Уейт Уотчърс (УУ) : Тема №4

  • 58 355
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
мушинка като видиш че няма да си направиш точките от основно ядене яж ядки или кашкавал и т.н. внимавай да не си много под минимума на точките, защото се отразява досто лошо на метаболизма и после съответно на кг.

За 500гр грозде бих си сметнала 1-2т и аз ям много грозде, ама тя и самата чепка тежи. По принцип като през целия ден ям много плодове си слагам грубо 1,5т за плодовете за деня. Няма отражения за сега, ама и аз не прекалявам всеки ден.

За гостите и изкушенията (добре че тук в ДЕ нямаме постоянно гости като в БГ, като сравня с брат ми например), но и аз покрай гостита се изкушавам, но винаги приготвям диетично меню, те даже и не разбират. Например като имаме гости никога няма панирано, силно мазно или нещо тестено вкъщи. Ако да, аз само си вкусвам и приготвям достатъчно точкова храна с която аз да се храня. Например винаги месо (на скара или тиган) картофена салата, прясна салата или риба (ето до тук колкото и да ям стават 8т)..за гризкане има плодова салата или диетични мъфини за по 1,5т или чийз кейк за по 1,5т парчето. Пия бяло вино с газирана вода (тук доста на почит) или пък гризкаме ядки. Въпроса не е че ще се прекали с точките и накрая на седмицата ще завърша с 15т отгоре <(мнооого често ми се е случвало), въпроса е от какво идват тези 15 т. Има разлика дали са от чипс и вафли, или от месо и ядки и т.н. Ако ме разбирате...

 Hug Hug Сега ви оставям. Сядам да уча /да пиша. Ще предавам на 03.01 ако всичко е окей! И пак ви моля за един голям палцостис  bouquet

# 61
  • Мнения: 267
Добро утро на всички,
бързам да се похваля първа седмица УУ - килограми -0,4 въпреки 4-5 Т отгоре, спорт никакъв. Laughing Laughing Laughing
Надявам се и при вас да е добре!

# 62
  • Мнения: 58
Значи правилно съм сметнала точкита на гроздето. От преяжденот в понеделник остават още 5,5т за изравняване.
weightie силно стискам палци! Аз почвам вече да готвя нискоточкови неща през уйкенда. Режила съм нещо с грис от твоите рецепти да спретна. Може и само аз да си  го ям Grinning Grinning
Сега има тиква и може да се набляга на нея, когато ни се яде сладичко. Аз я правих наскоро пълнена със сушини плодове, мед орехи. Може да се измисли и нещо по-евтино на точки.
liana_2 браво! Продължавай напред. С времето ще свикнеш и няма да имаш точки отгоре!

# 63
  • Мнения: 5
Момичета, според вас колко точки има салата "Снежанка"? Вярно, че навсякъде я правят с различни продукти, но днес ще си правя свинско месо (печено, не тлъсто) и мисля за салата да хапна "Снежанка", но нямам време да си я правя сама и ще е купешка. Колко ли точки ще е това? Салатата е без орехи.

# 64
  • Мнения: 0
флауърсалата снежанка бих сметнала грубо така: за 500гр : 5т за млякото (понеже е пълномаслено); 2т за майонезата (ако слагат, аз така я знам, поне съм гледала в един ресторант на наши приятели че и слагат майонеза) и стават 7т, на 250гр 3,5т. Аз я правя смес извара (10-20% масленост) и к.м.(1,5%) за 3т до ситост.

БВА супа от тиква...Мммммм.... Това ям от седмица насам или всякакви тиквени неща в стола: орехи и сушени сливи с мед тиквата на парченца, има едни тиквени кюфтенца (незнам как ги правят май със картофи и карфиол)...

лиана браво за минуса  bouquet

Аз съм си 54,5 да докладвам (ВСЕ ОЩЕ) и съм много хепи...Да видим ще мога ли до април месец да ги задържа, въпреки коледа и нова година....

# 65
  • Мнения: 5
Благодаря weightie !
Аз пак съм напред с точките, но все пак съм с вас. Не знам каква е тази дупка в която съм изпаднала, но не мога да се впиша в точките и това е! Sad Нооо си ви следя и се старая, все по някое време ще вляза в ритъм. Засега основно се стремя поне да спазвам разделно хранене.

# 66
  • Мнения: 58
flower_00 това ми е доста познато. Ще мине този период, но гледай да не се тъпчеш много.
Аз пък съм купила едни домашен кашкавал, който изглежда доста мазничък. Не мога да му устоя и се черпя с 2-3 резенчета вечер . Но те ми струват цели 2т.
Тази сутрин на път за работа видях такива вкусотии, че едвам се сдържах да не хапна. Та за сега съм на 1 мандаринка.
На опаковката на едно кафе видях че има 312калории за 100гр,  а кой знае и колко мазнини. Аз на ден си правя 4-5 кафета. Е до 100гр зърна не стигам, но според вас дали е проблем.........
До сега съм на +3,5т, а имам още 3 дни , от който двата са събота и неделя-дните на угаждането.
Тикава! С това ще се запася за уйкенда!

# 67
  • Мнения: 5
Добро утро на всички!  Hug  Бързо казвайте как се прави тази супа от тиква, моляяя! В нас имам няколко тикви, но аз, от тях, правя единствено тиквеник, ще ми се да пробвам и друго. Та така, да продълажа с въпросите. Солена ли е тази супа? Колко точки е?

bva ох, дано да мине по-скоро. Аз не хапвам големи количества, но за сметка на това доста калорични. Така хем съм си гладна, хем не свалям. Laughing
А за кафето, мисля, че не е проблем. В никоя дета не го забраняват. Колко мазнини има? Аз със 100 гр кафе изкарвам доста време, но пия само по 1 сутрин. Преди, като пушех, и аз стигах до 5 на ден. Сега най-много и следобед да изпия второ и това е.

# 68
  • Мнения: 58
flower_00   ето тук намерих една такава супа: http://www.menumag.bg/recepta/krem-supa-ot-tikva. Сметаната, ако е 30% е 8т., ако е 20% е 5,5т -това за 100гр. Сега ще го нанеса и в таблицата. То в тази рецепта само сметаната има точки. Но ти пък няма да изядеш цялата супа наведнъж, а и може да вземеш по-нискомаслена сметана. На мен това не ми е по вкуса.
Днес получих признание от колегите. На обяд все питат кой иска закуски и аз често се изкушавам, но вче втора седмица вес казвам не. А тук всички се опитваме да се ограничаваме. Та днес ми казаха "напоследък си най-железна от всичмки" Simple Smile Simple Smile Ха ха. А така ми се яде една баница със сирне. #Cussing out #Cussing out
Сега ще прочета някоя друга рецепта, та да се подсетя за нещо за уйкенда.

# 69
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен,

Bva и аз пия много кафе, не се притеснявам за това как върви с УУ, ами че не е хубаво да се прекалява, гледам повече от 2-3 да не пия напоследък. Вчера ми беше първи ден от седмицата и... ами за вечеря поръчахме Kfc... Embarassed Ами той моят приятел месо по принцип не яде, но веднъж на два месеца като му хрумне kfc и аз разбира се не мога да не се включа. Та така изядох сандвич + 1 филенце за 15т за вечеря и съм с + 4т за деня. То и аз като Weightie много не се притеснявам като са от нещо добро ама сега ми е гузничко Simple Smile Нищо де аз все си мисля, че е добре от време на време и така, че иначе много се вманиачавам.

Иначе миналата седмица съм -2т, аз по прицип си ги дояждам с ядки, но в сряда ме мързеше да ги запиша и мислех че са ми точно, та така, -800г, което е супер.

# 70
  • Мнения: 5
Ще пробвам тази супа от тиква, малко ми е странно, но пък може да ми хареса.

Обядвах 2 сарми (зелеви, постни), според вас колко точки са? Дали трябва да сложа, 4т. до ситост, на такова малко количество? Thinking

Хапнах и салата снежанка от Пикадили. Попитах продавачката дали слагат майонеза, тя каза, че не слагат. Склонна съм да и вярвам, защото салатата биеше повече на таратор. Laughing  150гр.= 1.5т.
Сутринта пих кафенце с мляко= 0.5т.
За хрускане: 2 ябълки=0т.

# 71
  • Мнения: 7
Супа от тиква съм яла в Германия и беше невероятно вкусна, предполагам и доста хранителна Simple Smile И според мен 4+1 за  мазнина е доста за 2 сармички, аз бих им сложила 1.5 , 2 т максимо на сармичка, ама някой по-компетентен е добре да се изкаже Simple Smile

# 72
  • Мнения: 58
flower_00   100гр суров ориз са ти 6т, т,е. 50гр е 3т, но едва ли е имало 50гр ориз в 2 сърмички, зависи колко са били големи. Ти като си ги купила знаеш колко са тежали -раздели го 3(защото ориза набъбва тройно според мен) и ще видиш колко суров ориз е имало и така го сметни пропорционално и 0,5т сложи за мазнината.
Според мен 2,5т са добре. Но е трябвало да ядеш повече, че да се наядеш и да е 5т.

# 73
  • Мнения: 0
да тук в германия мног се яде супа от тиква, моркови, броколи, карфиол, тиквички ит.н.
Сметаната може да се замести с диетично кондензирано мляко (май в БГ е сметана за кафе). Мисля че в Метро или карфур би трябвало да има кондензирано мляко.

# 74
  • Мнения: 1 073
  Идвам да се изповядам  Mr. Green
  Моя Мишо вчера ходи до Карфура да пазарува и... къде се сетих, че горе има SubWay го изпратих да вземе. Така с останали 7т. за вечеря аз изядох един 30 см-ов вегетариански (  Naughty с черно хлебче  Laughing ) и един бейби с риба тон. И не ми стига това ами подложих и с една бира. Само бирата ми е 5т., сандвича не знам...  Ама пиша го аз вчера захранващ, днес пак ще броя и така до Четвъртък, когато затварям цикъла. Ще видим после кантара какво ще покаже
   На всички  Hug и приятна слънчева Неделя

Общи условия

Активация на акаунт