Уейт Уотчърс (УУ) : Тема №4

  • 58 341
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5
Добро утро от мен!  sohappy
 
Крем карамелчето си го изядох. На порция (малка чашка) го сметнах към 3.5т

mu6inka лещата ми се вижда много точки. Може и да бъркам, но аз като си правя леща смятам я 4 максимум 5т. и то за две купички. По принцип не готвя мазно.

# 46
  • Мнения: 58
След първата седмица съм около 500гр минус, не мога да кажа точно, т.к. кантара ми е механичен.
Вчера като за първи ден от новата седмица се поолях. Всичко бях изчислила, но мъжа ми се прибра с едни пастички и айдееееееееее......
Та сега помагайте да сметна точките на една пастичка около 100гр, която беше с ненапоен блат и маслен крем. Sad Cry

Последна редакция: вт, 02 ное 2010, 12:09 от bva

# 47
  • Мнения: 158
добро утро и от мен.ами не знам и аз не готвя мазно.май съм прекалила с то4ките.може и по-малко да съм изяла,но сега се уча.да ви се похваля,че няма и седмица и съм -1кг.много се радвам

# 48
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, браво за минусчетата Simple Smile

И аз си смятам лещата 4т, 3+1 за мазнина.

Bva нямам никаква идея за тази пастичка, ако бях аз просто бих и сложила 7-8т грубо и това е. Другия вариант е да я сметнеш по някоя твоя рецепта за подобен десерт или по някоя рецепта в интернет, проблема е че повечето рецепти нямат грамаж.

# 49
  • Мнения: 58
dariah 8т си сложих, като реших че има около 500кал-толкова имат повечето сладкиши. Но не беше сякаш 100гр, тя беше мъничка. След работа ходих пеш към 30мин и то бързо, но спестеното го слагам към пастичката, ако не съм я сметнала правилно.

# 50
  • Мнения: 1 073
  ЧЕСТИТИ МИНУСЧЕТА
 Аз 2 дни се излагам. Вчера 19 от 17, днес пак ще ги направя 18 с вечерята от 17, но нещо съм много изнервена напоследък. Следя какво слагам в устата си, но това, че превишавам 17-те точки някак си не ме плаши толкова. Бва и аз бих сметнала за тортата 8-10т ( така както си го измислила с ходенето е идеалната среда  Wink )
  Аз пък днес ядох баничка  Crazy И без това ям на 6 месеца веднъж... и всички колежки това решиха за обяд, та и аз барабар Петко с мъжете. Сложих и 8т. ,не знам дали е правилно  newsm78
  Виното на баща ми вече е готово и вчера му правихме дегустация, та ги направих от 17 автоматично 19т. И то червено вино. Направил ни е  с майка ми розе, но го чакаме до 10-ина дни. Той е цар на домашното вино и в зимния период това ми е голямо изкушение, но... ще ги пестя и така.
  Забелязала съм, че като се меря Събота, Неделя, когато ставам обикновено към 10 и кантара е по- благосклонен към мен  Mr. Green Меря ли се през седмицата сутринта в 6:30 винаги се разочаровам с някой друг грам от горе, особено когато вечерята ми е била късна.
   Вие кога се мерите? Забелязали ли сте преди да се уточнят и закрепят килограми кантара да варира на горе на долу.... При мен е така. Сега докато закрепя 53,4-500 все така ще се колебае- 53,500,-54- 53,300... При вас така ли се получава?

# 51
  • Мнения: 0
днес си тръгнах в 15:30 от офиса и имам повечко време та влизам и аз да почета:-)

Тоничка кантара винаги варира нагоре надолу според това колко има в стомаха/червата ти, какво си яла, колко солено и т.н. Но си права че колкото повече спя толкова по-благосклонен е кантара. Отслабваме в съня Peace Когато като снощи спя само 4 часа (случва се мн рядко) няма минус даже е нагоре Close

Бва и аз бих сложила 7-8т на пастичката

Браво на всички за минусите  bouquet Hug

# 52
  • Мнения: 267
Здравейте момичета,
нещо много ми е трудно с точките.Обаче не да ги смятам , а да ги спазвам. Embarassed
Днес бях на пазар .Равносметката: само в Икеа 22 Т от ядене -риба с картофи, тортичка и един мъфин. Rolling Eyes
 А дневния рацион ми е 18 Т. Утре трябва да ям само зеленчуци , плодове и малко месо за да се вместя в 14 Т.
Браво на вас за дисциплината.

