В борба с влагата и мухъла

  • 37 737
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 779
Бе не ми говориш ти,че е по добре да имам влагообирател отколкото сушилня,щото няма се вържа Laughing
никога не съм го казвал. а и не съм видял някой някъде да е писал такова нещо.
това че някои сушилни гладят дрехите (поне рекламата е такава) означава ли че ютията вече няма място в домакинството ?

# 46
  • Мнения: 750
Бе не ми говориш ти,че е по добре да имам влагообирател отколкото сушилня,щото няма се вържа Laughing
никога не съм го казвал. а и не съм видял някой някъде да е писал такова нещо.
това че някои сушилни гладят дрехите (поне рекламата е такава) означава ли че ютията вече няма място в домакинството ?

Не ги гладят,а ги изкарваш по малко намачкани Laughing
Ама ти мъж ли с бе Бонго LaughingДе се вреш при сушилните и жените Mr. Green

# 47
  • Мнения: 7 779
Ама ти мъж ли с бе Бонго LaughingДе се вреш при сушилните и жените Mr. Green
чак сега ли загря ?  hahaha
да не би да си блондинка ?   bouquet

# 48
  • Мнения: 0
най-доброто решение е проточната система еко свежест.Ние в къщи сме с такава и сме много доволни препоръчвам я на вс.Най-хубаво е че тя се вкл автоматично когато влажноста на въздуха се повиши и е много безшумна за разкика от влаго ловителите.

# 49
  • Мнения: 4 116
bongo_2007 , влажността мисля, че е 30% понеже така съм настроила влагоуловителя. Отделен е въпроса доколко прецизно той мери процента влажност с помещението.
И да, слагала съм уреда в банята или коридора, суши се доста по- бързо прането. Но после и сметките за ток са си бая солени.
Затова поне сега докато не са започнали големите студове предпочитам да оставям отворени прозорците през деня, прането на сушилня близо до прозореца  Mr. Green и  е изсъхнало за един ден.

# 50
  • Мнения: 1 492
Ето един казус, моля за мнение:
Основен ремонт преди 3-4 години. Стените са изолирани отвън, а отвътре има вата и гипсокартон. Балкона е "приобщен" с итонг/пак изолация гипсокартон и дограма. Отгоре/на съседите/ балкона е открит. Стаята почти не се ползва. Отворена е вратата към другите помещения, но рядко се проветрява самата стая. Има мухъл навсякъде и по стените, и по мебелите, даже и на декоративните пръчки във вазата Tired

Че ще се прави ремонт отново е ясно, но ще се наложи ли да се маха гипсокартона и ватата или има надежда одисеята да приключи не толкова болезнено?

# 51
  • Мнения: 4 455
Камелия,хубаво сте ''запечатали''стените,но ако това не е още от основите дълбоко в земята та чак до покрива на сградата, ефекта е- влага навсякъде.В противен случай по-добре е да се лишите от вътрешната изолация за да може да ''диша''стената.Може да се изненадат някои ,но влагата върви по стените още от основите.Това обаче няма да реши проблема напълно,а ще се наложи да прибегнете до сушилня и влагоуловител  newsm78 може би не един.При покупката виж да съответства на кубатурата за която ще го ползвате.

Последна редакция: сб, 06 ное 2010, 19:50 от mamamari

# 52
  • Мнения: 4 455
влажността мисля, че е 30% понеже така съм настроила влагоуловителя.
В голяма заблуда си!''Препоръчителната ''влажност е 45-50%.Не мога да коментирам използвания от теб уред нито настройките му,но посочените от теб 30% са характерни за някоя пустиня.Също написаното от теб по отношение разхода на енергия е доста подвеждащо .Какво значи ''солени сметки''?!!На всеки уред производителя е дал и разхода на ток.Нашия е 175W/h.,което е около 56ст.на денонощие  или 17 лв на месец.Капацитета му е 10L/24h.
Не е истина това ,че трябва да е включен постоянно за да има ефект,а само когато е необходимо т.е влажността надхвърли 60-65%.Нашия има настройка ,която позволява да се включва когато влагата е по-висока от зададената от мен и сам да се изключва ,когато в резултата на работата му валагата е паднала под зададената от мен.Подобно на климатиците.Има уреди със задоволителна точност ,които я показват.Стойността им е няколко  лева и обикновено са  в комбинация термометър,часовник и влагомер.
Това със сушенето на прането от влагоуловител също е леко подвеждаща информация.Просто извеждайки част от влагата в стаята посредством въпросния уред спомагаме проснатите дрехи да изсъхнат по-бързо от колкото навън,където влажността е много по-висока.Не може да се сравнява със сушилня,която ги суши за мах.2 ч .Притежавам и сушилня и влагоуловител и едното е за да ми суши прането,а другото да премахва влагата у дома.Мокрото пране съвсем не е единствения източник на влага в един дом,а сушилнята не може да отнеме влагата от стаята.

