КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 3

  • 265 407
  • 1 382
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 158
Здравейте1!
Така описано състоянието прилича на опашка от грипа. Но без лични впечатления, съжалявам, но мнения не бива да се дават!
Здравейте,
имам следния въпрос: След прекаран грип, лекуван с Тамифлу, още на 3-4 прием, на детето му се подду едното оченце не много, но забалежимо, най-вече отдолу, другото по-малко. Приех го за странична реакция. Грипът прерастна в бронхит и се наложи прием на клацид. Пи го 8 дни, през което време очите спаднаха. На 2-3 ден след спирането на Клацида, двете оченца отново леко отекоха, пак най-вече отдолу, не е много, но се забелязва леко подпухване, като придобиха леко синкав вид, все едно от недоспиване.
Правени са изследвания на кръв и урина, стерилна урина също, ехограф на отделителна система, всичко е в норми, причината не е там. Детето е на почти 7 г. Оперирано е от трета сливица преди 2 месеца.

Въпросът ми е на какво може да се дължи това леко подпухване, което продължава вече около седмица и не се променя през деня и нощта,в смисъл не спада нито се увеличава? Какво следва да предприема или да изчакам още малко?

# 106
  • Мнения: 389
Здравейте!
 Големия ми син е на 3г и 6м.
заведох го на лекар,защото когато се върти /а той се върти по много/,следи си ръката и в това време едното оче го събира близо до носа. при първия преглед каза,че няма нещо обезпокоително ,но настоя да му види очните дъна.
 и след 5 дневно слагане на атропин,днес бяхме на консултация . Резултата далекогледство +0,50/Sph/ Обективно състояние: Успоредни очни оси.Епикантус/това какво ще рече?/прозрачни очни средни.Ланг тест-котка 1200",Ковър тест/-/ ,Бункер тест-без данни за анизометрия; Запазена подвижност във всички посоки;конюнктива-б.о.;роговици-прозрачни;лещи-прозрачни;очни дъна-папили-витални,макули с рефлекс,съдовве-норма
Въпроса ми е дали сме в рамките на нормалното? Ще го израсте ли? Трябва ли да носи очила? и ако да кога ,колко често,дали само като играе на компютъра ?

# 107
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
От така представените данни от прегледа на вашето дете му няма нищо, що се отнася до очите. Епикантус е термин, отнасящ се до формата на клепачите и не е болестно или друго извън нормите състояние.
Здравейте!
 Големия ми син е на 3г и 6м.
заведох го на лекар,защото когато се върти /а той се върти по много/,следи си ръката и в това време едното оче го събира близо до носа. при първия преглед каза,че няма нещо обезпокоително ,но настоя да му види очните дъна.
 и след 5 дневно слагане на атропин,днес бяхме на консултация . Резултата далекогледство +0,50/Sph/ Обективно състояние: Успоредни очни оси.Епикантус/това какво ще рече?/прозрачни очни средни.Ланг тест-котка 1200",Ковър тест/-/ ,Бункер тест-без данни за анизометрия; Запазена подвижност във всички посоки;конюнктива-б.о.;роговици-прозрачни;лещи-прозрачни;очни дъна-папили-витални,макули с рефлекс,съдовве-норма
Въпроса ми е дали сме в рамките на нормалното? Ще го израсте ли? Трябва ли да носи очила? и ако да кога ,колко често,дали само като играе на компютъра ?

# 108
  • Мнения: 722
Здравейте! На каква възраст най-рано може да се открие проблем със зрението? Моето бебе е на 5 месеца и има (според мен) леко кривогледство. Например: лявото око често е насочено към носа, а дясното си е напред . Време ли е да потърся консултация с лекар и бихте ли ме насочили към кого да се обърна?

# 109
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Ако това, което описвате, наистина е така, то добре е още сега да прегледате детето. Заповядайте при нас. 029832028 е телефон за запазване на час!
Здравейте! На каква възраст най-рано може да се открие проблем със зрението? Моето бебе е на 5 месеца и има (според мен) леко кривогледство. Например: лявото око често е насочено към носа, а дясното си е напред . Време ли е да потърся консултация с лекар и бихте ли ме насочили към кого да се обърна?

# 110
  • Мнения: 7
Здравейте д-р Константинов,
дъщеря ми е на 10 дена и забелязахме,че едната  зеница и е кръгла ,а другата по-голяма и  елипсовидна.Може ли това да окаже влияние на зрението и .Какво можем да направим за този проблем и къде да я заведем на лекар.Ние сме от Бургас.Благодара Ви предварително за отговора.

Росица Попова

# 111
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Такива разлики са чести съвсем в началото на живота на детето. Наблюдавайте а ако трябва да се консултирате най-близко ви е Варна!
Здравейте д-р Константинов,
дъщеря ми е на 10 дена и забелязахме,че едната  зеница и е кръгла ,а другата по-голяма и  елипсовидна.Може ли това да окаже влияние на зрението и .Какво можем да направим за този проблем и къде да я заведем на лекар.Ние сме от Бургас.Благодара Ви предварително за отговора.

Росица Попова

# 112
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Здравейте д-р Константинов,Племенницата ми има следния проблем:Може би винаги е кривила малко едното оченце,но към 4 години почна много да криви и 2-те.Поставиха и и на 2-те очи 2+.Дясното и оченце беше изкривено около 5 градуса и като носи очилата 1 месец се оправи.Дясното беше изкривено до 10 градуса и след 1 месец станаха 7  градуса.Закриват и лявото око ,за да стимулират дясното,но по 3-4часа на ден.След7-8 месеца окото и много слабо се криви с очила,но без очила си събира очите.Дали е нормално?  newsm78 Четох някъде че видео игрите помагат.Може ли да ми препоръчате някоя!