# 53
  • Мнения: 5
Нещо имам абсолютен фал старт този път.  Sad  Не съм сигурна какво трябва да направя, дали да си избера друг ден за теглене и как да спра да се изкушавам?
Бях (а и още съм) много мотивирана и сигурна, че ще спазвам сериозно УУ, а вчера в бързината ометох един чипс, а предния ден гостите ми донесоха едни бисквитки, пък и винцето беше тръгнало...така и не разбрах колко точки имам. ooooh!
Как се справяте, когато сте канени или имате гости?

# 54
  • Мнения: 58
Tonichka,weightie аз също съм чела, че безсънието води до напълняване. Аз миналата година като работех почти денонощно, а и детето ми боледуваше често, ми оставаше малко време за сън. За 1г сложих 8-10кг, при положение , че все тичах на някъде. Все се мъчех да спазвам диета, но покрай забързаното ежедневие не ми оставаше време да си приготвя диетична храна или да мисля какво ям. И така ето ме сега освинена.
Сега като знам, че имам 12т отгоре , как се замислям дали да ядям това или онова. Сощи се точих на една наденичка и накрая само си опитах от нея, че да не я мисля.
flower_00 турдано е, и аз понякога се изпускам. Ами мъча се мъча се да се ограинча в точките, но понякога се случва човек да прегреши. После почвам отначало, пиша го дъждовен Laughing Или се мъча да изравня и така. И аз имам периоди на лакомия. Много трябва да се мисли преди да се изяде нещо и да не се поддаваме на изкушението.Аз като отслабнах с Дюкан все си виках " е , кво толкоав едни пържени картофи. ще ям друг път.И с тях и без тях ми е все тая". Трява да се самонавиваме, че да не се поддадем на изкушенито. А като съм на гости обикновенно трудно устисквам. Като имам гости наблягам на течностите и почвам с тях още докато приготвям яденото.
За 500гр грозде 2т стигат ли?

# 55
  • Мнения: 267

За 500гр грозде 2т стигат ли?

Добро утро на всички!
Хубав въпрос, че и аз в началото наблегнах на гроздето като заместител на бисквитки и тортички.Но кантарът показа лоши работи.
100 г бяло грозде имат 71 кал., 0,3 мазнина ,
за 500 г става 5 х 71=355:60= 5,91 Т , 0,3 х 5=1,5 :9=0,16666 .
Стават около 6 Т, но нали е плод ? Колко да го сметнем?

# 56
  • Мнения: 58

За 500гр грозде 2т стигат ли?

Стават около 6 Т, но нали е плод ? Колко да го сметнем?

Не думай- според мен е много 6т. За банана май смятахме по 1т. на всеки следващи 100гр след  първия банан. ЕЕЕЕЕЕЕе и грозде ли не може да си хапне човек. Еми тогава минавам на мандаринки.

# 57
  • Мнения: 7
Как се справяте, когато сте канени или имате гости?

Ами често не се справям много добре, гледам да ям най-вече зеленчуци, но с виното което се изпива често се получава около 20т гости, после си ги пестя по 1-2т на ден, понякога завършвам седмицата с точки отгоре, но не много, а и не смятам нищо за спорт, така че не мисля, че е голяма трагедия  Grinning

Според мен не е толкова лошо да се прекалява от време на време, не сме машини все пак, въпроса е да не прекалиш да прекаляваш.

Иначе с тортички, бисквити вафли и т.н. аз нямам особен проблем, просто никога не съм била много по сладкото, не че не обичам, но мога и без него. Понякога си купуваме шоколад, но се яде за 2 седмици например и от двамата, по 1-2 квадратчета на веднъж най-много.

Иначе банани никога не съм яла много, но откакто съм на УУ ям през ден два с овесени ядки и живовляка е много вкусно. Слагам им по 1т. Абе по принцип аз гледам да внимавам с плодовете, защото мога да изям много на веднъж, а и не само това, по принцип захарта ми подсилва много апетита.

# 58
  • Мнения: 58
dariah  блазе ти , че не обичаш сладко. Аз умирам за него. Дъщеря ми, която е на 3г като гледа списанията на Билла или Кауфлант ме пита: "мамо умираш ли за това". Wink Wink А тя не обича много сладко, ама е една хърбичка, горката.
Шоколада не мога да го гладам цял. Изяждам го наведнъж. Предпочитам да не ми се мярка изобщо.

# 59
  • Мнения: 158
аз все още одържам фронта,но днес съм яла много малко.нямах време.само една ябълка и 3в1.за вечеря салата и пържола пилешка с гъбен сос.някъде към 5-6т според мен.утре ще стане една седмица и съм свалила 1кг.без физическа активност.много съм заета в университета,нямам никакво време.по нататък дано се промени

Общи условия

Активация на акаунт