Последна редакция: сб, 06 ное 2010, 19:55 от mamamari

# 53
  • Мнения: 7 779
влажността мисля, че е 30% понеже така съм настроила влагоуловителя.
В голяма заблуда си!''Препоръчителната ''влажност е 45-50%.Не мога да коментирам използвания от теб уред нито настройките му,но посочените от теб 30% са характерни за някоя пустиня.Също написаното от теб по отношение разхода на енергия е доста подвеждащо .Какво значи ''солени сметки''?!!На всеки уред производителя е дал и разхода на ток.Нашия е 175W/h.,което е около 56ст.на денонощие  или 17 лв на месец.Капацитета му е 10L/24h.
Не е истина това ,че трябва да е включен постоянно за да има ефект,а само когато е необходимо т.е влажността надхвърли 60-65%.Има уреди със задоволителна точност ,които я показват.Стойността им е няколко  лева и обикновено са  в комбинация термометър,часовник и влагомер.
Това със сушенето на прането от влагоуловител също е леко подвеждаща информация.Просто извеждайки част от влагата в стаята посредством въпросния уред спомагаме проснатите дрехи да изсъхнат по-бързо от колкото навън,където влажността е много по-висока.Не може да се сравнява със сушилня,която ги суши за мах.2 ч .Притежавам и сушилня и влагоуловител и едното е за да ми суши прането,а другото да премахва влагата у дома.Мокрото пране съвсем не е единствения източник на влага в един дом.
30 % - това е зададена стойност до която трябва да стигне влагоуловителя и след
това да спре. моментната влага е по-голяма.  има влагоуловители които показват моментната
влага  и тази която е зададена.
за мощността на ел.уред - дава се максималната консумация на дадения уред , която почти не
съвпада с моментната.
за сушенето на дрехи - това не е основното предназначение на влагоуловителя. но може да се
използва уреда да прихване влагата която се освобождава при изсъхването на дрехите - това е
неизменно.
разликите между сушилня и влагоуловител са големи. в сушилнята използва висока температура за да изсуши дрехите. изпарява се влагата и ... бегом в канализацията. обема на сушилнята е много малък. при влагоуловителите  е почти обратното - охлажда се влагата  , превръща се
във вода и се събира в контейнер. обема на работа (кубатурата на стаята) на влагоуловителя е
много по-голям от този на сушилнята. няма база за сравнение   bouquet

# 54
  • Мнения: 4 455

30 % - това е зададена стойност до която трябва да стигне влагоуловителя и след
това да спре.
Ако е така то този уред едва ли е предназначен да ни достави конфорт.Нещо повече това е опасно за здравето.Съхне гърлото,пари на очите,обезводнявате се.Собствениците на такъв уред спокойно могат са съдят производителя.Споделете каква е марката!

