Юлски смешко тук ми се кокори...и през смях - аха да проговори

  • 23 211
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Няколко от нас бяхме в ортопедията в Горна Баня при д-р Стефанов.Отиваш направо там,без час,най-добре преди обяд.Ще ви прегледат.  Peace
[/quote]

Благодаря за бързия отговор Селма  Hug
А с направление или без?Да знам дали да го нося или не

# 61
  • IT
  • Мнения: 3 704
добро утро и от нас
Lucky_13 с направление.
мисля да отида до близкият фитнес да поспортувам, но най-скоро време мисля да си купя един кростренажор, не че има къде да го сложа, но ще ми е по-лесно

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте,
Лъки13, прегледът е с направление, като ти трябва отделно направление за ехограф. Това, второто направление ти го дават оттам, стига да имат налични, че много бързо се изчерпват, или си плащаш 18лв, при положение, че искаш да прегледат дечко и с ехограф.

# 63
  • Мнения: 0
Здравейте,
Лъки13, прегледът е с направление, като ти трябва отделно направление за ехограф. Това, второто направление ти го дават оттам, стига да имат налични, че много бързо се изчерпват, или си плащаш 18лв, при положение, че искаш да прегледат дечко и с ехограф.


Благодаря ви много.
Аз току-що звънях в този МЦ и ми казаха,че все още не бил излязъл графика за другия месец на ортопедите,така че вероятно ще отидем до Горна Баня Simple Smile

# 64
  • Мнения: 366
Здравейте!
Знам, че повечето от вас са против ранното захранване, но аз мисля, че вече ни е време.
Детето е постоянно гладно.
Суче през час. Започнах да дохранвам с адаптирано мляко, но ми се струва, че пак е гладен.
Днес няпример яде в 6 ч., в 8 ч., в 9 ч. дадох 80 мл АМ (1/2 доза) и в 10 ч. пак искаше да суче.
Мисля да започна да го захранвам на обяд с пюре от картоф.
Даже вчера му дадох да си опита и му хареса доста.
Удвоил си е теглото, което е един от признаците за захранване. Не бута лъжичката, доста добре я приема. Преглъща,  не плюе.....
Има ли мами, които вече дават пюре? Изобщо какви са рисковете на ранното захранване?

Моля да не превръщаме темата в спор


Криси, стискам палци да не се стига до хирург  spoko
За съжаление не мога да помогна с информация за лекар, който би ти помогнал...

# 65
  • Мнения: 4
Здравейте!
Знам, че повечето от вас са против ранното захранване, но аз мисля, че вече ни е време.
Детето е постоянно гладно.
Суче през час. Започнах да дохранвам с адаптирано мляко, но ми се струва, че пак е гладен.
Днес няпример яде в 6 ч., в 8 ч., в 9 ч. дадох 80 мл АМ (1/2 доза) и в 10 ч. пак искаше да суче.
Мисля да започна да го захранвам на обяд с пюре от картоф.
Даже вчера му дадох да си опита и му хареса доста.
Удвоил си е теглото, което е един от признаците за захранване. Не бута лъжичката, доста добре я приема. Преглъща,  не плюе.....
Има ли мами, които вече дават пюре? Изобщо какви са рисковете на ранното захранване?

Моля да не превръщаме темата в спор


Криси, стискам палци да не се стига до хирург  spoko
За съжаление не мога да помогна с информация за лекар, който би ти помогнал...

Данито
  Hug Peace, мисля, че преценката ти е точна и можеш да започваш само с по един зеленчук и въвеждай нов след седмица.
Мисля, че имаш книжката от сп. "Моето бебе и аз", тя е доста подробна и информираща Simple Smile
Просто започваш са малки количества - първи ден  1 лъжичка, втори ден - 2 и така ще стигнеш постепенно до грамажа за възрастта му.
Успех и чакам инфо как Вики приема новата храна.
 Hug

# 66
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Добро утро и от нас Simple Smile

мисля да отида до близкият фитнес да поспортувам, но най-скоро време мисля да си купя един кростренажор, не че има къде да го сложа, но ще ми е по-лесно

И аз си мислех за кростренажор, но ми се видяха малко скъпички, а и наистина заемат място, затова си купих този степер http://www.sportdepot.bg/products/fitness-uredi-i-aksesoari/fitn … r-tuist-s-lastici  
използвам го всяка сутрин и съм доволна  Peace
Наш Борко казва само "абуу, агуу, ду-ду, бу-бу" и някви такива нечленоразделни звуци  Laughing  аз настоятелно му повтарям "мама" ама той не  Naughty  Laughing
И някой беше писал за музиката: май ще излезе вярно това, че бебето помни музиката която е слушало докато е било в корема. Аз например много шофирах като бях бременна и в колата слушах Металика, а тази песен много си я харесвам http://www.youtube.com/watch?v=0T31qXmeupA   и сега Борис заспива на нея  Crazy  също и U2 харесва... ей сега като се сетя и пак ме е яд как им изтървах концерта в Истанбул  ooooh!

