Идеи за бизнес - 10

  • 51 703
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 780
Първо да ни кажеш от кой град си!
В Пловдив мога да ти посоча 3-4 такива места,защото аз шия трика за художествена гимнастика и пазарувам от тях.
А дали вървят декорациите-ще ти подскажа моя идея-направи си реклама "ОТ ДЕФЕКТ-ЕФЕКТ",може пък и да има клиенти.Доста хора имат любими дрехи и вещи,които ако има как да се оправят след дефект ще продължат да си ги ползват. hahaha newsm10

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 344
nelly_dor http://kinkaleria.com/    http://shev.start.bg/  предполагам подобни неща търсиш. Аз мисля, че би вървяло тъй като всеки се е насочил да прави нещо сам "handmade". Сега например магазините за маниста много са търсени. Мои познати копуват и правят бижута, а после ги продават.  Peace

# 32
  • Мнения: 17
Здравейте дами! Отдавна следя темата , но досега не съм писала. Работя като счетоводител от доста години , но не самостоятелно а към фирма. Идеята ми е да започна да работя самостоятелно , но стои проблема с намирането на клиенти Sad  Пускам обяви и т.н. , но безрезултатно , даите ми съвет или идеи как бих могла да набера клиенти или става единствено с познати  Sad

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 344
Здравейте дами! Отдавна следя темата , но досега не съм писала. Работя като счетоводител от доста години , но не самостоятелно а към фирма. Идеята ми е да започна да работя самостоятелно , но стои проблема с намирането на клиенти Sad  Пускам обяви и т.н. , но безрезултатно , даите ми съвет или идеи как бих могла да набера клиенти или става единствено с познати  Sad

Аз не съм наясно с вашите среди (нищо, че съм го учила просто не съм се занимавала  Embarassed), но мога да ти кажа за много близка позната. Тя като тебе работи доста години за фирми и като направи нужния стаж по специалността започна самостоятелна дейност. При нея и помогна факта, че е изключително общителна и през годините си създаде контакти с клиентите на фирмите за които работеше, а също и с познати и препоръки от близки нейни приятели адвокати (те също са много важни). Но смея да кажа, че ти трябват поне 3 години, за да събереш нужният контингент от клиенти, за да кажеш, че печелиш.  Peace

# 34
  • LOST
  • Мнения: 12
Здравейте дами! Отдавна следя темата , но досега не съм писала. Работя като счетоводител от доста години , но не самостоятелно а към фирма. Идеята ми е да започна да работя самостоятелно , но стои проблема с намирането на клиенти Sad  Пускам обяви и т.н. , но безрезултатно , даите ми съвет или идеи как бих могла да набера клиенти или става единствено с познати  Sad
На мен ще ми трябва счетоводител за ЕТ-то. Ако си от София, ще очаквам оферта. Hug

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 765
nelly_dor, не разбрах от къде си, но можеш да си поръчаш онлайн от http://www.-spam140-/. Имат доста дреболийки. Аз първо разглеждам сайта и после със списък на място пазаря.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 344
Вижте попаднах на тази статия и я споделям с вас.
" Личен роман

Как намирате идеята да получите за подарък книга, в която главният герой всъщност сте вие самите. Идеята за подобен личен роман е на Кати Оливър, която иска да подари нещо уникално на приятел. А какво по-уникално от книга, написала специално за вас? Така е основана фирмата U Star Novel (ustarnovels.com)."
 

