Уейт Уотчърс (УУ) : Тема №4

  • 58 425
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5
Прегрешенията не спират но са в ограничени количества, пък да видим... Blush Според вас, кой ден е най-подходящ за теглене? Аз уж бях сигурна, че е понеделник, но май не. Помогнете да си избера ден и да си кажа "от тук нататък съм строго на УУ", че нещо много лабаво го раздавам. Laughing
Да ви се похваля, днес направих първата си коледна картичка. Темата не е затова де, но така и така си споделяме за храната, та и за други любими неща да говорим. Crazy Ако някой е любопитен тук ги публ … 4;ам.



# 76
  • Мнения: 58
Успешно завърших седмицата с 1-2 точки в минус даже, но тя ги слагам, ако съм забравила нещо да сметана или не съм го сметнала добре. Понякога хапвем залък от нещо докато храня детето и после не зная как да го сметна.
Снощи направих зелеви сърми. За другите бяха с кайма, а за мен само с ориз и копър. Голямо яде падна.
Още 0,500кг съм надолу. Но повече съм горда, с това  че успявам да не се изкушавам.
flower_00 и аз имах такъв труден период. Просто не можеш да се ограничиш и това е.  Изведнъж се отказваш, после почваш пак и така. Въпроса е да не се отказваш. Най-добрия ден зе теглене според мен е вторник, за да може в понеделник да изравниш натрупаните през уйкенда точки. Макар че аз сега се тегля в понеделник, но защото почнах в едни понеделник и за сега се справям. Картичката е много хубава. За удоволствие ли ги правиш или ги продаваш??
 Tonichka   кога ти свършва седмицата? Аз така в понеделник ги докарах 32т, но края на седмицата успях да ги изравня.
Успех на всички!

# 77
  • Мнения: 5
bva точно, явно не трябва да се отказва човек. И идеята за вторник ми харесва, май това ще е деня.
Реших довечера да мина без чашка вино, ами с кола лайт. Но наистина ли е 0т.?

# 78
  • Мнения: 1 073
  flower_00 от както разбрах, че колата лайт има 0т. вече пия съботно и неделното кафе с приятелки само с кола лайт вместо сок. Но не прекалявам. Та да- ако не се наливаме е толкова, но ако пием по литър на ден ми се струва абсурдно да е 0т. Знаете ли кое още ме озадачава... ако изядеш килограм ябълки биха имали 0т. ,но за сушени 1 шепа е отбелязано 0,5т.  newsm78 Не разбирам. Аз си слагам 0,5т. де. Обичам сушени плодове. За форми, смокини, кайсии съм съгласна ама за ябълките...?
  Моя ден за теглене е кога ли не  Laughing , но го измествам за Събота- Неделя. Тогава ставам по- късничко и дори при късна вечеря кантара е благосклонен  Mr. Green Аз се провалих и двата почивни дни, като не съм прекалявала. Този цикъл ще ми е 5дни- в Събота кантар и начало на нов цикъл. Абеее добре съм го замислила, сега трябва и да го осъществя   Wink

   Пожелавам ви хубава седмица и да мине по- бързичко. Понеделник... мъкааа  Simple Smile  Hug

# 79
  • Мнения: 5
Права си Tonichka , абсурдно е да не вреди колата. Тя хубаво е "лайт", но е и газирана. И все пак няма да я точкувам за една чашка.
За ябълките и аз не знам, но мен още нещо ми е чудно, за черните маслини. На няколко места откривам, че за  100гр. имат 130кал. и 11 мазнини, това не прави ли по 3.38т. за сто грама? А 100гр не са 6 маслини. Thinking Е, така си е написано, така и ще го спазвам, няма да пренаписваме диетата, но просто ми стана интересно.

# 80
  • Мнения: 58
За маслините да каже  weightie  като остане по-свобадна. Аз лично не ям, че то да изхарчиш цяла точки за 5 маслини не си заслужава. Може би става въпрос за по-едни маслини.
А пък за ябълките може би се има в предвид че са леко подсладени.
 flower_00 ако не се отказваш все някога ще свикнеш или ще имаш поне минимален резултат, а кото се откажеш, какво-никакъв резултат. Е , мъка си е ама трай бабо за хубост. Simple Smile
Тазивевчер мисля да си направя дробчете с гъби,малко домати и праз, но ще ги таксувам като протеиновите храни - 3т до ситот(само дробчетата де). Щото те са протеини. На Дюкан яко се яде дробчета. Няма ги по таблиците щото в ДЕ не ядат такова чудо. Така е писала weightie преди, а и е логично. Но ще ми е интересно да видя и вашето мнение.

# 81
  • Мнения: 5
И аз давам глас за  дробчета = 3т.(до ситост)  Laughing Вижда ми се логично.

Аз да дам един отчет за днес:
З. кафе, бонбон и малко фъстъци= 3т (на работа имахме именник, да се оправдая на бързо Laughing)
О. 3 филийки ръжен хляб+ лютеница и 5 маслинки (черни)= 7т.

За вечеря все още не знам. Но ще гледам да е по диетично, без искушения.

# 82
  • Мнения: 0
за сушените плодове: имат концентрично съдържание на захар (ако се казва така на БГ)
Относно маслините: зелените маслини имат на 5бр 0,5т а черните на парче 0,5т
за колата лайт: без точки е в каквито и да е количества!Е, ако изпия 1,5л незнам. Така е в програмата.
А това че е газирана какво общо има с точките??? Това е въздух под налягане! АКо и въздуха имаше точки, то не трябваше да дишаме.....

Аз се тегля вече само в петък сутрин. Защото имам така от понеделник до четвъртък вече 4 дена за изравняване, понеже лакомията започва още от петък вечер понякога с тенденции за увеличаване през събота и неделя...Пробвала съм всички дни на седмицата, но само така имам достатъчно време да изравня прегрешенията. Макар че сега в задържането не изравнявам нищо и точки не броя. Придържам се само към основните правила и наблягам автоматично от научените нискоточкови храни.

Момичета оставям ви...Налягам учебниците! Целувки и минуси Hug Hug Hug

# 83
  • Мнения: 5
Е по принцип газираното не се препоръчва в никоя диета, режим или т.н.т.   Thinking Не знам защо, но за да го казват сигурно има някаква логика. Признавам- не ми се рови из чичко Гугъл от чист мързел, но за сметка на това, често съм срещала да го отхвърлят.

# 84
  • Мнения: 58
При Дюкан газироното е разрешено. Но общо взето то не е полезно. Е пък поне това може да си позволим.
Вчера много се престарах с пестенето на точки. Т.к. си ги смятам на следващата сутрин, днес разбарх че доста съм спестила. Знам, че не е правилно, но вече е свършено. Ето и менюто ми вчера:
з.банан
о.постни зелеви сърми -5т
в. дробчета с праз и гъби, с 3 с.л кетчуп - 3т (кутчупа го смятам по системата 3х0), тиква с 5 стафиди - 1т, салата с малко олио - 0,5т
Общо 9,5т

# 85
  • Мнения: 1 073
  bva менюто ти за вчера е пример за УУ. Доказателство, че ако хапваш фактор "ситост" и все изчистени храни ще си сит с минимални точки. Похвално.
  Аз още в офиса си изядох всички точки и вечерта уж държах положението. Имах останала една точка и ядох зелева салата с чаена лъжичка мазнина, но по късно Мишо отвори някъв Начос  ooooh! уж да го пробвам и като наркоманите не можах да спра. Така опуках още 5т. Но днес- утре ще ги спестявам, защото иначе много се отпускам. Обикновено гледам като превишавам да не е с повече от 4т., но пак оплесках нещата.
 Днес
  З.- филия Вита с пастет от риба тон- 3.5т.
       кафе- 0.5т.
       1п. щрудел- слагам му 3т, защото не съм го правила аз, пък и не беше много голямо. Колежка ме почерпи. До сега ( а само 11 часа) 7т. Мисля да обядвам малко туршия, като ще и сложа 2т. за м-ната и сушени кайсии за 1т. и това да ми е за днес- наказание за вчерашната лакомия. Знам, че не е редно да гладувам, но си го заслужавам. На мен малко да ми се отпусне стомаха и започвам да ям повечко, затова искам ден- два да съм изключително стриктна, за да ми се събере стомаха и да вляза в крак  Wink
 
   И които иска да чете едно кратко инфо за газираните. Общоизвестен факт е че са вредни, а аз лично пък никога не съм била привърженик на газираните напитки.

   "...Вредата от газирани напитки се крие във вещества, които се включват в състава им. Най-известното сред тези вещества е аспартамът. Това е подсладител, хранителна добавка, която е 200 пъти по-сладка от захарта, но не включва въглехидрати. Учените считат, че 40 мг на ден са съвсем безобидни, но в една чаша газирана напитка се съдържа до 50 мг аспартам!
 В газираните напитки често се добавя лимонена киселина. Отделно се добавят т.нар консерванти: E121, E123, E240, E954a, E924v.
 Друга, не по-малко популярна съставка в газираните напитки, е въглеродният двуокис. Сам по себе си той не представлява никаква опасност. Но присъствието му във вода стимулира секрецията на стомашните сокове, причинява подуване на корема.
Газираните напитки не са препоръчителни също за хора, които искат да отслабнат. Американски учени твърдят, че сладките газирани напитки увеличават възможността за затлъстяване почти двойно... "

# 86
  • Мнения: 58
Tonichka    и аз съм така-като почна и спиране нямам. За това гледам да не почвам . Сега съм си взела бисквити руен без захар, но ме е страх да ги отворя. До сега имам 3т от дробчета и 4т от оризови ядки(много ги обичам). За довечера не съм го измислила още.
Искам да ви препоръчам доматен сос и вътре като заври слагате яйца без да бъркате. ако ви е рядко сгъстявате със царевично нишесте. На мен много ми хареса. Не сложих олио. И е 3,5т с нишестето. А така добре се наяждаш...

# 87
  • Мнения: 5
И аз спиране нямам. Вчера уж само една маслинка докато правя салатата и хоп още нколко си взех в бързината. Blush
Иначе днес съм доволна:
З. ябълка + кафе  0т.
О. ръжен хляб до ситост (Вита) + лютеница  . (4 до ситост за хляба и 2 за лютеничката)
Следобедна закуска 1филийка ръжен хляб с лъжичка лютеница 1.5т
За вечеря ще е ориз с гъби  4+1т(за мазнината), ще има и винце, поне е домашно и уж е по-полезно(ех само как се успокоявам Mr. Green) мисля да се огранича до една чашка за 3т. Само дано да няма  Drunk Но и две чаши да са, ще станат 6т. и ще приключа деня с 18.5т.
Tonichka благодаря за информацията за газираното.  bouquet

# 88
  • Мнения: 158
здравейте нямам въобще време.не съм ви забравила .ще се отчитам но другата седмица

# 89
  • Мнения: 267
Здравейте момичета!
Бях на гости 4-5 дни и не успях да броя точките, но май са доста много.Гледам на кантарчето -и то много показва-към 1 кг в плюс съм. Embarassed
Продължавам както преди, а другия път ще гледам да спестявам предварително.

Общи условия

Активация на акаунт