В борба с влагата и мухъла

  • 37 827
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 779
Здравейте, момичета..аз пък имам следния проблем- с плочки съм навсякъде и в спалнята плочките в близост до външните стени са вечно мокри.  Sad Забелязала съм, че като че ли колкото е по-топло е в стаята, толкова повече се мокрят. Понеже през ваканциите няма да ме има за по 1-2 месеца ме е страх, че ще мухлясат или пък, че ще ми изгният краката на леглото, което се намира точно в този участък. Как мислите ще е по-добре, да оставя парното включено докато ме няма или да го изключа, за да си е студено в стаите и да няма кондензация.  Thinking
преди да се евакуираш от жилището подсуши плочките,проветри и затвори проблемната стая.
мисля,че за 2 месеца няма да мухлясаш newsm78

# 31
  • Мнения: 750
И аз така смятам-подсушаваш плочките.Изключваш парното за да не топли и да сподпомага още повече за образуването на конденз.Ако позволява остави на стаята вратата отворена-да не се запечатва съвсем.Малко или  много въздугът ще циркулира така.Леглото няма да мухляса.Не го мисли него WinkАко ти се дават 20 лева-вземи едни от онези  пластмасовите влагообиратори с таблетките.Ще се изненадаш като се върнеш-ще е пълен целият с вода.Това също малко или много ще помогне влагата да не ''атакува''  толкова много.

# 32
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
Чудя се защо даваме толкова пари за нова дограма, да е по-изолирано, да пестим от сметки и после като чета-по над 500лв за влагоуловители, парното нон стоп на 3, наново ремонт със специални бои, препарати...Е, къде е сметката...

# 33
  • Мнения: 7 130
Чудя се защо даваме толкова пари за нова дограма, да е по-изолирано, да пестим от сметки и после като чета-по над 500лв за влагоуловители, парното нон стоп на 3, наново ремонт със специални бои, препарати...Е, къде е сметката...
Да намериш цаката сигурно.
Джане, ти разби всичкия анти-мухъл бизнес.  Laughing
В търсене ва решението (някой нагоре беше споменал за тези джаджи, които не изстудяват помещенията), мъжът ми посети една фирма, която ги предлага. Те направо изискваха стотици неща, за да действа въпросното им приспособление. Да се проветрява, банята с каква врата била, дали била влажна ...  ooooh!

# 34
  • Мнения: 4 116
Тази пуста влага и нас много ни мори... от години. Чудя се дали готвенето на газ има някаква връзка с появата на влага???
Иначе и ние имаме от 3 години влагоуловител. С него положението е доста по- добре, но пак си има мухъл около дограмата на остъклената тераса и си го пръскам от  време на време със Саво.
Сега откакто е застудило и  влагата се увеличи, оставям отворени прозорците през деня, вечер като се приберем ги затварям и пускам радиаторите, стопля се бързо и дори не се налага да пускам влагоуловителя. Влажността е само към 30%, което си е нормално.
Също и в банята  махам вратичката до водомерите и така се проветрява по- добре там. Да, по- студенко става, но пък при къпане всеки ден и простиране на пране през ден, явно главната влага ида от банята.... Мисля да сложим 2 вентилатора там и да има непрекъснато въртене на въздуха.

# 35
  • Мнения: 7 779
Ако позволява остави на стаята вратата отворена-да не се запечатва съвсем.Малко или  много въздугът ще циркулира така.
напротив - вратата да е затворена за да няма приход на влажен въздух.
а този който е в стаята (след проветряването) ще се изпари през стените.   bouquet

# 36
  • Мнения: 7 779
Тази пуста влага и нас много ни мори... от години. Чудя се дали готвенето на газ има някаква връзка с появата на влага???
разбира се - при горенето на газта се освобождава доста количество водни изпарения.
Иначе и ние имаме от 3 години влагоуловител. С него положението е доста по- добре, но пак си има мухъл около дограмата на остъклената тераса и си го пръскам от  време на време със Саво. пръскай с обикновена белина. не давай пари за препарати.
Сега откакто е застудило и  влагата се увеличи, оставям отворени прозорците през деня, вечер като се приберем ги затварям и пускам радиаторите, стопля се бързо и дори не се налага да пускам влагоуловителя. Влажността е само към 30%, което си е нормално.по-скоро ти се увеличава кондеза (по стените) - влагата е във въздуха. и е нормално да се увеличи кондеза поради по-голямата температурна разлика отвън и отвътре. а 30 % влажност мисля че е в пустинята. нормалната е някъде към 50-60 %
Също и в банята  махам вратичката до водомерите и така се проветрява по- добре там. Да, по- студенко става, но пък при къпане всеки ден и простиране на пране през ден, явно главната влага ида от банята.... Мисля да сложим 2 вентилатора там и да има непрекъснато въртене на въздуха.пусни влагоуловителя при прането през нощта и на сутринта ще имаш сухо
пране и няма да има излишна влага във въздуха   bouquet

# 37
  • Мнения: 686
Също и в банята  махам вратичката до водомерите и така се проветрява по- добре там. Да, по- студенко става, но пък при къпане всеки ден и простиране на пране през ден, явно главната влага ида от банята.... Мисля да сложим 2 вентилатора там и да има непрекъснато въртене на въздуха.пусни влагоуловителя при прането през нощта и на сутринта ще имаш сухо
пране и няма да има излишна влага във въздуха   bouquet



bongo, искаш да кажеш, че добрият (скъпият) влагоуловител замества един вид и сушилнята?

