Цьолиакия-тема 6

  • 68 782
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 186
Рози,Мариета - милички това за докторите наистина вече е прекалено  #2gunfireКолко пъти сме  обсъждали тяхното невежество и въпреки това нищо ново под слънцето #Cussing out За пореден път се убеждаваме и си доказваме една на друга че за всичко трябва да се питаме,да четем и да се доверяваме на собствената си преценка защото докторите в днешно време са уникални!!!Колко пъти съм попадала в подобни ситуации.........Предпоследния път като лежахме в Св.Марина  и Миши беше на поредните вливания но нямаше АБ  а само глюкоза и разтвори ,една умна медицинска сестра,непрочела добре името и тръгна да и слага АБ КОЙТО БЕШЕ ПРЕДНАЗНАЧЕН ЗА СЪВСЕМ ДРУГО ДЕТЕНЦЕ,ЛЕЖАЩО НА СЪСЕДНОТО ЛЕГЛО!!!Коя е Михаела ,хайде време е за АБ .Ама как така време за антибиотик,питам аз , да не би да са ни назначили ново лекарство,ние дори нямахме изписан абсолютно никакъв АБ?Аз си знам работата -ми отговори сестрата но явно след като видя ужасената ми физиономия и се убеди че няма да и позволя да ни сложи някакво чуждо лекарство реши ,че все пак ще провери в журнала.И само да можехте да и видите засрамената физиономия и как дори нямаше сили да ме погледне в очите и започна да ми мрънка някакви извинения от рода ,че носела очила и недовиждала и не била прочела правилно името !!!И какво от това ами както сме алергични към какво ли не,кой знае какво можеше да ни се случи не дай боже - пък след това и да се извинява кому ще помогне  newsm78Та затова вече си знам ,тръгнеш ли по доктори ,просто не може да се разчита на тях,винаги трябва да си имаме едно наум.После пък като ни пратиха да пием Бариевата каша и вече я бяхме изпили,моя  съпруг съвсем случайно забеляза че срока на годност на Бариевата каша беше изтекъл!!!Отивам и питам докторката която ни я даде,как може такова нещо ние се лекуваме от стомашни проблеми а те ни дават да пием каша с изтекъл срок?А ама така ли аз дори и не бях погледнала,за първи път ни се случва - това беше отговора и!!!Не не вярвам да навреди нещо!!!Представяте ли си...........ох сега като се сетя и направо пак почвам да се ядосвам.Та така за нашите преживявания в Св. Марина,просто винаги трябва да сме внимателни и мсичко да следим и да си записваме защото живеем в Бг и -очаквай неочакваното!!!

# 676
  • Мнения: 113
Момичета ако някой знае да ми каже - има ли глутен в дъвките и бонбоните лукчета. Малкия много иска нещо сладичко, глезотийка и аз това му купувам.

# 677
  • Мнения: 335
Здравейте,дъвки Орбит, лукчета и всички бонбони на Захарни заводи може!

# 678
  • Мнения: 51
Момичета, в списъка за безглутенови продукти видях че са посочени,  веро, сапуни и прах за пране...това означава ли че не мога да пера с Ариел(течен) и омекотител на (Ленор)..сапун ползвам на Тео..но не Бебе Тео..а обикновен (Океан) ..От верото ползвам на Ехо.  newsm78

Някой може ли да ми каже..?

# 679
  • Мнения: 186
Момичета, в списъка за безглутенови продукти видях че са посочени,  веро, сапуни и прах за пране...това означава ли че не мога да пера с Ариел(течен) и омекотител на (Ленор)..сапун ползвам на Тео..но не Бебе Тео..а обикновен (Океан) ..От верото ползвам на Ехо.  newsm78

Някой може ли да ми каже..?
Иле докато ние бяхме на диета не съм сменяла сапуна и верото заради наличието на глутен а просто перях с бебешки сапун и спрях омекотитела в началото а после вече купувах прах за пране с омекотител-пак на Тео бебе.При нас постоянно излизаха пъпки и затова доц.Георгиева ми каза да пера само с бебешки прах ,да носим само бяло памучно бельо и да не ползвам никакъв омекотител.Не съм чувала в праха ,верото и сапуна да има глутен  newsm78Но виж  в пастата за зъби има,затова тя задължително трябва да е безглутенова-тази която е в таблицата.Все пак изчакай и някоя друга мама да се включи но това ползвах аз ,дано да съм помогнала  Peace

# 680
  • Мнения: 77
Здравейте мили,
Мариетка това е ужасно с всеки ден се убеждавам че тук докторите са толкова безхаберни и пълни идиоти че  #Cussing out #2gunfire какво да кажа, как не го е срам хем знае че Ема си има проблем и да лъже така. Няма оправия в тази държава.
Добре дошла Nevinna както по-горе мамите писаха в началото е трудно но се свиква ето моя син е от 10мес. на диета и вече не ми прави впечатление свикнах с мисълта, в началото бяхме само на картофи, ориз и пилешко месо(печени) макарони(оризови, царевични) има в Пикадили, както и в магазини"Здраве" , както и безглутенови спагети, фиде, и др. подобни. Сокове наистина не е хубаво да пие а и то в почти всички има глутен или са химия и дразнят стомахчето.Ще видиш как след първия месец ще има голяма промяна в детето, моят син сега има такава енергия каквато преди не мисля че имаше.
Иле аз пера с Медикс за деца не ползвам омекотител, теч.сапун е Бочко а за съдовете използвам Lavena Bochko baby, но и аз не съм чувала за глутен в тях или по скоро че има.
Ние сме на 15.06. на ТЕЛК комисия и приемам всякакви съвети от вас които вече сте преминали и през това Laughing

# 681
  • Мнения: 527
Сега се сещам, че по-напред в темата беше споменато (според отправено запитване до вносителите) за соковете Гранини - БЕЗ ГЛУТЕН! 

Спроед мен в сапуна Dove също има глутен. Смених го с Нивеа и смятам, че е по-добре. Преди две седмици на щанда на Dove в Карфур помолих представителката на фирмата да провери дали съдържат глутен и си дадох координатите да ми отговорят. Все още няма отговор,  а това е голяма фирма и ако всичко беше наред нямаше да пропуснат да кажат.  Явно не е чист.

# 682
  • Мнения: 199
Не сме коментирали сапуните,праховете,омекотителите....Мисля,че те са от значение дотолкова,че да не дразнят кожата по някакъв начин.И да има глутен в сапуна,той не отива в червата,че да е проблем.Просто не виждам как би навредил,освен ако не попада в устата на детето.Пастата за зъби е от значение,разбира се.Свещичките също е важно да са без,въпреки че те също не стигат до тънкото черво,а само до дебелото(ако не греша),но все пак се приемат вътрешно.Ако не съм права,поправете ме.Това са си мои разсъждения   Peace.

# 683
  • Мнения: 51
За пастата ми е ясно..смених я веднага  като разбрах че сме болни..но за праха и омекотитела...имаше една майка, която след всеки който се къпел в тях..чистела основно банята...чак толкова няма нужда според мен.
Не съм забелязала да има реакция от прах и веро..

# 684
  • Мнения: 168
Иле и аз бях задала този въпрос скоро ,относно сапуните ,защото четох една статия в която пишеше ,че банята е най опасното място за целиаците/т.е. козметиката съдържа глутен/ и винаги е добре да се почиства.Това ми се струва доста непосилно и по добре всички да минем на сапуни и шампоани ,които са без глутен.Има био /натурални/козметики ,които се предлагат в специализирани магазини,но все още не съм се интересувала ,защото малката я къпя в корито и използвам най обикновен сапун на Бочко или Тео бебе.Пера отново с Тео бебе и препарат за съдове на Бочко.В тази връзка кажете каква слънцезащитна козметика ползвате и някакви репеленти можем ли?

Емма от два дни пък казва ,че я боли и забелязвам че това когато пишка ,а не е изприщена.Все още е с памперс ,дали е настинала или пак нещо свързано с тази гадна ваксина.Не смея да я заведа при личния ,защото съм му много ядосана и вмомента проучвам и действам да го сменя/нали сега е момента/.

# 685
  • Мнения: 2 222
Здравейте,

интересува ме характерна ли е анемията за децата с непоносимост към глутена? Имало ли е такава при вашите деца. Имам предвид сериозна анемия, с много нисък хемоглобин. Мерси предварително за отговорите.

# 686
  • Мнения: 186
Иле и аз бях задала този въпрос скоро ,относно сапуните ,защото четох една статия в която пишеше ,че банята е най опасното място за целиаците/т.е. козметиката съдържа глутен/ и винаги е добре да се почиства.Това ми се струва доста непосилно и по добре всички да минем на сапуни и шампоани ,които са без глутен.Има био /натурални/козметики ,които се предлагат в специализирани магазини,но все още не съм се интересувала ,защото малката я къпя в корито и използвам най обикновен сапун на Бочко или Тео бебе.Пера отново с Тео бебе и препарат за съдове на Бочко.В тази връзка кажете каква слънцезащитна козметика ползвате и някакви репеленти можем ли?

Емма от два дни пък казва ,че я боли и забелязвам че това когато пишка ,а не е изприщена.Все още е с памперс ,дали е настинала или пак нещо свързано с тази гадна ваксина.Не смея да я заведа при личния ,защото съм му много ядосана и вмомента проучвам и действам да го сменя/нали сега е момента/.

Мариета мила не мисля че е от ваксината  Thinking Племенника ми ,а и децата на няколко мои приятелки имаха същия проблем - по скоро може да я някаква бактерия в урината.При всички познати дечица се оказа точно това а оплакванията бяха болки при уриниране и много чести позиви за пишкане.Така че може да е това ,ще трябва да пуснеш урина за изследване ако оплакванията зачестят .И по-често се среща при момиченцата ,нали занеш особеностите  Embarassedт

# 687
  • Мнения: 186
Здравейте,

интересува ме характерна ли е анемията за децата с непоносимост към глутена? Имало ли е такава при вашите деца. Имам предвид сериозна анемия, с много нисък хемоглобин. Мерси предварително за отговорите.
"Поради намалената способност за абсорбиране на важни витамини и минерали, повечето пациенти с цьолиакия страдат от недохранване и анемия, дори когато са с нормално или  дори наднормено тегло. Счита се, че анемията е един от симптомите за наличие на цьолиакия."Това е което открих Peace

# 688
  • Мнения: 527
Иле и аз бях задала този въпрос скоро ,относно сапуните ,защото четох една статия в която пишеше ,че банята е най опасното място за целиаците/т.е. козметиката съдържа глутен/ и винаги е добре да се почиства.Това ми се струва доста непосилно и по добре всички да минем на сапуни и шампоани ,които са без глутен.Има био /натурални/козметики ,които се предлагат в специализирани магазини,но все още не съм се интересувала ,защото малката я къпя в корито и използвам най обикновен сапун на Бочко или Тео бебе.Пера отново с Тео бебе и препарат за съдове на Бочко.В тази връзка кажете каква слънцезащитна козметика ползвате и някакви репеленти можем ли?

Емма от два дни пък казва ,че я боли и забелязвам че това когато пишка ,а не е изприщена.Все още е с памперс ,дали е настинала или пак нещо свързано с тази гадна ваксина.Не смея да я заведа при личния ,защото съм му много ядосана и вмомента проучвам и действам да го сменя/нали сега е момента/.


Също и аз смятам, че това е много важно, защото омекотител ако може да не се ползва, то с праха за пране не е така. Не може без него. А като се замисли човек, ако в перилните препарати има глутен (а защо да няма, след като в сапуна има, в пастата за зъби и всичко друго?) цяла нощ се въргаляме в чаршафите, дрехите цял ден са до тялото на болния. Не влиза, не влиза, но при този непрекъснат контакт? Thinking

Може би е добре да се отправи едно запитване до основните вносители но от Асоциацията, защото обикновените граждани те ги взимат изобщо на сериозно. От името на Асоциацията е друго. По-отговорно е така. Вие как мислите? Thinking

# 689
  • Мнения: 46
Ние сме от 6 год. със заболяване цьолиакия- две тънкочревни биопсии и едно захранване с глутен между тях и мога да кажа .че никога не съм гледала нито прахта за пране . нито сапуните пък дори и пастата за зъби.Всички ТТG тестове са ни отрицателни за антитела с изключение на този след захранването.Пием си сокове на куинс и на капи когато сме на заведение. единствено сладки и вафлички поръчвам от био магазините всичко друго си пиготвяме вкъщи.Вики е на 8 год.-28 кг  и висока 130 см. тренира карате и по нищо не личи .че има проблем.Моят съвет е да не се вманиячавате прекалено ,защото децата много усещат притеснението и това ги тормози повече дори от диетата.

Общи условия

Активация на акаунт