# 37
  • Мнения: 17
Здравейте дами! Отдавна следя темата , но досега не съм писала. Работя като счетоводител от доста години , но не самостоятелно а към фирма. Идеята ми е да започна да работя самостоятелно , но стои проблема с намирането на клиенти Sad  Пускам обяви и т.н. , но безрезултатно , даите ми съвет или идеи как бих могла да набера клиенти или става единствено с познати  Sad
На мен ще ми трябва счетоводител за ЕТ-то. Ако си от София, ще очаквам оферта. Hug
От Варна съм , но ако имаш някакви въпроси може да ме питаш  , ще помогна  Wink

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 16:48 от monic

# 38
  • Мнения: 54
Вместо запис една идея.
Доста широко се разпространява вече в големите търговски вериги и предприятия към заплатата да дават чекове. Тези чекове могат да се изхарчат само в определени магазин - които ги приемат и обикновенно са предимно за храна.
Тези чекове се отпечатват от определена фирма. Тя е посредник. Нейна задача е да намери клиент, който да иска такива чекове и да убеди магазините да ги приемат. Инвестицията е по отпечатването на съответните хартийки.
Самите магазини плащат % (около5) от оборота на тези чекове, които приемат. Не знам каква е печалбата на тези който ги дават на служителите си.
Вие сте Simple Smile


До колкото знам това с чековете е направено, защото от една страна си се води заплата (примерно уговорката е 500 лв заплата плюс чек за храна за 50 лв, за теб това са си 550 лв), от друга страна върху тези 50 лв не се начисляват осигуровки, така че това е начин за собственика даващ чекове да стимулира работниците си, без за това да плаща осигуровки.

# 39
  • Мнения: 60
eliss ,kleo_bulgaria ,usmivkata20 ,florisima , благодаря ви за отговорите и информацията bouquet  bouquet
Магазинчето ни е в Костенец, на улица където минават сравнително не малко хора, но за жалост повечето са беднички Sad Та поради тази причина се чудя дали ще върви. Знам, че ако е в Пловдив или София ще има успех, но не е, и затова малко се притеснявам.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Гледам чековете сте захванали. 40 лв. е ограничението да са необлагаеми за служителя, иначе може и 200 да се дават. Осигуровки се начисляват. Забранено е да са за сметка на възнаграждението, т.е. са само над заплатата като соц. придобивка. Операторът (Содексо, Чек Дежъне или който там) печели и от търговците, и от работодателите, които плащат за издаването на ваучерите.
Както вече някой писа, това е доста едър бизнес на фирми, на които е съпътсваща дейност. Няма и много място на пазара, защото има ограничения в размера и квоти на операторите за издаване.
Пък дали ако си търговец ти е изгодно- май основно зависи дали можеш да си го позволиш. Защото взимаш едни хартийки, които не се осребряват съвсем веднага.

# 41
  • София
  • Мнения: 642
Да не Ви изтърва. Успех на всички, който са решили да започнат собствен бизнес.

И от мен!
Успех пожелавам и на себе си, въпреки, че все още съм на етап  отчитане на  + и -  на това което искам да започна. Събирам инфо и мисля, мисля. Не съм от рискуващите май... Thinking

# 42
  • LOST
  • Мнения: 12
Здравейте дами! Отдавна следя темата , но досега не съм писала. Работя като счетоводител от доста години , но не самостоятелно а към фирма. Идеята ми е да започна да работя самостоятелно , но стои проблема с намирането на клиенти Sad  Пускам обяви и т.н. , но безрезултатно , даите ми съвет или идеи как бих могла да набера клиенти или става единствено с познати  Sad
На мен ще ми трябва счетоводител за ЕТ-то. Ако си от София, ще очаквам оферта. Hug
От Варна съм , но ако имаш някакви въпроси може да ме питаш  , ще помогна  Wink

Благодаря, ще се възползвам при нужда Simple Smile

# 43
  • LOST
  • Мнения: 12
Да не Ви изтърва. Успех на всички, който са решили да започнат собствен бизнес.

И от мен!
Успех пожелавам и на себе си, въпреки, че все още съм на етап  отчитане на  + и -  на това което искам да започна. Събирам инфо и мисля, мисля. Не съм от рискуващите май... Thinking

А без риск, не става...просто трябва да е премерен

# 44
  • Мнения: 157


Ако искате да се издъните в бизнеса:
Не поемайте рискове;



rainbow, за пръв път ми се случва да се самоцитирам

Общи условия

Активация на акаунт