Цьолиакия-тема 6

  • 68 840
  • 731
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 51
Днес ходих до Защита правата на детето..казаха че от няма какво да ми предложат.
Само Социална оценка (която имам)
В социалните, за винетката ме изгледаха странно..и ми казаха,че закона бил върнат, обясних им, че е приет..и ми казаха да ида на 03.06..за да се усведомили. Те нямали такава информация. Thinking
Имаше и коментар: ..Вие разбирате новостите преди да са заработили... #Crazy
Българио, драга мила...

Момичета, дайте линк за закупуване по нета на хляб.
Крис, яде вече ориз, яйце и млякото на Верея..но в малки количества..иначе избива обрив малки ситни пъпчици, по гънките на ръцете и краката.
Иначе е много добре.

# 661
  • Мнения: 199
Аз ли нещо не разбирам...нали затова правят тази социална оценка,въз основа на нея отпускат тези помощи  newsm78.Пишеш молба,подаваш документи,после идват у дома,гледат,питат...и ти казват кога да отидеш да си вземеш социалната оценка.Като си я вземеш,тогава започват да ти привеждат тези 30 лв.Помня,защото аз бях забравила да отида да си я взема,не ми се и обадиха,усетих се след 6 месеца,и чак тогава отидох и тогава започнаха да ми ги превеждат,за тези отминали 6 месеца не ми дадоха.

# 662
  • Мнения: 77
Здравейте, голяма изненада Дани е приет в детска градина, но утре като отида да го записвам и кажа че е на диета сигурно ще откажат newsm78. Мога ли нещо да направя питам тези на които деца са успели за градината.

# 663
  • Мнения: 335
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МАЛКИ И ПОРАСНАЛИ ДЕЦА! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Весело и безгрижно лято!
newsm68

# 664
  • Мнения: 186
julijina66- ние вече не сме на диета ,но когато подавах документите преди няколко месеца ,все още не се знаеше дали сме се излекували или ще трябва да се върнем към диетата и аз предварително бях обяснила на госпожите и директорките че има вероятност да сме на диета и дали ще ми разрешат да си нося храната от вкъщи.Подадох документи на две места и на двете ми казаха че няма да има никакъв проблем относно това да си нося храната отвъщи.По принцип май не е разрешено ,защото скоро имаше репортаж по бтв за една майка с детенце с Цьолиакия ,и обясняваше как навсякъде и отказват защото от Хеи не разрешавали да се внася храна.Не съм много сигурна ,ако някой се сеща за репотража нека пише.Но мисля че ,ако имат желание да помогнат ,в никакъв случай не е невъзможно Peace
Честит празник на нашите мили дечица!!!Нека да растат здрави,весели и щастливи!!!

# 665
  • Мнения: 77
СЪВСЕМ ИЗКЛЮЧИХ ДНЕС НАШИТЕ ДЕЦА ИМАТ ПРАЗНИК НЕКА СА ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ  bouquet
 Поли да така е според мен всичко е субективно зависи от директорката как ще подходи дали с разбиране или не. ПО принцип няма право да се носи храна, напр. в яслата когато Дани ходеше директорката не направи проблем, и носихме от вкъщи, но той така или иначе малко ходеше все се раболяваше:-) Утре ще се разбере:І)
 
ВЕСЕЛ ПРАЗНИК   Party Time Tada

# 666
  • Мнения: 51
julijina66- ние вече не сме на диета ,но когато подавах документите преди няколко месеца ,все още не се знаеше дали сме се излекували или ще трябва да се върнем към диетата и аз предварително бях обяснила на госпожите и директорките че има вероятност да сме на диета и дали ще ми разрешат да си нося храната от вкъщи.Подадох документи на две места и на двете ми казаха че няма да има никакъв проблем относно това да си нося храната отвъщи.По принцип май не е разрешено ,защото скоро имаше репортаж по бтв за една майка с детенце с Цьолиакия ,и обясняваше как навсякъде и отказват защото от Хеи не разрешавали да се внася храна.Не съм много сигурна ,ако някой се сеща за репотража нека пише.Но мисля че ,ако имат желание да помогнат ,в никакъв случай не е невъзможно Peace
Честит празник на нашите мили дечица!!!Нека да растат здрави,весели и щастливи!!!

Майката е от Шумен и се познаваме, Руми се казва..аз стигнах до инспектората заради тези градини...не ги искат децата ..но на по горна инстанция...обадиха се в една градина и искат да го вземат на 3 часа..не се съгласяват да се оставя храната там ..за цял ден..ако я нося на три пъти..може..а да ходя толкова пъти до там..е равносилно да не ходи Крис на градина.
С Руми се срещнахме и преценихме че ще ги пуснем в едно училище където има предучилищна подготовка, понеже не са ли карали детска градина  и такава подготовка..не могат да тръгнат 1ви клас.


А за Социалната оценка се сетих и аз, че май става реч за това..там дават 9лв транпортни, 8лв нещо си друго..и още нещо..но, аз се обърках понеже ТЕЛКА на Крис е 168+70(детски)+социалната оценка=на 260....помислих, че не съм направила нещо както трябва..


  Party Time

Честит празник на всички малки и големи

деца, на всички, които не се чувстват

достатъчно скучни, сериозни и порастнали,

на всички, съхранили в себе си по нещо

детско!

Безгрижно детство, здраве и много щастие,

дечица!

И не бързайте да пораствате...