# 67
  • Мнения: 40
Някоя мама ходила ли е вече на ортопед и къде?Смятам да отида в МЦ "Детско здраве",но нямат свободни часове,а направлението ни ще изтече........някакви отзиви за там или някой друг лекар?
Ние ходихме при д-р В. Алексиев в частния му кабинет, 30 лева мисля, че беше прегледа, иначе практиката му е в ГБ. Но в кабинета има необходимата апаратура и е много мил и внимателен. Биографията от линка сама говори за професионализма му.

# 68
  • Мнения: 85
Данито,Силвия вече също папка пюренца.Аз започнах с плодови,сега следват зеленчуковите.Но от плодовите дори е хапвала от тези дето са и със сметана,даже най и харесват тези.Добре ги приема,не имала проблеми със стомахчето.Мисля,че и Пепка също е захранила(така май прочетох).Нека да каже и тя как е било при тях Hug

# 69
  • Мнения: 5
Добро утро!
Аз не ви бях чела от петък и вие сте изписали света. Не знам дали ще мога всичко да прочета,но поне от нова тема ще се върна да чета.
Само да се отчета. Ние днес бяхме на консултация.Качили сме само 350 гр. , но според нашето педи а и според мен сме си много добре и си оставаме само на кърма.За сметка на това сме дръпнали цели 7 см. (според мен миналия път не го премериха хубаво). Биха ни първи пентаксим и втори симфлорикс. Малко поревахме и сега спим. Simple Smile Та това е от нас.
Вече сме си вкъщи и ще чета редовно.На това време и на вън не може.
П.С. Видях,че става дума за захранване.Сега поговорих по - подробно с педито по този въпрос и решихме преди навършени 5 месеца нищо друго да не даваме.(сега сигурно много ще ме упрекнат,че като не качва по кило трябва да дохранвам,ама аз съм на друго мнение)
Лек ден!

# 70
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
Размислих се и аз за захранването....
Педито обаче нещо си противоречи и се чудя как и кога да започна. Първо ме съветваше да навърши 4 месеца и тогава....сега пък каза на навършени 5  newsm78 Може би някъде по средата ще да е  Mr. Green
Наблюдавам детенце от известно време че гледа настървено наш'та манджа вечер, протяга ръчички, зяпа, точи лиги (тва го отдавам на предстоящите зъбки де  Wink) Та в този ред на мисли, явно момента за срещата й с различната храна наближава  Peace

# 71
  • Мнения: 4
Tyra,  Hug и нашето педи сподели, че ще чакаме да стане на 4 месеца и тогава ще видим.
Денис ме наблюдава докато се храня, но не мога да преценя дали го привлича храната.

Мисля че започват  да растат зъбките, защото Денис се чеше яко по долния венец от една седмица, лигите се увеличиха драстично, снощи беше крив и ревлив до 02,00 часа. След като го разнасяхме 2 часа и опитвахме всякакви техники за приспиване, го носих 15 минути и се успокои, хапна и заспа милото ми бебенце.

Прочетох, че пробиването на зъбчетата нерядко е съпроводено и от хрема, температура. Ако му пробие зъбче а Денис да не се окаже, че хремата не е била от вирус.

Звуци - засега нищо смислено не е произнесал Денис, освен различни звуци: ей, аууу, еееее, понякога досто шумно, но когато е гладен звукът е един и същ - нещо средно между "лееее" и "нееее"  Laughing Освен това понакога звуците са доста напевни и баща му го кръсти Лучано Бебероти Wink

# 72
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Момичета, дали вече пуснаха в аптеките новите партиди на Вигантол? Някакси не ми се дава Деавит.

Аз покрай хубавото време не се застоявам вкъщи. Постоянно сме навън от 12 докъм 17ч. И после лудницата ме чака. Та затова не се отбивам често.

# 73
  • Мнения: 5
Още няма Вигантол.В склада на Либра казаха,че ще имат най-рано края на тази седмица.Значи по аптеките може би другата седмица.

# 74
  • Мнения: 8
здр.мами и бебчовци
с хрема но без температура сме от четвъртък през ноща и тази сутрин имаме зъбче Hug
тошката гледа с интерес какво има по масата и пери едни ръце последвани от викове така че и той има интерес и разбирасе е опитал това онова  Embarassed
но нека да не правим спорове и  #2gunfire всеки споделя и търси най-доброто за своето дете
засега това е от нас

Общи условия

Активация на акаунт