А в коя дьржава бихте искали....

  • 1 975
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
Да работите и изкарвате доходите си? Да работя в Австрия, щото може яваш-яваш и мързеливо. Но парите моля от Швейцария!
Да си плащате даньците? Монако
Да учат децата Ви? Англия или САЩ
Да ходите на почивка? Френска Полинезия
Да живеете? До някое от езерата около Мюнхен.
Да се пенсионирате? ами където живея, там ще се пенсионирам. На 60 години не мога да изграждам нови контакти и приятелства.
Да си построите кьща? Не искам да си строя къща!!! Още една къща и трябва да ме пратят в психиатрия. Особено ако трябва да я строя.
Да получите паспорта и гражданството и? Никога не съм мечтала за паспорт и гражданство.
Да научите езика и? френски
Да изучите културата и традициите и? Като цяло азиатската култура, макар че тя е много разнообразна.

# 16
  • Мнения: 2 452
Я да извъртя едно офф питане - защо искате да учат във Финландия???
Каква е причината и с какво е по-добро тамошното образование?



Веднага ще ти отговоря! Финландия е страната с най-добро образование до завършване на гимназия. Започват училище на 7 години и в края на гимназията държат "руска матура", както казваше майка ми, т.е. пълна матура. Дава им се много солидно образование. Държи се много на езика - дори и в Университета (говоря за специалности като медицина, стоматология и фармация) имат изпити по финландски - практически изпити са, т.е. един от материалите, к. подготвят се оценява първо езиково и след това се прави оценка на материята. Аз най-сериозно съм се замисляла за преселване там именно заради солидното образование. Това, което ме спира е езиковата бариера за съпруга ми. Все пак, никога не е късно!

# 17
  • Мнения: 4 212
М да, финладците имат най доброто образование.  Flutter

# 18
  • Мнения: 2 452
М да, финладците имат най доброто образование.  Flutter

Ей мЪ на; жив пример!  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 4 212
М да, финладците имат най доброто образование.  Flutter

Ей мЪ на; жив пример! Mr. Green
знам аз 4е си от добра школа.

# 20
  • Мнения: 847
Да работите и изкарвате доходите си?Suisse
Да си плащате даньците?Monaco
Да учат децата Ви?Балгария,Финландия,6вейцария
Да ходите на почивка?Азия,Нова Зеландия,и навсякаде кадето има сланце
Да живеете?на сланце ,май в Азия
Да се пенсионирате?в 6вейцария
Да си построите кьща?на Созопол,в Португалия,на планина
Да получите паспорта и гражданството и?на света
Да научите езика и?Япония,Китай,
Да изучите културата и традициите и?Япония,Китай

# 21
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
БЪЛГАРИЯ
БЪЛГАРИЯ
и на следващите 8 въпроса пак същият отговор.

# 22
Да работите и изкарвате доходите си? САЩ или UK
Да си плащате даньците? Монако или ОАЕ
Да учат децата Ви? Финландия или Дания (учителката на Ели се занимава с проучване на "пазара" на училищата и каза, че дори за в момента Дания води Финландия Confused)
Да ходите на почивка? По целият свят
Да живеете? Шотландия, Испания
Да се пенсионирате? Испания (топлата й целогодишно част Flutter), Флорида
Да си построите кьща? Като изключим сегашната, която беше готова построена, там където ще се пенсионирам
Да получите паспорта и гражданството и? Българско си имам на път е и второто (друго май не щЪ) Mr. Green
Да научите езика и? френски, испански, японски, арабски
Да изучите културата и традициите и? Япония

За тези, които искат учат децата им в Англия защо го искат?! (заради прословутите колежи в Кембридж и Оксфорт ли?! newsm78). Много от тукашните въобще не одобряват образователната система (това включва и учителката на Ели Mr. Green)