# 667
  • Мнения: 51
Подадох молбата за винетка..приеха я Simple Smile До към 5ти юли ще ни я дадат. Били сме първият случай в Шумен, който си търси това право..затова не били запознати с тези неща...както и да е ..вече си я чакаме винетката. Благодаря ви за тази информация. Много беше ценна.

Подадох заявление и за инвалиден стикер на предното стъкло- В паркинги и гаражи..така имам право да спирам на места за инвалиди с детето си..и да не плащам за него.
Искат снимка на детенцето. И копие на ТЕЛК-2бр. на единия слагат печат с който можете да докажете че ви се прави стикер. И да го ползвате докато нямате такъв.

# 668
  • Мнения: 113
Здравейте, преди седмица ни откриха непоносимостта към глутен. Синът ми е на 2 години и проблемите ни са от година вече. Много ми е тъжно. Ще следя темата, мисля да се върна да попрочета. Засега ме интересува откъде мога да му купувам различни продукти като макарони и пр., сокчета какви да давам. Халва може ли?

# 669
  • Мнения: 527
Макарони безглутенови от био магазините, и в Кауфланд има. За сокчетата пише малко по-напред. За халва не знам.

Ето един линк, който ще ти е много полезен https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0ArSvZqF2JT5adGJ2RjZtSkd … ey=CKGQ4IsP#gid=9

# 670
  • Мнения: 113
Макарони безглутенови от био магазините, и в Кауфланд има. За сокчетата пише малко по-напред. За халва не знам.

Ето един линк, който ще ти е много полезен https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0ArSvZqF2JT5adGJ2RjZtSkd … ey=CKGQ4IsP#gid=9


Благодаря!

# 671
  • Мнения: 168
Здравей Nevinna ,съжалявам че попадаш в нашите редици и моят съвет е първо да запазиш спокойствие ,защото така ще бъдеш по полезна и за себе си и за детето.Това е диета ,която не е никак лесна ,но не и невъзможна и с времето се свиква,защото виждаш че детето само и единствено благодарение на тази диета е добре и сама ще видиш промяната само за няколко седмици.Хубаво е да прочетеш назад темите ,ще ти бъдат много полезни и не се притеснявай да  питаш за всичко ,което те интересува.Всички мами тук са много отзивчиви и много позитивни.Разкажи ни повече за вас,защо в продължение на цяла година не успяхте да установите болестта /не че е нещо ново  Sad/.

На малката й поставиха последната ваксина и много се ядосах,защото по принцип досега сме слагали 3 пъти Пентаксим и винаги сме я закупували,но сега вече се отпуска по ЗК и  дълго време я нямаше.Специално попитах доктора дали ваксината ,която ще й поставят е Пентаксим и той ми отговори положително и като си излязохме от кабинета какво да видя ,съвсем друга ваксина Инфанрикс  Shocked.Малката два дена вече с температура и крива и плачлива .... Sad и съм бясна как може така да ме излъже при положение ,че знае че си има и проблем ,а и като чета че е възможно и силно разстройство да получи  и не само...  ooooh!На всичкото отгоре ми казва ,може да вдигне температура ,давай й Нурофен  #2gunfire,колко неприятности ни създават тези хора ,на които би трябвало да имаме доверие . Sad

# 672
  • Мнения: 51
Момичета, в списъка за безглутенови продукти видях че са посочени,  веро, сапуни и прах за пране...това означава ли че не мога да пера с Ариел(течен) и омекотител на (Ленор)..сапун ползвам на Тео..но не Бебе Тео..а обикновен (Океан) ..От верото ползвам на Ехо.  newsm78

# 673
  • Мнения: 113
Защо в продължение на година ли? Хм. В началото се почна с раздразнителност, нервност, после започна да прави хронични диарии, при всяка инфекция без от фекалните проби да се установява причина за това, яде страшно много, в акито му често се виждаха несмлени храни, кръвните му изследвания показваха нисък хемоглобин, високи нива на левкоцити, хомеопатията не помогна, личната лекарка явно си мисли, че ходя само за да й губя времето, и в крайна сметка лекар при когото ходим на частно ни насочи към доц. М. Георгиева във Варна. Не можахме да останем за изследвания през ноември миналата година и едва сега, вече нямаше накъде и така.

# 674
  • Мнения: 199
Nevinna,добре дошла сред нас  Rolling Eyes!Много е тежко,много е трудно за приемане в началото,но с времето ще се примирите и ще свикнете.До толкова се свиква,че идва време когато не ти прави впечатление вече(почти).Ако имаш време да прочетеш всичко написано от нас,ще получиш отговор на всичките си въпроси,обсъждали сме всичко.Ако нямаш време -питай  Hug.Сокччета и халва в началото на диетата не бива и би трябвало да са ви казали докторите.Няколко месеца диетата е доста ограничена,но така трябва,полека ще захраниш после с останалите.

Много хубаво са го решили това с винетките,в средата на годината,когато вече всеки си е купил...

Мариетка,този  направо да го... #Cussing out!Когато ние слагахме ваксините,на нас педито(бившият) ни изписа Тетраксим,не знаех че има Пентаксим.И сложихме Тетраксима.И после го питах,защо на едни сте изписвали Пентаксим,а на нас Тетраксим?А той отговори-ми то не всеки има възможност да сложи от по-скъпата  Shocked.Викам-вие как ме преценихте,че аз нямам възможност и решихте по-евтината да ни изпишете,по какво!?Боооже,божке...Лекари!Би трябвало да са умни,съвестни,всеотдайни...но много от тях не са!

Общи условия

Активация на акаунт