия

Активация на акаунт