Това звучи като....вибратора е един вид....съпруг Mr. Green
smile3532

Последна редакция: сб, 06 ное 2010, 21:05 от mamamari

# 55
  • Мнения: 7 779
Ако е така то този уред едва ли е предназначен да ни достави конфорт.Нещо повече това е опасно за здравето.Съхне гърлото,пари на очите,обезводнявате се.Собствениците на такъв уред спокойно могат са съдят производителя. Споделете каква е марката
този уред  http://twe.bg/youlong/index.htm  поддържа от 30 до 80 % влага.
моят уред започва от 50 до 80 % .  има и други варианти.
нищо особено . защо се учудваш ?
за съденето на производителя - да, всеки може да съди за каквото му хрумне , но надали ще
му уважат молбата.обяснението е много просто - никой не те кара насила да използваш уреда
им , а камо ли да говорим за насилствено използване на 30 % влажност.   bouquet

# 56
  • Мнения: 4 455
Ще си позволя да цитирам второто изречение от лнка ,който си дал.
''Уредът поддържа полезен за здравето микроклимат и...''
Ако подържа 30%влажност,което все пак никъде не бе споменато то микроклимата е вреден,а не полезен за здрвето.Това ,а също липсата на предупреждение от производителя за негативните последствия за здравето е достатъчно основание за да го осъдиш.Всички производители са длъжни да предупреждават,ако употребата на стоката им може да увреди здравето.Представи си производител на сауни да пропусне да предупреди,че продукта е опасен за хора със сърдечни проблеми.Ще го съсипят бъди сигурен.Освен,че е ненужно е и опасно да се подържа толкова ниска влажност.Къде е логиката да се конструира и да се произвежда тогава?!!!
Дал си линк в потвърждение на думите си,но нито си показал въпросния уред нито от това което си показал някъде пише 30%.Съмнения поражда и условното от 30 до 80.Липсва конкретност.Все едно в емисията за прогнозата за времето да кажат че температурите ще са от -30 до +30.Да вярно ще е ,но къде е информацията?!!  bouquet

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 07:24 от mamamari

# 57
  • Мнения: 4 116
Нашият уред започва от - continuios -т.е може да работи непрекъснато, без значение на процент влажност. След това е 20%, 30%, 40% и тн. до 100%.
В най- студените и влажни дни е събирал по 3 литра вода! Оставяли сме го да работи на 30% през деня, докато не сме си вкъщи, за да изсуши добре и вечерта да не ми бръмчи. Личен избор.

# 58
  • Мнения: 4 455
Степените на скалата на вашия уред едва ли коректно отговарят на влажността на стаята .Просто  няма такова нещо като 100 влажност дори в най-влажните места на земята.Това за 20%и 30% със сигурност не означава влажност .За мен би било изключително интересно да разбера какъв е уреда /модел, марка/ .

# 59
  • Мнения: 7 779
Ще си позволя да цитирам второто изречение от лнка ,който си дал.
''Уредът поддържа полезен за здравето микроклимат и...''
Ако подържа 30%влажност,което все пак никъде не бе споменато то микроклимата е вреден,а не полезен за здрвето.Това ,а също липсата на предупреждение от производителя за негативните последствия за здравето е достатъчно основание за да го осъдиш.Всички производители са длъжни да предупреждават,ако употребата на стоката им може да увреди здравето.Представи си производител на сауни да пропусне да предупреди,че продукта е опасен за хора със сърдечни проблеми.Ще го съсипят бъди сигурен.Освен,че е ненужно е и опасно да се подържа толкова ниска влажност.Къде е логиката да се конструира и да се произвежда тогава?!!!
вярно е че не се вижда уреда на предният линк. но ако избереш модели и след това
щракнеш върху вторият модел YL-2100LCD «3-в-1» ще се види това за което говорим
ето още един линк  http://911.bg/a2/yl2100lcd-vlagoregulator-%C2%AB3v1%C2%BB-1781772.html
 - там също е описано.
аз лично предпочитам да поставя най-ниската процентна влажност на моя уред с цел да не прекъсва работата и за няколко часа да обере влагата до нормалната според мен.
съвсем случайно ми дойде идеята да си задам въпроса за липса на предупреждение от производителите на чинии,чаши и др. , че може да се счупят и човек да се пореже - дали не е
пропуск от тяхна страна ? а какво да кажем за кухненските ножове ? - те също могат да те порежат , може и убийство да се извърши с тях ,но и това не е упоменато. а всеки се е порязвал
с нож  и същевременно никой не съм чул и видял да ги е съсипал (съдил) производителите.
нооо ... да не се превръщам в адвокат на производителите. това си е техен проблем.
приятен неделен  ден на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт