На половин година стана АПРИЛската дружина - 8

  • 25 464
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 233
привет мамчета! Hug

Да се похвалим и ние с новата придобивка! Купихме си такъв паяк http://www.kiddies-kingdom.com/ProductsDetails.aspx?item_id=3426 … =aw&Source=aw


Алекс мнооого се кефи вътре направо избухва!! хахахах прави се на DJ  hahaha

и кофти новината около нас - бебо е с Атопичен дерматит, който вече месец лекуваме, ама май само е такава думата - не се повлиява от нищо! в чудо съм се видяла - имаме около 40 крема, никой от които не помага! Кожата на лицето му е супер суха и на червени петна-рани! не мога да го изведа навън даже - от въздуха става по-зле! ще изпробваме сега едно кремче, правено от знахар, и ако и то не помогне , вече към хомеопатията ще стреляме и вече не знам....мн ми е мъчно да го гледам такъв  smile3518

# 61
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ ДНЕС БЕБЕНЦА!!!! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!!!


Ние сега се прибрахме от разходка. Времето е супер. Малкия добре си поспа та си представям тази нощ какво ще е
Момичета вие как сте с бебешките магазини. Леле при мене няма такова харчене. Като вляза и няма излизане. Обожавам да му купувам Embarassed
Къде ще е този ВисВиталис до МОЛ СОФИЯ. Дени сигурно и аз ще съм там след обяда,

Глорибг дано помогне това мазило. Стискам палци да се оправи бебчо.

# 62
  • Мнения: 11
За Лактаната не вярвам да нямат екип за качеството и т.н. Все пак в Германия дори в саламите не слагат соя, пък какво остава да не се контролира бебешка храна. Не вярвам на мненията на български лекари, които се учат от нас майките и се дразнят, че си споделяме и ги обсъждаме по форумите!!! Ама всеки има право на избор. А за пюретата на ХИПП ами аз лично не ги харесвам особено тези на базата на картоф - не мога да го извадя от буркана а какво остава да го яде едно 6 месечно бебе. Днес хвърлих още едно тиквичка с картоф... човек вече да не знае какво да дава. Най-добре добрата стара БГ практика - направи си сам!

# 63
  • Мнения: 1 380
А за пюретата на ХИПП ами аз лично не ги харесвам особено тези на базата на картоф - не мога да го извадя от буркана а какво остава да го яде едно 6 месечно бебе. Днес хвърлих още едно тиквичка с картоф... човек вече да не знае какво да дава. Най-добре добрата стара БГ практика - направи си сам!
Ужасни са!!!
И двете ми деца не ги харесаха. Тези с картофа и тиквичката са като лепило, и са много неприятни на вкус....
Кажете за киселото мляко.Вчера дадох 3-4 лъжички от Био-то на Балев, 3,6 %, но не съм го разреждала с вода.
И на каката не разреждах с вода, а трябва ли?

# 64
  • Мнения: 1 072
Ехоо, какъв прекрасен ден е навън, но баткото още спи и с Карина го чакаме да се събуди  Twisted Evil
Честити половин годинки на Алиса и Ангел-Михаил   bouquet  bouquet
Подкрепям биби, че мноого постно тази година на бебеманията Close Вярно раздадоха тестерчета и подаръчета, та пак не сме капо, но аз така и не намерих това, което търсех - нямаше ги нито chicco, нито cam Sad После пък се оказа, че това столче точно, което съм харесала, било стар модел и нямало да се внася повече Sad Карина все още си яде в шезлонга и е крайно време да й купим нещо...
wave, каква йога? Хайде раздуй, бе съседке Flutter
Мили Ванили, за заниманията в мола на Цариградско - една съседка от августовските майки ходи. Това в сряда е за майка и бебе, но бебетата са от 0 до 6. Ако някое заплаче, има момиче, което да го вземе, така че майката да си продължи заниманието. Но въпросната съседка ми каза за някаква йога за майки с деца в Изток и щяла да ме води, та ще споделя после.
За Лактаната не се изненадвам - той форума щеше банка да срине, пък за такова дребно нещо като промотиране на млека и каши - фасулска работа Wink Но и на мен ми дадоха от оризовата каша и мисля да я пробвам когато й дойде редът.
Благодаря на споделилите за съня - значи горе-долу всички спят по-малко от написаното в книжката  Confused Най-интересно ми е как близнаците на бора66 спят различно време - не се ли будят взаимно Thinking Mr. Green

# 65
  • Мнения: 151
Ето ме и мен  Hug

Повършахме с Цвети СС по Бебеманията  Whistling УЖАСССССС  #Crazy много голямо разочарование тази година  Shocked Никакава организация.Минаваш по щандовете и никой не ти обръща внимание .Най -вече щанда на ПЕРСИЛ  ooooh! момичетата бяха на кафе там  Crossing Arms На щанда на АВЕНТ 2 ма от 4-ма консултанти не бяха в час  ooooh! Имаше лекция за алергийте  ooooh! е няма такава боза  ooooh! Нищо конкретно .Поне с Цвети си нахранихме децата и ги преобухме на спокойствие  hahaha Много ми хареса щанда на ЛАКТАНА    bouquet консултантите бяха подготвени от А до Я  Peace Харесах си нов стол за кола на щанда на Макси Коси  Mr. Green Най-  добре подредени бяха НУК  Peace Удивена съм от един малък щанд МЕ ТО КИДС имат страхони дрешки и най-важното суперски обувки за малки крачета като на мойто Иве за прохождане с мекичка подметка и твърд форд Rolling Eyes Утре ще ходя да купя

Е това беше на кратко от БЕБЕМАНИЯ 2010 Crossing Arms

# 66
  • Мнения: 2 401
J_M_M, клеевата тинктура се дава по 1 или 2 капки на всяка година, например, ако детето е на 5г. се дава между 5 и 10 капки, ако е профилактично веднъж дневно, ако е с лечебна цел няколко пъти на ден! Аз лично започнах да си я правя сама, че тази купената от магазина не ми се струва много ефективна!

Глори, много неприятно, дано кремчето да помогне!

Последна редакция: сб, 30 окт 2010, 19:17 от Звездичка!

# 67
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Тази нощ нали се сменя времето и в прогнозата за времето казаха, че сме щели да спим 1 час повече rotfImbo Много се смях на това

# 68
  • Мнения: 184
gloribg,опитахте ли с юсерин-червената серия.И дария има такива периоди на изприщване,сухота и лющене,като бебе на 1 месец положението беше ужасно,сега пак се появяват понякога,при нас обаче е по-скоро контактна екзема,от допир с непамучни материй,дрехи.Къпех и с шампоана на юсерин-червеният пак,те за за суха и чувствителна ,алергична кожа.Успех,наистина е много неприятно.

# 69
  • Мнения: 4 358
Голяма разходка падна при нас.И аз като вас се чуда какво ли ще е тази нощ.Че и преди малко пак дремна половин час и нещо имам едно такова предчуствие за себе си hahaha,че ще посрешна аз изгрева отново - ха ха ха
Честита седма месечинка на Венелина,Виктория,Андрея,Маргарита,,ДенисИвет,Ана и Ванислав и честита шеста месечинка на Алиса и Ангел-Михаил.Да са живи и здрави малките сладури.
Момичета вие в какви съдове храните бебетата.Аз нещо с тия пластмаси съм #Crazy.Купих днеска ето такава на Нук
,но чак в къщи видях нито е B-free нито нищо.Че и за капак на капака на съда си е означето, че е от гадната пластмаса.Така е винаги като бързам по магазините.Като луд с къртечница ooooh!
И сега пак нова трябва да търся.Тази ме е страх да топля храна в нея.
Опитах се и столче за хранене да харесам, но много постно при нас.Почти никакви модели не видях на живо.

# 70
  • Мнения: 6 092
благодаря ви момичета Hug

# 71
  • Мнения: 265
Честита шеста месечинка на Алиса и Ангел-Михаил.   bouquet   Party Time

# 72
  • София
  • Мнения: 122
Ето обещаната снимка с тортата ни Mr. Green

glorybg много неприятно, дано не е атопичен дерматит и да се повлияе скоро  Praynig
Хъни - Бъни аз на Али и сипвам в стъклено бурканче, но на Бебеамания си харесах едни панички на томи типи
много е малка картинката Sad ето инфо http://www.ibebe.bg/hranene/pribori-i-sadove/tommee-tippee-bebeshka-kupa.html
Относно Лактаната - на мен педиатърката ми я препоръча, освен това спокойно мога да кажа, че щом сменихме с нея аптамил комфорта Али започна да си ака всеки ден, а преди това правеше паузи от по 3 дни и накрая прибягвах до мушкатото  Tired
Али днес яде малко броколи в катофеното пюре и се скъса от пръцкане, определено отпада броколито от менюто ни  Sick

# 73
  • Мнения: 3
Честито на всички празнуващи бебчетааааа!!!
Аз да се похваля.....Митака страшно хареса пуешкото пюренце което му дадох! feeding
много съм доволна!!!
Хъни-Бъни...аз за сега му давам пюренцата в стъклена купичка, която преди хранене старателно измивам с Бочко. Аз съм решила като порастне и започне да проявява интерес сам да се храни с лъжичка тогава да му купя комплект детски прибори-по-шарени и интересни. Естествено сега го храня със силиконови детски лъжички , но купичката си е най-обикновена стъклена и така съм избегнала проблема с пластмасата( а и спокойно мога да претоплям пюренцата така в микровълновата), а и като е по-простовата няма чак такова желание да бърника вътре в пюрето. Peace
Та....бургаски мамиииии........хм...хм......времето тази седмица ще е хубаво. Чакам предложения!

Поздрави и целувки на всичкииииииииии!!! newsm51 newsm51 newsm51
Данче ....да ухапеш Петьо! Ако не....аз ще дойда и ще го изям този сладуран! smile3534
ГлориБГ...миличка и нас ни бяха наплашили че Митко има атопичен дерматит...много неприятно...слава Богу при нас се оказа че е проста гъбична инфекция в областта на гингвиналната гънка .....от сорта на пампер дерматита...който мина с кремче за 5 лева( а преди това минахме през 3 кожни лекаря, благодарение на които се заредихме с кремове и  мазила за 200 лева и никой от тях не помогна, а проблема си го суркахме повече от месец) #2gunfire Дано и при вас е грешна диагноза и всичко се окаже нещо мноооого простичко и му мине бързо на дечко. Да го нацелуваш ей! И не се притеснявай ...всичко ще е ок с вашето слънчице  love001
Олеееееееее Мечо пух .....тортата е страхотна, майсторка такава, а Али е просто разкошна...истинска кукличка! smile3521

# 74
  • Мнения: 43
Или_ fani73 приготвям ги ей по този начин: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0 - както е описано за домашно приготвени каши... Това, което обаче липсва в моята рецепта е запичането на зрънцата - моето брашно е сурово и само го варя след като е киснало цяла нощ във вода. Вариант е да се запече на тиган, но не съм сигурна дали въобще е нужно.

Казаха ми, че мелят и по поръчка по интернет.

Общи условия

Активация на акаунт