# 38
  • Мнения: 7 779
bongo, искаш да кажеш, че добрият (скъпият) влагоуловител замества един вид и сушилнята?
точно така
когато прането не е на простора , а в стаята , аз включвам влагоуловителя през нощта и на сутринта дрехите са сухи. а и влагата е уловена  Grinning

# 39
  • Мнения: 750
Тази пуста влага и нас много ни мори... от години. Чудя се дали готвенето на газ има някаква връзка с появата на влага???
Иначе и ние имаме от 3 години влагоуловител. С него положението е доста по- добре, но пак си има мухъл около дограмата на остъклената тераса и си го пръскам от  време на време със Саво.
Сега откакто е застудило и  влагата се увеличи, оставям отворени прозорците през деня, вечер като се приберем ги затварям и пускам радиаторите, стопля се бързо и дори не се налага да пускам влагоуловителя. Влажността е само към 30%, което си е нормално.
Също и в банята  махам вратичката до водомерите и така се проветрява по- добре там. Да, по- студенко става, но пък при къпане всеки ден и простиране на пране през ден, явно главната влага ида от банята.... Мисля да сложим 2 вентилатора там и да има непрекъснато въртене на въздуха.
Вентилатори-дъра бъра.И ние нали имаме в нашата баня.Мислиш че помагат ли LaughingПунта е да имаш прозорче.И като се поизкъпеш и изпотиш банята пана излизане да отвориш прозорчето и вратата задължително затворена.
Бонго,ти като искаш оставя вратата затворена.Моята практика показва,че вратата трябва да не е затворена.Защото така стаята се запечатва и се поти Laughing
С моите изводи до които стигнах в двегодишната си борба с мухъла,то той вече е история у нас Mr. Green

# 40
  • Мнения: 750
bongo, искаш да кажеш, че добрият (скъпият) влагоуловител замества един вид и сушилнята?
точно така
когато прането не е на простора , а в стаята , аз включвам влагоуловителя през нощта и на сутринта дрехите са сухи. а и влагата е уловена  Grinning

Де Илия на кирия тогаз...вместо 500 лева за влагообиратор по добре една сушилня за прането вместо да го овесваме в стаята па после да ловим влагата Laughing
Не ставайте смешни моля ви...влагообирателя бил един вид сушилня Laughing
Това звучи като....вибратора е един вид....съпруг Mr. Green

# 41
  • Мнения: 750
Чудя се защо даваме толкова пари за нова дограма, да е по-изолирано, да пестим от сметки и после като чета-по над 500лв за влагоуловители, парното нон стоп на 3, наново ремонт със специални бои, препарати...Е, къде е сметката...
Да намериш цаката сигурно.
Джане, ти разби всичкия анти-мухъл бизнес.  Laughing
А не ве Laughing
Ела да видиш у нас дали ще намериш мухълче Laughing
Няма!ИзбЕга...сигурно у нЕкоя съфорумка е отишъл.Уплаших го аз Laughing

# 42
  • Мнения: 7 779
Бонго,ти като искаш оставя вратата затворена.Моята практика показва,че вратата трябва да не е затворена.Защото така стаята се запечатва и се поти Laughing
ще се поти ако имаш достъп на влажен въздух или изхвърляне на влага примерно
от някои цветя (ако има в стаята).
а пък моята практика доказва ,че в една необитаема стая в панелен блок северно изложение
за 10 години няма и помен от влага или конденз. във всички други обитавани стаи има в малка
или голяма степен влага.

# 43
  • Мнения: 7 779
Де Илия на кирия тогаз...вместо 500 лева за влагообиратор по добре една сушилня за прането вместо да го овесваме в стаята па после да ловим влагата Laughing
Не ставайте смешни моля ви...влагообирателя бил един вид сушилня Laughing
Това звучи като....вибратора е един вид....съпруг Mr. Green
нали знаеш,че за да изсъхне прането трябва да му се дене някъде влагата. тя се
изпарява в стаята и влагоуловителя я хваща и превръща във вода в контейнера. нищо чудно и
ненормално в това. аз нямам сушилня и често използвам влагоуловителя за тази цел.

принципа на сушилнята е идентичен с тази разлика че се подава топъл въздух за да се изпари
влажността от дрехите и след това  бегом у канала

да,вибратора е един вид съпруг ,но не носи парички и не прави деца.  това му е предназначението
също като и влагоуловителя - суши , а не мокри - това му е предназначението    bouquetLaughing

# 44
  • Мнения: 750
Бе не ми говориш ти,че е по добре да имам влагообирател отколкото сушилня,щото няма се вържа Laughing
А за вибратора....хубаво е да го имаш макар и да присъства мъжкото тяло като такова в леглото ти Laughing...че като замине командировка...докато сушилнята суши...ти.... Laughing
Айде спирам,че темата се превърна в...петъчна а е едва вторник Mr. Green
Бонго,ти като искаш оставя вратата затворена.Моята практика показва,че вратата трябва да не е затворена.Защото така стаята се запечатва и се поти Laughing
ще се поти ако имаш достъп на влажен въздух или изхвърляне на влага примерно
от някои цветя (ако има в стаята).
а пък моята практика доказва ,че в една необитаема стая в панелен блок северно изложение
за 10 години няма и помен от влага или конденз. във всички други обитавани стаи има в малка
или голяма степен влага.

Сори.Не знаех,че говорим за панелка.Моето е тухла Laughing Laughing LaughingИзточно изложение Laughing

Общи условия

Активация на акаунт