# 23
  • Мнения: 1 178
Да работите и изкарвате доходите си? newsm78
Да си плащате даньците? в Монако


Сега на трезво  Thinking като се замисля, особено на фона на събитията във Франция и необходимостта да се подпомагат демократи4ните об6тества и да се развива добра социална политика (за6тото аз съм за силна социална политика), без пла6тане на данъци не може. Докато се налага да работим 6те пла6таме данъци Hug Сно6ти си ме4таех, 4е съм милионерка, купила съм си монегаско гражданство и миткам с яхтата си по егейските острови.
Ей оранжево небе, пак ме кара6 да се замислям Wink

# 24
  • Мнения: 2 452
За тези, които искат учат децата им в Англия защо го искат?! (заради прословутите колежи в Кембридж и Оксфорт ли?! newsm78). Много от тукашните въобще не одобряват образователната система (това включва и учителката на Ели Mr. Green)

Аз не съм посочила Кралството, но съмс впечатление, че при вас се дава отлична основа и доста практически знания. Имам много колеги с които съм работила в продължение на години, вкл. и бившия ми шеф,завършили там - солидна подготовка!

В момента зная само, че имам проблем с образованието в Канада, поне засега; дано с времето си променя и мнението, но започвам да разбирам защо хората си пращат децата в частни училища. Cry

# 25
......
Аз не съм посочила Кралството, но съмс впечатление, че при вас се дава отлична основа и доста практически знания. ....
Ще разказвам дай боже след години - сега сме само в началото Grinning
Вчера обаче нещо оплюваха Тони Блеър за това, че едно от нещата дето искал да въведе е нова образователна програма (но да си призная не знам за какво иде реч - само разбрах, че наближава да му изтине мястото преди да свърше мандата му Embarassed Embarassed)

# 26
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
най- добрия вариант за мене ще e да ме "чукне" тото , примерно 20 млн евро- е на тях искам да плащам данъци.......
тогава и почивката ми ще е дето ми кефне, и децата ми ще учат, където пожелая, и къща ще си построя не една и наистина ще се пенсионирам.... за разнообразие вкъщи ще си викна една даскалка по италиански, една по френски и един по инглиш.
ще изуча и японската култура, ако имам време от метлосване newsm78
сега единствено остава да си пусна фиш Mr. Green

# 27
....сега единствено остава да си пусна фиш Mr. Green
И като спечелиш да не ни забравиш Flutter Whistling

# 28
  • Мнения: 1 178

За тези, които искат учат децата им в Англия защо го искат?! (заради прословутите колежи в Кембридж и Оксфорт ли?! newsm78). Много от тукашните въобще не одобряват образователната система (това включва и учителката на Ели Mr. Green)


Аз имах впредвид вис6е образование и наскоро попаднах на проу4ване кои са най-добрите университети. Проу4ването са базира6е на това, кой университет е "произвел" най-много нобелови лауреати и разбира се бе6е изкритикувано заради едностран4ивостта си. Но въпреки това съвпада6е с моята представа за солидно образование. Класацията водеха американски университети, но аз като майка не искам детето да ходи толкова надале4 и затова посо4их англия като първа на континента.
Оранжевка да поясни за какво у4ене става въпрос  smile3529

# 29
  • Мнения: 934
Да работите и изкарвате доходите си? UK, USA
Да си плащате даньците? където работя, там ще плащам! Не съм алчна...
Да учат децата Ви?  UK в добро държавно училище, или добро частно в най-идеалния случай
Да ходите на почивка? Къде ли не! Африка, Австралия, Нова Зеландия, Тайланд, Канада и прочее, но в България преди всичко, щото е home
Да живеете? В България, със заплата от UK ако може
Да се пенсионирате? пак в България, с пенсия от UK
Да си построите кьща? България, също и в някой хубав квартал на Лондон (повече от невъзможно е)
Да получите паспорта и гражданството и? Имам българско и английско, повече не ми трябва - само българското да не ми го пипат ония идиоти, дето и те не знаят защо са в парламента
Да научите езика и? Искам да знам сума ти езици: испански, немски, индийски (хинди демек), арабски, китайски, тайландски (таи)
Да изучите културата и традициите и?
Където се говорят горните езици (знам, много е, ама и аз съм нахална Wink)

Общи условия

Активация на акаунт