# 113
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Информацията, която давате е малко непълна, но изглежда лечението се води правилно. Колкото до електронните игри, няма категорични данни за тяхното предимство пред традиционните методи за лечение на тези проблеми. Продължавайте да следвате съветите на вашия лекар!
Здравейте д-р Константинов,Племенницата ми има следния проблем:Може би винаги е кривила малко едното оченце,но към 4 години почна много да криви и 2-те.Поставиха и и на 2-те очи 2+.Дясното и оченце беше изкривено около 5 градуса и като носи очилата 1 месец се оправи.Дясното беше изкривено до 10 градуса и след 1 месец станаха 7  градуса.Закриват и лявото око ,за да стимулират дясното,но по 3-4часа на ден.След7-8 месеца окото и много слабо се криви с очила,но без очила си събира очите.Дали е нормално?  newsm78 Четох някъде че видео игрите помагат.Може ли да ми препоръчате някоя!

# 114
  • Мнения: 6 274
Здравейте, д-р Константинов.   bouquet
Искам да Ви попитам следното: според Вас възможно ли е блефаритът да се излекува с т. нар. "бабешки илачи" или е задължително да се прилагат сулфонамиди, кортикостероиди и/или АБ?
 Thinking

Последна редакция: пт, 11 мар 2011, 15:50 от Джуличка

# 115
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
При темата за блефарита има опасност да говорим общи приказки. Първо е добре да намерим причината, после да направим лечебния план. Напоследък са публикувани изследвания които дават нови надежди за справяне с този неприятен проблем. Често повтаряното в медицината твърдение, че всеки пациент е по своему различен от другия със сходни оплаквания е много верен! А за бабешките илачи вярвайте по-често не помагат!
Здравейте, д-р Константинов.   bouquet
Искам да Ви попитам следното: според Вас възможно ли е блефаритът да се излекува с т. нар. "бабешки илачи" или е задължително да се прилагат сулфонамиди, кортикостероиди и/или АБ?
 Thinking

# 116
  • Мнения: 6 274
Благодаря Ви!    bouquet

# 117
  • София
  • Мнения: 1 946
Здравейте, д-р Константинов,
синът ми е почти на 2 месеца и половина. Веднага след изписването от родилния дом забелязах сълзене на лявото око. Педиатърът препоръча масаж и промиване с преварена вода. До момента обаче все още не само, че няма никакво подобрение, но дори ми се струва, че количеството секрет се е увеличил. Често се случва да почистя окото и буквално след две-три минути отново да го има жълто-бяло-зеления секрет. Почти всяка сутрин се събужда с тъмно жълти засъкнали бучки гурелчета, които са лепкави и слепват клепачите.
Въпросът ми е възможно ли е да се говори за инфекция, след като другото око вече два месеца не се е заразило и си остава здраво?
При така поставената (само от педиатър, не от офталмолог) диагноза запушен канал, би ли могло да мажа с fucithalmic или е по-добре да изчакам.
До каква възраст може да чакаме и вярно ли е, че след 1 месечна възраст вече няма смисъл от масажи?
Изобщо какво препоръчвате да направим, за да не се стигне до сондаж?

Благодаря ви предварително!   bouquet

# 118
  • Мнения: 196
Здравейте  Констанинов, радвам се че има някой които помага тук.
Моля ви за съвет относно евентуален проблем с моето дете.
Тя е на 1 година и 1 месец почти - едва забележимо ми се струва, че закривява едното оче навътре. Възможно е да си въобразявам, но все пак се притеснявам. Може ли да ме посъветвате нещо, или как да проверя в домашни условия дали има проблем, или дали трябва да я заведа на лекар за диагностициране? И още нещо - до каква възраст може да се очаква, че това закривяване е физиологично и ще изчезне?

Благодаря предварително.

# 119
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Така описано състоянието говори  за запушено каналче. Масажите са добро средство ако се правят правилно. Чакането зависи от състоянието и преценката трябва да се направи от специалист. Лекарствата облекчават но не могат да премахнат проблема ако има запушване.
Здравейте, д-р Константинов,
синът ми е почти на 2 месеца и половина. Веднага след изписването от родилния дом забелязах сълзене на лявото око. Педиатърът препоръча масаж и промиване с преварена вода. До момента обаче все още не само, че няма никакво подобрение, но дори ми се струва, че количеството секрет се е увеличил. Често се случва да почистя окото и буквално след две-три минути отново да го има жълто-бяло-зеления секрет. Почти всяка сутрин се събужда с тъмно жълти засъкнали бучки гурелчета, които са лепкави и слепват клепачите.
Въпросът ми е възможно ли е да се говори за инфекция, след като другото око вече два месеца не се е заразило и си остава здраво?
При така поставената (само от педиатър, не от офталмолог) диагноза запушен канал, би ли могло да мажа с fucithalmic или е по-добре да изчакам.
До каква възраст може да чакаме и вярно ли е, че след 1 месечна възраст вече няма смисъл от масажи?
Изобщо какво препоръчвате да направим, за да не се стигне до сондаж?

Благодаря ви предварително!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт